İsim Arama

Mavera İsminin Anlamı Nedir? Mavera Ne Demek?

Mavera ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Mavera isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Mavera isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Mavera isminin anlamı nedir? Mavera ne demek?

Mavera isminin anlamı nedir?
  • Mavera isminin cinsiyeti: Kız
  • Mavera isminin kökeni: Arapça
  • Mavera isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Mavera ismi kuranda geçiyor mu: geçiyor
  • Mavera ismindeki harf sayısı: 6
  • Mavera isminin rengi: Pembe
  • Mavera isminin nitelikeri: Uyumlu, İnatçı, Dinibütün, Çalışkan, Komik

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Mavera

Mavera isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Mavera ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

M: Zeki ve zeki olduğu kadar başarılıdır. Özellikle ticaret faaliyetlerini sever ve başarılı olur.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
V: Kendi içine dönük, umursamaz, kimseyi takmaz. Etrafındaki olaylar onu etkilemez.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Mavera isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Mavera İsmiyle Uyumlu İsimler

Mavera İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Mavisel, Atera, Sheera, Hera, Abdera, Avera, Mavera, Mava, Hemera, Maviş

Mavera İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Bera, Chimera, Beera

Mavera ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Mavera İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Mavera İsmi Konulabilir Mi?

Mavera isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Mavera isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Mavera İsmi Caiz Mi?

Mavera ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Mavera isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Mavera İsminin Özellikleri

Mavera isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Tam bir kahindirler. Hisleri mükemmel derecede kuvvetlidir. Bazen buna kendileri bile inanamaz. Ancak dikkatli olmaları gerekir. Bazen hisleri ve gerçek hayatı birbirine karıştırabilir, hata yapabilirler. Büyük idaalleri, hedefleri vardır. Bunları gerçekleştirmek için çalışır ve başarılı olurlar. Verimli çalışırlar. Sahiplenmeyi seven insanlardır.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Mavera İsminin Sayı Analizi

Mavera isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

M: 16
A: 1
V: 27
E: 6
R: 21
A: 1

Mavera isminin numerolojik değeri: 72

Mavera İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Mavera İsmi İle Akrostiş Şiirler

Melodilerimdi benim bu hayatta tek sırdaşım
Ardından bak bomboş kaldı ellerim;
Varlığın hep bana umut ve huzur verdi
Esir etmişsir gözlerin gözlerime.
Razıyım seninle kuru ekmeği paylaşmaya…
Ardından bak bomboş kaldı ellerim;

Mavera İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Mavera isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Mavera

Mavera İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Mavera isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Mavera

Mavera İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Mavera isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Mavera

Mavera İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Mavera ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Mavera İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Mavera ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Zeki, Girişken, Sportmen, Duygusal, Maceracı olmalarıdır.

Mavera İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Mavera ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Sanat Yönü Başarısız, Agresif, Umursamaz, Gereksiz İnatçı, Gaddar olmalarıdır.

Mavera isminin Notasyonları Nelerdir?

Mavera isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

M: Muş
A: Adana
V: Van
E: Edirne
R: Rize
A: Adana

Mavera Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

M: Mehmet
A: Ahmet
V: Vehbi
E: Ekrem
R: Rasim
A: Ahmet

Mavera isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

M: Mike
A: Alfa
V: Victor
E: Echo
R: Romeo
A: Alfa

Mavera isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

M: Merih
A: Aydın
V: Vatan
E: Engin
R: Reis
A: Aydın

Mavera İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Mavera ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Mavera ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Mavera ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Mavera İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.