İsim Arama

Matar İsminin Anlamı Nedir? Matar Ne Demek?

Matar ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Matar isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Matar isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Matar isminin anlamı nedir? Matar ne demek?

Matar isminin anlamı nedir?
  • Matar isminin cinsiyeti: Erkek
  • Matar isminin kökeni: İbranice
  • Matar isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Matar ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Matar ismindeki harf sayısı: 5
  • Matar isminin rengi: Mavi
  • Matar isminin nitelikeri: Uyumlu, İnatçı, Romantik, Komik

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Matar

Matar isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Matar ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

M: Zeki ve zeki olduğu kadar başarılıdır. Özellikle ticaret faaliyetlerini sever ve başarılı olur.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
T: Duygularını söylemekte zorlanır. Ketum bir karaktere sahiptir. Genellikle içine kapalı ve suskun bir yapıya sahiptirler.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.

Matar isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Matar İsmiyle Uyumlu İsimler

Matar İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Matthia, Matxalen, Reftar, Matthea, Muattar, Mattea, Matana, Matea, Mathea, Mathia

Matar İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Matvei, Sancaktar, Matthal, Matin, Zoltar, Matjasz, Matai, Matei, Okatar, Matan

Matar ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Matar İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Matar İsmi Konulabilir Mi?

Matar isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Matar isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Matar İsmi Caiz Mi?

Matar ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Matar isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Matar İsminin Özellikleri

Matar isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Hayatı çok hızlı yaşarlar. Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Yeni işler, yeni projelerin içinde olmayı severler. Özel hayatlarında oldukça iddialı ancak bazen sinirli olabilirler. Duygularını kontrol altında tutmaları gerekebilir. Alınganlık yapabilen insanlardır.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Matar İsminin Sayı Analizi

Matar isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

M: 16
A: 1
T: 24
A: 1
R: 21

Matar isminin numerolojik değeri: 63

Matar İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Matar İsmi İle Akrostiş Şiirler

Mecnun Leyla misali
Ay kıskanır simanı, güneş düşünce tenine
Tutsağın olduğum gözlerini
Ay kıskanır simanı, güneş düşünce tenine
Resimlerine bakıp düşler kuruyorum ben

Matar İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Matar isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Matar

Matar İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Matar isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Matar

Matar İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Matar isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Matar

Matar İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Matar ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Matar İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Matar ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Zeki, Girişken, Canayakın, Maceracı olmalarıdır.

Matar İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Matar ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Sanat Yönü Başarısız, Agresif, Sessiz, Gaddar olmalarıdır.

Matar isminin Notasyonları Nelerdir?

Matar isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

M: Muş
A: Adana
T: Tokat
A: Adana
R: Rize

Matar Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

M: Mehmet
A: Ahmet
T: Temel
A: Ahmet
R: Rasim

Matar isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

M: Mike
A: Alfa
T: Tanfo
A: Alfa
R: Romeo

Matar isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

M: Merih
A: Aydın
T: Turgut
A: Aydın
R: Reis

Matar İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Matar ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Matar ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Matar ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Matar İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.