İsim Arama

Martiza İsminin Anlamı Nedir? Martiza Ne Demek?

Martiza ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Martiza isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Martiza isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Martiza isminin anlamı nedir? Martiza ne demek?

Martiza isminin anlamı nedir?
  • Martiza isminin cinsiyeti: Kız
  • Martiza isminin kökeni: Arapça
  • Martiza isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Martiza ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Martiza ismindeki harf sayısı: 7
  • Martiza isminin rengi: Pembe
  • Martiza isminin nitelikeri: Uyumlu, İnatçı, Komik, Romantik, Yaramaz, Uyumsuz

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Martiza

Martiza isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Martiza ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

M: Zeki ve zeki olduğu kadar başarılıdır. Özellikle ticaret faaliyetlerini sever ve başarılı olur.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
T: Duygularını söylemekte zorlanır. Ketum bir karaktere sahiptir. Genellikle içine kapalı ve suskun bir yapıya sahiptirler.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
Z: Bilimsel açıdan, okumayı seven.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Martiza isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Martiza İsmiyle Uyumlu İsimler

Martiza İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Marily, Margalo, Marmara, Maral, Marwa, Mariye, Marthe, Mariette, Marifet, Markéta

Martiza İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Mareshah, Marsel, Margarito, Marnin, Maruf, Shiza, Marjam, Mars, Mardan, Markar

Martiza ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Martiza İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Martiza İsmi Konulabilir Mi?

Martiza isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Martiza isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Martiza İsmi Caiz Mi?

Martiza ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Martiza isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Martiza İsminin Özellikleri

Martiza isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Hayatı çok hızlı yaşarlar. Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Yeni işler, yeni projelerin içinde olmayı severler. Özel hayatlarında oldukça iddialı ancak bazen sinirli olabilirler. Duygularını kontrol altında tutmaları gerekebilir. Alınganlık yapabilen insanlardır.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Sokakta bile gölge olan taraf yerine güneşli tarafı tercih edecek kişilerdir. Yüksek standartlara sahip, lüksü seven insanlardır. Sevecen, sempatik, sağduyuludurlar. Zeki insanlardır. Çabuk düşünür ve düşüncelerini hayata geçirmeyi severler.

Martiza İsminin Sayı Analizi

Martiza isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

M: 16
A: 1
R: 21
T: 24
İ: 12
Z: 29
A: 1

Martiza isminin numerolojik değeri: 104

Martiza İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 7 olanlar:MERHAMETLİ

Karakterinin en belirgin özelliği merhamet.Herkese ikinci bir şans vermekten yanasın.Yapılan hataları daima affediyor ve unutuyorsun.Kinci değilsin.Ancak bazen insanlar bu yönünü sömürebiliyor.Bu nedenle, kimi zaman üzülüyorsun.Fakat gerçek dostların senin iyi niyetini ve merhametini takdir ediyorlar.Dünyevi şeylere bağlılığın yok.Hayatın fani, kırgınlıkların saçma olduğunu savunuyorsun.Bu nedenle, dostlarına karşı çok titiz ve hoşgörülü davranıyorsun.Zor durumda olan insanlara yardım etmekten hoşlanıyorsun.Herkesi mutlu görmek istiyorsun.Karşı cinste aradığın özellikler ise iyi niyet ve samimiyet.

Martiza İsmi İle Akrostiş Şiirler

Mecnun Leyla misali
Ay kıskanır simanı, güneş düşünce tenine
Resimlerine bakıp düşler kuruyorum ben
Tutsağın olduğum gözlerini
İnadına sana aşık olmuşum ben
Zor günleri acıları seninle yendim
Ay kıskanır simanı, güneş düşünce tenine

Martiza İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Martiza isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Martiza

Martiza İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Martiza isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Martiza

Martiza İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Martiza isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Martiza

Martiza İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Martiza ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Martiza İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Martiza ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Zeki, Girişken, Maceracı, Canayakın, Enerjik, Bilimsel olmalarıdır.

Martiza İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Martiza ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Sanat Yönü Başarısız, Agresif, Gaddar, Sessiz, Kırılgan, Hurafeci olmalarıdır.

Martiza isminin Notasyonları Nelerdir?

Martiza isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

M: Muş
A: Adana
R: Rize
T: Tokat
İ: İzmir
Z: Zonguldak
A: Adana

Martiza Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

M: Mehmet
A: Ahmet
R: Rasim
T: Temel
İ: İrfan
Z: Zühtü
A: Ahmet

Martiza isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

M: Mike
A: Alfa
R: Romeo
T: Tanfo
İ:
Z: Zulu
A: Alfa

Martiza isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

M: Merih
A: Aydın
R: Reis
T: Turgut
İ: İstif
Z: Zuhal
A: Aydın

Martiza İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Martiza ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Martiza ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Martiza ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Martiza İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.