İsim Arama

Leonidas İsminin Anlamı Nedir? Leonidas Ne Demek?

Leonidas ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Leonidas isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Leonidas isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Leonidas isminin anlamı nedir? Leonidas ne demek?

Leonidas isminin anlamı nedir?
  • Leonidas isminin cinsiyeti: Erkek
  • Leonidas isminin kökeni: Yunanca
  • Leonidas isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Leonidas ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Leonidas ismindeki harf sayısı: 8
  • Leonidas isminin rengi: Mavi
  • Leonidas isminin nitelikeri: Gösterişli, Çalışkan, Pozitif, Misafirperver, Yaramaz, Agresif, İnatçı, Dürüst

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Leonidas

Leonidas isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Leonidas ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
O: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
D: Üstün güçlere sahip, Çok hırslıdır ve zorluklara karşı göğüs germeği sever. Güc temsilcisidir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.

Leonidas isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Leonidas İsmiyle Uyumlu İsimler

Leonidas İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Hadas

Leonidas İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Leonidas, Midas, Leontios, Idas, Gennadas, Judas

Leonidas ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Leonidas İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Leonidas İsmi Konulabilir Mi?

Leonidas isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Leonidas isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Leonidas İsmi Caiz Mi?

Leonidas ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Leonidas isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Leonidas İsminin Özellikleri

Leonidas isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Hayatta limitlerini hep üst düzeyde tutan insanlardır. Hem sezgileri hem de azimleri oldukça fazladır. Kendi sınırları vardır. Kuralları, kanunları severler. Bunun yanında derin düşünceli insanlardır. Ancak kıskanç insanlar olabilirler. Çok şüpheci ve karamsar olabilirler.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Ayaklarını yere sağlam basmayı severler. Düşünmeden hareket etmeyi pek sevmezler. Mükemmeliyetçi insanlar. Sistemli, düzenli olmak onlar için çok önemlidir. Ancak bazı zamanlarda bu durum onları inatçı bir insan haline getirebilir. Baskı altındayken oldukça başarılıdırlar. Zorlukları yenmeyi bilirler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Leonidas İsminin Sayı Analizi

Leonidas isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

L: 15
E: 6
O: 18
N: 17
İ: 12
D: 5
A: 1
S: 22

Leonidas isminin numerolojik değeri: 96

Leonidas İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 8 olanlar:MANTIKLI

Karakterinin en belirgin özelliği akılcılık.Duygularından çok mantığınla hareket ediyorsun.Hayata bakış açın gerçekçi.Pembe hayallere dalmaktan hoşlanmıyorsun.Hayatın somut yönleriyle ilgileniyorsun.Çeşitli bilim dalları hobilerin arasında yer alıyor.Aşka inanıyorsun.Ancak bir ilişkinin yalnızca aşkla yürümeyeceğini savunuyorsun.Beraber olacağın kişinin eğitimi, kültürü ve zekası da senin için önemli.İş yaşamında da duygularınla değil, aklınla hareket ediyorsun.Zekan sayesinde birçok fırsat kapısını aralıyor, büyük başarılara imza atıyorsun.İş yaşamındaki başarını insan ilişkilerinde de sürdürüyorsun.dostların ve ailen senin fikirlerine güveniyor.Her konuda akıl danışılan birisin.

Leonidas İsmi İle Akrostiş Şiirler

Lütfen kabul et bu küçük hediyeyi,
Eski günleri çok özledim ben
Onur Ayva
Neyleyim sensiz bu canı
İçimdeki büyük sevdam yüreğim Ezgim
Düşümüz aynı kalsın, hiç çıkmayalım sevda denizinden
Ansızın çıkıverdin karşıma
Seher Merve

Leonidas İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Leonidas isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Leonidas

Leonidas İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Leonidas isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Leonidas

Leonidas İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Leonidas isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Leonidas

Leonidas İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Leonidas ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Leonidas İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Leonidas ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Yetenekli, Duygusal, Sırdaş, Sağduyu Sahibi, Enerjik, Güçlü, Girişken, Espirili olmalarıdır.

Leonidas İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Leonidas ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Obur, Gereksiz İnatçı, İçine Kapanık, Hayal Dünyasında Yaşayan, Kırılgan, Güçsüz, Agresif, Baskıcı olmalarıdır.

Leonidas isminin Notasyonları Nelerdir?

Leonidas isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

L: Lüleburgaz
E: Edirne
O: Ordu
N: Niğde
İ: İzmir
D: Denizli
A: Adana
S: Sinop

Leonidas Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

L: Lokum
E: Ekrem
O: Osman
N: Nizam
İ: İrfan
D: Davut
A: Ahmet
S: Serhat

Leonidas isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

L: Lima
E: Echo
O: Oscar
N: November
İ:
D: Delta
A: Alfa
S: Sierra

Leonidas isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

L: Levent
E: Engin
O: Oruç
N: Neptün
İ: İstif
D: Deniz
A: Aydın
S: Seydi

Leonidas İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Leonidas ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Leonidas ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Leonidas ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Leonidas İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.