İsim Arama

Mahjabeen İsminin Anlamı Nedir? Mahjabeen Ne Demek?

Mahjabeen ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Mahjabeen isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Mahjabeen isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Mahjabeen isminin anlamı nedir? Mahjabeen ne demek?

Mahjabeen isminin anlamı nedir?
  • Mahjabeen isminin cinsiyeti: Kız
  • Mahjabeen isminin kökeni: Arapça
  • Mahjabeen isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Mahjabeen ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Mahjabeen ismindeki harf sayısı: 9
  • Mahjabeen isminin rengi: Pembe
  • Mahjabeen isminin nitelikeri: Uyumlu, İnatçı, Tez Canlı, Mutlu, Sevimli, Çalışkan, Misafirperver

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Mahjabeen

Mahjabeen isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Mahjabeen ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

M: Zeki ve zeki olduğu kadar başarılıdır. Özellikle ticaret faaliyetlerini sever ve başarılı olur.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
H: Sakin ve durağan, Monoton bir yaşam tercih eder. Sakinlik en belirgin özelliğidir.
J: Kaprisli ve Kıskançlık timsalidir. Sürekli kapris yapar ve herşeye sahip olmak ister.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
B: Önsezi duygusu çok kuvvetlidir. Herşeye umutla yaklaşır ve en kötü durumlarda bile umudunu yitirmez.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.

Mahjabeen isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Mahjabeen İsmiyle Uyumlu İsimler

Mahjabeen İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Yasmeen, Mahrur, Aazeen, Mahinur, Mahınev, Mahten, Mahur, Mahalath, Mahpeyker, Mahola

Mahjabeen İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Mahbup, Mahin, Mahak, Mahmut, Mahli, Mahfuz, Mahlon, Mahali, Mahmur, Mahfi

Mahjabeen ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Mahjabeen İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Mahjabeen İsmi Konulabilir Mi?

Mahjabeen isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Mahjabeen isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Mahjabeen İsmi Caiz Mi?

Mahjabeen ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Mahjabeen isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Mahjabeen İsminin Özellikleri

Mahjabeen isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Para kazanmayı ve bir o kadar da harcamayı çok severler. Yaratıcı, üretken insanlardır. Çoğu zaman içgüdüleri, hisleri ile hareket ederler. Yalnız hareket etmeyi severler. Bazen kuşkucu insanlar olabilirler. Kuşkularına yenik düşmeleri sorunlar yaratabilir

Dürüstlük ve insanlara eşit davranmaya çok önem verirler. Çok iyi arkadaştırlar. Arkadaşlarının, dostlarının mutlu olmaları için çabalarlar. Ancak diğer insanlara verdikleri önemi kendilerine vermeyebilirler. Kendi yeteneklerini göz ardı edebilirler.

Duygusal insanlardır. Bazı zamanlarda içe kapanık bile olabilirler. Çok şefkatli, merhametli ve iyi huylu insanlardır. Dost canlısı, barışçıl insanlardır. Başkalarını mutlu etmek onları çok mutlu eder. Oldukça sağdık ve evlerine düşkün insanlardır. Ancak biraz daha açık görüşlü olmalı ve kendilerini daha fazla düşünmeleri gerekebilir.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Mahjabeen İsminin Sayı Analizi

Mahjabeen isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

M: 16
A: 1
H: 10
J: 13
A: 1
B: 2
E: 6
E: 6
N: 17

Mahjabeen isminin numerolojik değeri: 72

Mahjabeen İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 8 olanlar:ÖZGÜR

Karakterinin en belirgin özelliği özgürlükçülük.Bir kişiye ya da bir yere bağlanmaktan hoşlanmıyorsun.Monoton bir yaşam sana göre değil.Bulunduğun ortam seni mutlu ediyor olsa bile, oraya bağlanmak istemiyorsun.Hayatının her alanında böyle davranıyorsun.Kısıtlanmayacağın işlerde çalışmak istiyorsun.Özgürlüğüne gelen en ufak bir tehdit istifa etmene neden olabiliyor.Bu nedenle, kendi işini kurma ve patron olma taraftarısın.Baskıcı bir aileye sahipsen genç yaşta evden ayrılabilirsin.Kimsenin sana karışmadığı, rahat bir yaşam kurmak istiyorsun.Özgürlüğüne olan düşkünlüğün karşı cinsle olan ilişkilerini de etkiliyor.Kıskanç ve seni kısıtlayan biriyle beraber olmana imkan yok.Aradığın özellikler ise neşe ve zeka.

Mahjabeen İsmi İle Akrostiş Şiirler

Mutluluğu çok gördün istemedin seni sevmemi
Ayrılık kapıyı çalmamalı bizim sevdamızda
Hasret özlem çekipte seni aradım
Jargonu bozulmuş bu dünyada
Ayrılık kapıyı çalmamalı bizim sevdamızda
Benim için mutluluk senle başladı
Elimde ellerin olacak bir gün
Elimde ellerin olacak bir gün
Neyleyim sensiz bu canı

Mahjabeen İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Mahjabeen isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Mahjabeen

Mahjabeen İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Mahjabeen isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Mahjabeen

Mahjabeen İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Mahjabeen isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Mahjabeen

Mahjabeen İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Mahjabeen ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Mahjabeen İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Mahjabeen ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Zeki, Girişken, Sakin, Hayalperest, Sıcakkanlı, Duygusal, Sağduyu Sahibi olmalarıdır.

Mahjabeen İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Mahjabeen ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Sanat Yönü Başarısız, Agresif, Panik, Kaprisli, Aşırı Duygusal, Gereksiz İnatçı, Hayal Dünyasında Yaşayan olmalarıdır.

Mahjabeen isminin Notasyonları Nelerdir?

Mahjabeen isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

M: Muş
A: Adana
H: Hatay
J: Jandarma
A: Adana
B: Bolu
E: Edirne
E: Edirne
N: Niğde

Mahjabeen Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

M: Mehmet
A: Ahmet
H: Hasan
J: Jale
A: Ahmet
B: Behçet
E: Ekrem
E: Ekrem
N: Nizam

Mahjabeen isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

M: Mike
A: Alfa
H: Hotel
J: Juliet
A: Alfa
B: Bravo
E: Echo
E: Echo
N: November

Mahjabeen isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

M: Merih
A: Aydın
H: Halat
J: Jale
A: Aydın
B: Burak
E: Engin
E: Engin
N: Neptün

Mahjabeen İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Mahjabeen ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Mahjabeen ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Mahjabeen ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Mahjabeen İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.