İsim Arama

Masoud İsminin Anlamı Nedir? Masoud Ne Demek?

Masoud ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Masoud isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Masoud isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Masoud isminin anlamı nedir? Masoud ne demek?

Masoud isminin anlamı nedir?
  • Masoud isminin cinsiyeti: Erkek
  • Masoud isminin kökeni: Arapça
  • Masoud isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Masoud ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Masoud ismindeki harf sayısı: 6
  • Masoud isminin rengi: Mavi
  • Masoud isminin nitelikeri: Uyumlu, İnatçı, Dürüst, Pozitif, Modern, Agresif

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Masoud

Masoud isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Masoud ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

M: Zeki ve zeki olduğu kadar başarılıdır. Özellikle ticaret faaliyetlerini sever ve başarılı olur.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
O: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.
U: Durağan bir yapısı vardır. İşlerini aceleye getirmez yavaş yavaş sağlam yapmayı tercih eder.
D: Üstün güçlere sahip, Çok hırslıdır ve zorluklara karşı göğüs germeği sever. Güc temsilcisidir.

Masoud isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Masoud İsmiyle Uyumlu İsimler

Masoud İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Masume, Mashal, Masal, Masai

Masoud İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Masoud, Masum, Daoud, Mahmoud, Massa, Mash

Masoud ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Masoud İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Masoud İsmi Konulabilir Mi?

Masoud isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Masoud isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Masoud İsmi Caiz Mi?

Masoud ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Masoud isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Masoud İsminin Özellikleri

Masoud isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Hayatta limitlerini hep üst düzeyde tutan insanlardır. Hem sezgileri hem de azimleri oldukça fazladır. Kendi sınırları vardır. Kuralları, kanunları severler. Bunun yanında derin düşünceli insanlardır. Ancak kıskanç insanlar olabilirler. Çok şüpheci ve karamsar olabilirler.

Düşüncesel ve fiziksel olarak aktif olmayı, olayların içinde kalmayı seven insanlardır. Olabildiğince çok konuyla ilgilenmek isterler. Sezgileri kuvvetlidir. Amaçları olan insanlardır. Karizmatik insanlardır. Çevrelerinde her zaman değişik farklı insanlar omlarını isterler. İletişim yetenekleri oldukça iyidir. Ancak çok fazla aktivite ile ilgilenmeleri zaman konusunda sıkıntı yaşamalarına neden olabilir.

Ayaklarını yere sağlam basmayı severler. Düşünmeden hareket etmeyi pek sevmezler. Mükemmeliyetçi insanlar. Sistemli, düzenli olmak onlar için çok önemlidir. Ancak bazı zamanlarda bu durum onları inatçı bir insan haline getirebilir. Baskı altındayken oldukça başarılıdırlar. Zorlukları yenmeyi bilirler.

Masoud İsminin Sayı Analizi

Masoud isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

M: 16
A: 1
S: 22
O: 18
U: 25
D: 5

Masoud isminin numerolojik değeri: 87

Masoud İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Masoud İsmi İle Akrostiş Şiirler

Mest olur bakışlarım seni gördükten sonra
Ama inadına seveceğiz bir yarim
Sana sarılmak belki en büyük hayalim,belki en masumca dileğim
O zaman ver elini elime kaderimiz bir olsun seninle…
Uzak yollarım sayende yakına erdi
Dur da dinle aşkın anlamı neymiş

Masoud İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Masoud isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Masoud

Masoud İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Masoud isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Masoud

Masoud İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Masoud isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Masoud

Masoud İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Masoud ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Masoud İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Masoud ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Zeki, Girişken, Espirili, Sırdaş, Misafirperver, Güçlü olmalarıdır.

Masoud İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Masoud ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Sanat Yönü Başarısız, Agresif, Baskıcı, İçine Kapanık, Aceleci, Güçsüz olmalarıdır.

Masoud isminin Notasyonları Nelerdir?

Masoud isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

M: Muş
A: Adana
S: Sinop
O: Ordu
U: Uşak
D: Denizli

Masoud Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

M: Mehmet
A: Ahmet
S: Serhat
O: Osman
U: Ufuk
D: Davut

Masoud isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

M: Mike
A: Alfa
S: Sierra
O: Oscar
U: Uniform
D: Delta

Masoud isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

M: Merih
A: Aydın
S: Seydi
O: Oruç
U: Umman
D: Deniz

Masoud İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Masoud ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Masoud ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Masoud ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Masoud İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.