İsim Arama

Lux İsminin Anlamı Nedir? Lux Ne Demek?

Lux ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Lux isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Lux isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Lux isminin anlamı nedir? Lux ne demek?

Lux isminin anlamı nedir?
  • Lux isminin cinsiyeti: Erkek
  • Lux isminin kökeni: Yunanca
  • Lux isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Lux ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Lux ismindeki harf sayısı: 3
  • Lux isminin rengi: Mavi
  • Lux isminin nitelikeri: Gösterişli, Modern, Yaratıcı

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Lux

Lux isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Lux ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
U: Durağan bir yapısı vardır. İşlerini aceleye getirmez yavaş yavaş sağlam yapmayı tercih eder.
:

Lux isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Lux İsmiyle Uyumlu İsimler

Lux İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Lux İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Lux

Lux ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Lux İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Lux İsmi Konulabilir Mi?

Lux isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Lux isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Lux İsmi Caiz Mi?

Lux ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Lux isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Lux İsminin Özellikleri

Lux isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Düşüncesel ve fiziksel olarak aktif olmayı, olayların içinde kalmayı seven insanlardır. Olabildiğince çok konuyla ilgilenmek isterler. Sezgileri kuvvetlidir. Amaçları olan insanlardır. Karizmatik insanlardır. Çevrelerinde her zaman değişik farklı insanlar omlarını isterler. İletişim yetenekleri oldukça iyidir. Ancak çok fazla aktivite ile ilgilenmeleri zaman konusunda sıkıntı yaşamalarına neden olabilir.

Çevrelerinde her zaman değişik farklı insanlar omlarını isterler. Doğal karizmaya ve iyimserliğe sahip insanlardır. Sokakta bile gölge olan taraf yerine güneşli tarafı tercih edecek kişilerdir. Yüksek standartlara sahip, lüksü seven insanlardır. Sevecen, sempatik, sağduyuludurlar. Zeki insanlardır. Çabuk düşünür ve düşüncelerini hayata geçirmeyi severler. Alınganlık yapabilen insanlardır.

Lux İsminin Sayı Analizi

Lux isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

L: 15
U: 25
: 0

Lux isminin numerolojik değeri: 40

Lux İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 3 olanlar:LİDER

Karakterinin en belirgin özelliği liderlik.İnsanları kontrol etmekten ve olayların gidişatını belirlemekten hoşlanıyorsun.Ancak bencil değilsin.Sadece olayları organize etmek istiyorsun.Bu konuda oldukça başarılısın.İyi bir yönetici olabilirsin.Nerede, nasıl davranılacağını biliyorsun.Çevrendekiler de sana güveniyor.İş yaşamında olduğu kadar özel yaşamında da lider olmak istiyorsun.Ailen ya da arkadaş grubunla birlikteyken tüm organizasyonlara ve yapılacaklara sen karar veriyorsun.Kimse sana karşı çıkmıyor.Çevrendekiler fikirlerinden memnun.Karşı cinste aradığın özellikler ise hoşgörü ve şefkat.

Lux İsmi İle Akrostiş Şiirler

Lafta sözde değil gerçekten sevdiğimsin sen
Uzak yollarım sayende yakına erdi

Lux İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Lux isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Lux

Lux İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Lux isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Lux

Lux İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Lux isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Lux

Lux İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Lux ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Lux İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Lux ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Yetenekli, Misafirperver, Çok Yetenekli olmalarıdır.

Lux İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Lux ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Obur, Aceleci, Alaycı olmalarıdır.

Lux isminin Notasyonları Nelerdir?

Lux isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

L: Lüleburgaz
U: Uşak
X:

Lux Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

L: Lokum
U: Ufuk
X: İkiz

Lux isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

L: Lima
U: Uniform
X: X-Ray

Lux isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

L: Levent
U: Umman
X: İkiz

Lux İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Lux ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Lux ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Lux ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Lux İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.