İsim Arama

Letha İsminin Anlamı Nedir? Letha Ne Demek?

Letha ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Letha isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Letha isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Letha isminin anlamı nedir? Letha ne demek?

Letha isminin anlamı nedir?
  • Letha isminin cinsiyeti: Kız
  • Letha isminin kökeni: Yunanca
  • Letha isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Letha ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Letha ismindeki harf sayısı: 5
  • Letha isminin rengi: Pembe
  • Letha isminin nitelikeri: Gösterişli, Çalışkan, Romantik, Tez Canlı, İnatçı

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Letha

Letha isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Letha ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
T: Duygularını söylemekte zorlanır. Ketum bir karaktere sahiptir. Genellikle içine kapalı ve suskun bir yapıya sahiptirler.
H: Sakin ve durağan, Monoton bir yaşam tercih eder. Sakinlik en belirgin özelliğidir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Letha isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Letha İsmiyle Uyumlu İsimler

Letha İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Letafet, Tanitha, Juditha, Leitha, Xantha, Letta, Margaretha, Martha, Acantha, Jacintha

Letha İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Letushim, Gabbatha, Achmetha, Hammedatha

Letha ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Letha İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Letha İsmi Konulabilir Mi?

Letha isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Letha isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Letha İsmi Caiz Mi?

Letha ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Letha isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Letha İsminin Özellikleri

Letha isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Hayatı çok hızlı yaşarlar. Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Yeni işler, yeni projelerin içinde olmayı severler. Özel hayatlarında oldukça iddialı ancak bazen sinirli olabilirler. Duygularını kontrol altında tutmaları gerekebilir. Alınganlık yapabilen insanlardır.

Para kazanmayı ve bir o kadar da harcamayı çok severler. Yaratıcı, üretken insanlardır. Çoğu zaman içgüdüleri, hisleri ile hareket ederler. Yalnız hareket etmeyi severler. Bazen kuşkucu insanlar olabilirler. Kuşkularına yenik düşmeleri sorunlar yaratabilir

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Letha İsminin Sayı Analizi

Letha isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

L: 15
E: 6
T: 24
H: 10
A: 1

Letha isminin numerolojik değeri: 56

Letha İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Letha İsmi İle Akrostiş Şiirler

Lütfunla birim, diriyim, yeniyim, ben zevkle yaşıyorum kaderimi
En güzel yıllarım hasretle geçti
Tuhaf bir şarkı gibi dilimdesin
Hasret ile seni bekliyorum ben
Artık seninim ve seninleyim

Letha İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Letha isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Letha

Letha İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Letha isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Letha

Letha İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Letha isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Letha

Letha İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

  • Lethal Bizzle: Gerçek adıMaxwell Ansah olan Lethal Bizzle, 14 Eylül 1984 tarihinde, Londra, Walthamstow’da doğmuştur. Aslen Gana'lı olan İngiliz rapçi İngiltere vatandaşıdır. David Cameron 2006 yılında henüz başbakan değilken kendisiyle yapılan bir söyleşide rap müziğini, gençleri silah ve bıçak kullanmaya özendirdiği gerekçesiyle suçlamıştı. Ansah, o dönemde Cameron’a bir mektup ileterek, toplumun en yoksul kesimindeki gençlere sırtını dönmek yerine onlara yardımcı olması gerektiğini, tersi durumda ciddi soru...
Letha İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Letha ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Yetenekli, Duygusal, Canayakın, Sakin, Girişken olmalarıdır.

Letha İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Letha ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Obur, Gereksiz İnatçı, Sessiz, Panik, Agresif olmalarıdır.

Letha isminin Notasyonları Nelerdir?

Letha isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

L: Lüleburgaz
E: Edirne
T: Tokat
H: Hatay
A: Adana

Letha Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

L: Lokum
E: Ekrem
T: Temel
H: Hasan
A: Ahmet

Letha isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

L: Lima
E: Echo
T: Tanfo
H: Hotel
A: Alfa

Letha isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

L: Levent
E: Engin
T: Turgut
H: Halat
A: Aydın

Letha İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Letha ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Letha ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Letha ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Letha İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.