İsim Arama

Maur İsminin Anlamı Nedir? Maur Ne Demek?

Maur ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Maur isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Maur isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Maur isminin anlamı nedir? Maur ne demek?

Maur isminin anlamı nedir?
  • Maur isminin cinsiyeti: Erkek
  • Maur isminin kökeni: Yunanca
  • Maur isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Maur ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Maur ismindeki harf sayısı: 4
  • Maur isminin rengi: Mavi
  • Maur isminin nitelikeri: Uyumlu, İnatçı, Modern, Komik

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Maur

Maur isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Maur ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

M: Zeki ve zeki olduğu kadar başarılıdır. Özellikle ticaret faaliyetlerini sever ve başarılı olur.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
U: Durağan bir yapısı vardır. İşlerini aceleye getirmez yavaş yavaş sağlam yapmayı tercih eder.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.

Maur isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Maur İsmiyle Uyumlu İsimler

Maur İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Maur İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Maur

Maur ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Maur İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Maur İsmi Konulabilir Mi?

Maur isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Maur isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Maur İsmi Caiz Mi?

Maur ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Maur isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Maur İsminin Özellikleri

Maur isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Düşüncesel ve fiziksel olarak aktif olmayı, olayların içinde kalmayı seven insanlardır. Olabildiğince çok konuyla ilgilenmek isterler. Sezgileri kuvvetlidir. Amaçları olan insanlardır. Karizmatik insanlardır. Çevrelerinde her zaman değişik farklı insanlar omlarını isterler. İletişim yetenekleri oldukça iyidir. Ancak çok fazla aktivite ile ilgilenmeleri zaman konusunda sıkıntı yaşamalarına neden olabilir.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Maur İsminin Sayı Analizi

Maur isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

M: 16
A: 1
U: 25
R: 21

Maur isminin numerolojik değeri: 63

Maur İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 4 olanlar:PLANCI

Karakterinin en belirgin özelliği plancılık.Düzenli ve titiz bir insansın.Hayatın her alanında planlı hareket etmekten yanasın.Hedeflerini belirledikten sonra planlarını hazırlıyor ve ağır adımlarla ilerliyorsun.Belirsizlikten hoşlanmıyorsun.İş yaşamında olduğu kadar özel yaşamında da program yapıp, o programa sadık kalmak istiyorsun.Bu huyun bazen sıkıcı olabiliyor.Süprizlerden hoşlanmıyorsun.İleriyi görebilmek istiyorsun.Hayatında karışıklığa yer yok.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de planlı hareket ediyorsun.İlk olarak, nasıl birisini istediğine karar veriyorsun.Öyle birini bulduğunda ise, onu elde etmenin yollarını keşfedip taktikler üretiyorsun.Çoğunlukla da amacına ulaşıyorsun.

Maur İsmi İle Akrostiş Şiirler

Maziyi unutur mutlu oluruz
A vuçlarımda sıcaklığın kalsın
Uzaklarda değil sen hep benimle ol
Resimlerde mutluluk saçmak isterim

Maur İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Maur isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Maur

Maur İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Maur isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Maur

Maur İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Maur isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Maur

Maur İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Maur ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Maur İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Maur ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Zeki, Girişken, Misafirperver, Maceracı olmalarıdır.

Maur İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Maur ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Sanat Yönü Başarısız, Agresif, Aceleci, Gaddar olmalarıdır.

Maur isminin Notasyonları Nelerdir?

Maur isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

M: Muş
A: Adana
U: Uşak
R: Rize

Maur Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

M: Mehmet
A: Ahmet
U: Ufuk
R: Rasim

Maur isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

M: Mike
A: Alfa
U: Uniform
R: Romeo

Maur isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

M: Merih
A: Aydın
U: Umman
R: Reis

Maur İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Maur ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Maur ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Maur ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Maur İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.