İsim Arama

Mecca İsminin Anlamı Nedir? Mecca Ne Demek?

Mecca ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Mecca isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Mecca isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Mecca isminin anlamı nedir? Mecca ne demek?

Mecca isminin anlamı nedir?
  • Mecca isminin cinsiyeti: Erkek
  • Mecca isminin kökeni: Arapça
  • Mecca isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Mecca ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Mecca ismindeki harf sayısı: 5
  • Mecca isminin rengi: Mavi
  • Mecca isminin nitelikeri: Uyumlu, Çalışkan, Huysuz, İnatçı

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Mecca

Mecca isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Mecca ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

M: Zeki ve zeki olduğu kadar başarılıdır. Özellikle ticaret faaliyetlerini sever ve başarılı olur.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
C: Konuşma ve yazma yetenekleri olan kişilerdir. Genellikle çok fazla kitap okurlar.
C: Konuşma ve yazma yetenekleri olan kişilerdir. Genellikle çok fazla kitap okurlar.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Mecca isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Mecca İsmiyle Uyumlu İsimler

Mecca İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Mecra

Mecca İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Mecca, Mecit, Mecid, Mecdut, Mecdi, Mecnun, Mecittin

Mecca ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Mecca İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Mecca İsmi Konulabilir Mi?

Mecca isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Mecca isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Mecca İsmi Caiz Mi?

Mecca ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Mecca isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Mecca İsminin Özellikleri

Mecca isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Açık sözlü ve iyimser insanlardır.Mantıktan önce duygularıyla hareket eden insanlardır. Hisleri oldukça kuvvetlidir ve hislerine güvenerek davranırlar. Kendilerini oldukça net ifade edebilirler. Hazır cevap insanlardır. Hayatı dolu dolu ve keyifli yaşamayı severler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Mecca İsminin Sayı Analizi

Mecca isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

M: 16
E: 6
C: 3
C: 3
A: 1

Mecca isminin numerolojik değeri: 29

Mecca İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Mecca İsmi İle Akrostiş Şiirler

Melek yüzlü kızım anlam kattın bu aşkımıza.
Eski günleri çok özledim ben
Canımdan Can gider sensiz kalırsam
Canımdan Can gider sensiz kalırsam
Ansızın çıkıverdin karşıma

Mecca İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Mecca isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Mecca

Mecca İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Mecca isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Mecca

Mecca İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Mecca isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Mecca

Mecca İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Mecca ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Mecca İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Mecca ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Zeki, Duygusal, Soğukkanlı, Girişken olmalarıdır.

Mecca İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Mecca ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Sanat Yönü Başarısız, Gereksiz İnatçı, Tembel, Agresif olmalarıdır.

Mecca isminin Notasyonları Nelerdir?

Mecca isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

M: Muş
E: Edirne
C: Ceyhan
C: Ceyhan
A: Adana

Mecca Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

M: Mehmet
E: Ekrem
C: Cemal
C: Cemal
A: Ahmet

Mecca isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

M: Mike
E: Echo
C: Charlie
C: Charlie
A: Alfa

Mecca isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

M: Merih
E: Engin
C: Cemal
C: Cemal
A: Aydın

Mecca İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Mecca ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Mecca ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Mecca ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Mecca İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.