İsim Arama

Matana İsminin Anlamı Nedir? Matana Ne Demek?

Matana ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Matana isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Matana isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Matana isminin anlamı nedir? Matana ne demek?

Matana isminin anlamı nedir?
  • Matana isminin cinsiyeti: Kız
  • Matana isminin kökeni: İbranice
  • Matana isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Matana ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Matana ismindeki harf sayısı: 6
  • Matana isminin rengi: Pembe
  • Matana isminin nitelikeri: Uyumlu, İnatçı, Romantik, Misafirperver

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Matana

Matana isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Matana ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

M: Zeki ve zeki olduğu kadar başarılıdır. Özellikle ticaret faaliyetlerini sever ve başarılı olur.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
T: Duygularını söylemekte zorlanır. Ketum bir karaktere sahiptir. Genellikle içine kapalı ve suskun bir yapıya sahiptirler.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Matana isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Matana İsmiyle Uyumlu İsimler

Matana İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Gregoriana, Cana, Jaiyana, Ilana, Yordana, Kadınana, Matxalen, Doriana, Tuvana, Eleana

Matana İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Matyas, Mattana, Matson, Matei, Mattheus, Mattias, Matuk, Matar, Mattaniah, Matvei

Matana ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Matana İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Matana İsmi Konulabilir Mi?

Matana isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Matana isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Matana İsmi Caiz Mi?

Matana ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Matana isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Matana İsminin Özellikleri

Matana isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Hayatı çok hızlı yaşarlar. Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Yeni işler, yeni projelerin içinde olmayı severler. Özel hayatlarında oldukça iddialı ancak bazen sinirli olabilirler. Duygularını kontrol altında tutmaları gerekebilir. Alınganlık yapabilen insanlardır.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Matana İsminin Sayı Analizi

Matana isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

M: 16
A: 1
T: 24
A: 1
N: 17
A: 1

Matana isminin numerolojik değeri: 60

Matana İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Matana İsmi İle Akrostiş Şiirler

Mayın tarlasında tüm hayallerim,
Anlamsız oldun senden önceki sevdalar
Tutsağın olduğum gözlerini
Anlamsız oldun senden önceki sevdalar
Ne tatlı geliyor bunları düşünmek
Anlamsız oldun senden önceki sevdalar

Matana İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Matana isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Matana

Matana İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Matana isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Matana

Matana İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Matana isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Matana

Matana İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Matana ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Matana İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Matana ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Zeki, Girişken, Canayakın, Sağduyu Sahibi olmalarıdır.

Matana İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Matana ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Sanat Yönü Başarısız, Agresif, Sessiz, Hayal Dünyasında Yaşayan olmalarıdır.

Matana isminin Notasyonları Nelerdir?

Matana isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

M: Muş
A: Adana
T: Tokat
A: Adana
N: Niğde
A: Adana

Matana Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

M: Mehmet
A: Ahmet
T: Temel
A: Ahmet
N: Nizam
A: Ahmet

Matana isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

M: Mike
A: Alfa
T: Tanfo
A: Alfa
N: November
A: Alfa

Matana isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

M: Merih
A: Aydın
T: Turgut
A: Aydın
N: Neptün
A: Aydın

Matana İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Matana ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Matana ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Matana ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Matana İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.