İsim Arama

Mela İsminin Anlamı Nedir? Mela Ne Demek?

Mela ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Mela isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Mela isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Mela isminin anlamı nedir? Mela ne demek?

Mela isminin anlamı nedir?
  • Mela isminin cinsiyeti: Kız
  • Mela isminin kökeni: Arapça
  • Mela isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Mela ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Mela ismindeki harf sayısı: 4
  • Mela isminin rengi: Pembe
  • Mela isminin nitelikeri: Uyumlu, Çalışkan, Gösterişli, İnatçı

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Mela

Mela isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Mela ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

M: Zeki ve zeki olduğu kadar başarılıdır. Özellikle ticaret faaliyetlerini sever ve başarılı olur.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Mela isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Mela İsmiyle Uyumlu İsimler

Mela İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Melanya, Melike, Ela, Melanthe, Rafela, Melpomene, Meltem, Melina, Nataniela, Emanuela

Mela İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Melih, Melikşah, Melzar, Melchi-Shua, Melchizedek, Melesio, Nyela, Melancton, Melchi, Melchiah

Mela ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Mela İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Mela İsmi Konulabilir Mi?

Mela isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Mela isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Mela İsmi Caiz Mi?

Mela ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Mela isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Mela İsminin Özellikleri

Mela isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Mela İsminin Sayı Analizi

Mela isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

M: 16
E: 6
L: 15
A: 1

Mela isminin numerolojik değeri: 38

Mela İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 4 olanlar:PLANCI

Karakterinin en belirgin özelliği plancılık.Düzenli ve titiz bir insansın.Hayatın her alanında planlı hareket etmekten yanasın.Hedeflerini belirledikten sonra planlarını hazırlıyor ve ağır adımlarla ilerliyorsun.Belirsizlikten hoşlanmıyorsun.İş yaşamında olduğu kadar özel yaşamında da program yapıp, o programa sadık kalmak istiyorsun.Bu huyun bazen sıkıcı olabiliyor.Süprizlerden hoşlanmıyorsun.İleriyi görebilmek istiyorsun.Hayatında karışıklığa yer yok.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de planlı hareket ediyorsun.İlk olarak, nasıl birisini istediğine karar veriyorsun.Öyle birini bulduğunda ise, onu elde etmenin yollarını keşfedip taktikler üretiyorsun.Çoğunlukla da amacına ulaşıyorsun.

Mela İsmi İle Akrostiş Şiirler

Mahsum yüzlü bu güzel yârim nereler’de.
Ellerim boşlukla seni bekliyorum
Lale gül kokulum sevdiğim benim
Aşk nerede diyorken seni tanıdım

Mela İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Mela isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Mela

Mela İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Mela isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Mela

Mela İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Mela isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Mela

Mela İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

  • Melahat Abbasova: Melahat Abbasova, 18 Mayıs 1969 tarihinde Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de doğmuştur. Azerbaycan Güzel Sanatlar Enstitüsü Tiyatro ve Sinema Oyunculuğu Bölümünden mezun oldu. Oyunculuk, yönetmenlik ve radyo televizyon eğitimi aldı. 1988 yılında Azerbaycan’da sı” ödülünü kazandı. Azerbaycan Akademik Milli Drama Tiyatro’sunda oyuncu olarak sahneye çıktı. Azerbaycan ve ünlü Rus oyuncularıyla sinema filmlerinde rol aldı, televizyon sunuculuğu yaptı.Bakü’de evlendikten sonra 1991 yılında istanbul’a taşı...
  • Melania Trump: Model, Mücevher TasarımcısıMelania Trump, 8 Kasım 2016 tarihinde eşi Donald Trump başkanlık seçimlerini kazanınca ABD’nin yeni First Lady’si oldu.Melania Trump, 26 Nisan 1970 tarihinde Yugoslavya, Novo Mesto’da VIktor Knavs, Amalija Knavs çiftinin kızı olarak doğmuştur. Babası araba satıcısı, annesi ise terziydi. Esas adı Melania Knavs’dır. Bir kız kardeşi vardır. Yugoslavya’da Tasarım ve Fotoğrafçılık okulunda okudu ve Ljubljana Üniversitesinde okudu. 2001 yılında ABD’ye göç etti ve 2006 yılınd...
Mela İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Mela ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Zeki, Duygusal, Yetenekli, Girişken olmalarıdır.

Mela İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Mela ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Sanat Yönü Başarısız, Gereksiz İnatçı, Obur, Agresif olmalarıdır.

Mela isminin Notasyonları Nelerdir?

Mela isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

M: Muş
E: Edirne
L: Lüleburgaz
A: Adana

Mela Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

M: Mehmet
E: Ekrem
L: Lokum
A: Ahmet

Mela isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

M: Mike
E: Echo
L: Lima
A: Alfa

Mela isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

M: Merih
E: Engin
L: Levent
A: Aydın

Mela İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Mela ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Mela ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Mela ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Mela İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.