İsim Arama

Makary İsminin Anlamı Nedir? Makary Ne Demek?

Makary ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Makary isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Makary isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Makary isminin anlamı nedir? Makary ne demek?

Makary isminin anlamı nedir?
  • Makary isminin cinsiyeti: Erkek
  • Makary isminin kökeni: Yunanca
  • Makary isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Makary ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Makary ismindeki harf sayısı: 6
  • Makary isminin rengi: Mavi
  • Makary isminin nitelikeri: Uyumlu, İnatçı, Hayalperest, Komik, Maceracı

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Makary

Makary isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Makary ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

M: Zeki ve zeki olduğu kadar başarılıdır. Özellikle ticaret faaliyetlerini sever ve başarılı olur.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
K: İş ve aşk hayatında başarılı, etrafınca tanınan ve sürekli başarılı olan bir kararktere sahiptir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
Y: Geçmiş üzüntüleri sürekli yaşarlar, Geçmişindeki olayları hiç unutmaz. Kinci bir kişiliğe sahiptir. Güçlü bir karakteri vardır.

Makary isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Makary İsmiyle Uyumlu İsimler

Makary İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Maksure, Makas, Maklube, Makbule, Maksude, Maksume, Makarim

Makary İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Maksur, Makari, Makary, Maksut, Makis, Zacary, Makul, Zary, Makal, Makin

Makary ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Makary İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Makary İsmi Konulabilir Mi?

Makary isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Makary isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Makary İsmi Caiz Mi?

Makary ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Makary isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Makary İsminin Özellikleri

Makary isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Sanatsal yetenekleri ve önsezileri oldukça kuvvetlidir. Yapacakları işlere odaklanırlar ve motivasyonları çok yüksektir. Yok sayılamayacak, hafife alınamayacak insanlardır. Ancak kaygı ve tereddüt içinde olurlar ise sinirlenmeye, şiddet göstermeye meyilli olabilirler.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Özgürlüklerine çok düşkün insanlardır. Kuralları sevmezler. Kendi bildiklerini yapmayı tercih ederler. Tutkuları ve cesaretleri doğal ve rahat davranmalarını sağlar. Diğer insanlar ne düşür diye çok fazla dert etmezler. Sitil sahibi insanlardır. Karar verirken biraz sabırlı olmaları hata yapmalarını engelleyebilir.Ancak sezgilerinize güvenmekten asla vazgeçmezler.

Makary İsminin Sayı Analizi

Makary isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

M: 16
A: 1
K: 14
A: 1
R: 21
Y: 28

Makary isminin numerolojik değeri: 81

Makary İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Makary İsmi İle Akrostiş Şiirler

Mutluluğum sen oldun inan Deremim
Aladım ki sende beni sevdin
Kollarımda bulduğum mutluluk yarınımsın sen
Aladım ki sende beni sevdin
Resimlerine bakıp dön gel diyorum
Yelkovan akrebe oyun oynamamalı canımızı yakarcasına.

Makary İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Makary isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Makary

Makary İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Makary isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Makary

Makary İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Makary isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Makary

Makary İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Makary ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Makary İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Makary ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Zeki, Girişken, Romantik, Maceracı, Gezgin olmalarıdır.

Makary İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Makary ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Sanat Yönü Başarısız, Agresif, Kıskanç, Gaddar, Geçmişte Yaşayan olmalarıdır.

Makary isminin Notasyonları Nelerdir?

Makary isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

M: Muş
A: Adana
K: Kars
A: Adana
R: Rize
Y: Yozgat

Makary Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

M: Mehmet
A: Ahmet
K: Kadri
A: Ahmet
R: Rasim
Y: Yahya

Makary isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

M: Mike
A: Alfa
K: Kilo
A: Alfa
R: Romeo
Y: Yankee

Makary isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

M: Merih
A: Aydın
K: Kalyon
A: Aydın
R: Reis
Y: Yılmaz

Makary İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Makary ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Makary ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Makary ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Makary İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.