İsim Arama

Mars İsminin Anlamı Nedir? Mars Ne Demek?

Mars ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Mars isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Mars isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Mars isminin anlamı nedir? Mars ne demek?

Mars isminin anlamı nedir?
  • Mars isminin cinsiyeti: Erkek
  • Mars isminin kökeni: Yunanca
  • Mars isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Mars ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Mars ismindeki harf sayısı: 4
  • Mars isminin rengi: Mavi
  • Mars isminin nitelikeri: Uyumlu, İnatçı, Komik, Dürüst

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Mars

Mars isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Mars ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

M: Zeki ve zeki olduğu kadar başarılıdır. Özellikle ticaret faaliyetlerini sever ve başarılı olur.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.

Mars isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Mars İsmiyle Uyumlu İsimler

Mars İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Marjory, Margarita, Margalo, Martha, Marnell, Marwa, Marufe, Maribella, Maryam, Maridel

Mars İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Maruf, Markar, Bekbars, Marjam, Margarito, Maris, Marid, Aypars, Kızılbars, Baybars

Mars ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Mars İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Mars İsmi Konulabilir Mi?

Mars isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Mars isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Mars İsmi Caiz Mi?

Mars ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Mars isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Mars İsminin Özellikleri

Mars isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Mars İsminin Sayı Analizi

Mars isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

M: 16
A: 1
R: 21
S: 22

Mars isminin numerolojik değeri: 60

Mars İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 4 olanlar:PLANCI

Karakterinin en belirgin özelliği plancılık.Düzenli ve titiz bir insansın.Hayatın her alanında planlı hareket etmekten yanasın.Hedeflerini belirledikten sonra planlarını hazırlıyor ve ağır adımlarla ilerliyorsun.Belirsizlikten hoşlanmıyorsun.İş yaşamında olduğu kadar özel yaşamında da program yapıp, o programa sadık kalmak istiyorsun.Bu huyun bazen sıkıcı olabiliyor.Süprizlerden hoşlanmıyorsun.İleriyi görebilmek istiyorsun.Hayatında karışıklığa yer yok.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de planlı hareket ediyorsun.İlk olarak, nasıl birisini istediğine karar veriyorsun.Öyle birini bulduğunda ise, onu elde etmenin yollarını keşfedip taktikler üretiyorsun.Çoğunlukla da amacına ulaşıyorsun.

Mars İsmi İle Akrostiş Şiirler

Maziyi unutur mutlu oluruz
A vuçlarımda sıcaklığın kalsın
Resimlerde mutluluk saçmak isterim
Sen gidersen ben biterim.

Mars İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Mars isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Mars

Mars İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Mars isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Mars

Mars İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Mars isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Mars

Mars İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

  • Marshall Berman: Modernizm üzerine kaleme aldığı yapıtları ile tanınan Amerika’lı sosyolog.Temel ilgi alanları siyaset ve şehir sosyolojisi olan Berman, kendisini Marxist ve Hümanist bir yazar olarak tanımlamaktadır. En bilinen yapıtı ise 1971-1981 yılları arasında kaleme aldığı ve de sosyal ve ekonomik alanlardan modernleşmeyi incelediği Katı Olan Herşey Buharlaşıyor’dur. Marshall Berman, 1940 yılında, The Bronx, New York City, A.B.D.’de dünyaya geldi.Columbia Üniversitesi’nde lisans eğitimini bitirmesinin ardı...
Mars İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Mars ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Zeki, Girişken, Maceracı, Espirili olmalarıdır.

Mars İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Mars ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Sanat Yönü Başarısız, Agresif, Gaddar, Baskıcı olmalarıdır.

Mars isminin Notasyonları Nelerdir?

Mars isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

M: Muş
A: Adana
R: Rize
S: Sinop

Mars Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

M: Mehmet
A: Ahmet
R: Rasim
S: Serhat

Mars isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

M: Mike
A: Alfa
R: Romeo
S: Sierra

Mars isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

M: Merih
A: Aydın
R: Reis
S: Seydi

Mars İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Mars ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Mars ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Mars ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Mars İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.