İsim Arama

Leem İsminin Anlamı Nedir? Leem Ne Demek?

Leem ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Leem isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Leem isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Leem isminin anlamı nedir? Leem ne demek?

Leem isminin anlamı nedir?
  • Leem isminin cinsiyeti: Kız
  • Leem isminin kökeni: Arapça
  • Leem isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Leem ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Leem ismindeki harf sayısı: 4
  • Leem isminin rengi: Pembe
  • Leem isminin nitelikeri: Gösterişli, Çalışkan, Uyumlu

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Leem

Leem isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Leem ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
M: Zeki ve zeki olduğu kadar başarılıdır. Özellikle ticaret faaliyetlerini sever ve başarılı olur.

Leem isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Leem İsmiyle Uyumlu İsimler

Leem İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Leem, Leehi

Leem İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Kaleem, Leetov, Raheem, Naseem, Hakeem, Waseem, Kareem, Azeem

Leem ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Leem İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Leem İsmi Konulabilir Mi?

Leem isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Leem isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Leem İsmi Caiz Mi?

Leem ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Leem isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Leem İsminin Özellikleri

Leem isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

Leem İsminin Sayı Analizi

Leem isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

L: 15
E: 6
E: 6
M: 16

Leem isminin numerolojik değeri: 43

Leem İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 4 olanlar:PLANCI

Karakterinin en belirgin özelliği plancılık.Düzenli ve titiz bir insansın.Hayatın her alanında planlı hareket etmekten yanasın.Hedeflerini belirledikten sonra planlarını hazırlıyor ve ağır adımlarla ilerliyorsun.Belirsizlikten hoşlanmıyorsun.İş yaşamında olduğu kadar özel yaşamında da program yapıp, o programa sadık kalmak istiyorsun.Bu huyun bazen sıkıcı olabiliyor.Süprizlerden hoşlanmıyorsun.İleriyi görebilmek istiyorsun.Hayatında karışıklığa yer yok.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de planlı hareket ediyorsun.İlk olarak, nasıl birisini istediğine karar veriyorsun.Öyle birini bulduğunda ise, onu elde etmenin yollarını keşfedip taktikler üretiyorsun.Çoğunlukla da amacına ulaşıyorsun.

Leem İsmi İle Akrostiş Şiirler

Lazımken bana sevgin, tutunmak için zamana
En büyük sevdam sensin ey yarim
En büyük sevdam sensin ey yarim
Mutlu oldum seninle tek yarim dedim

Leem İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Leem isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Leem

Leem İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Leem isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Leem

Leem İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Leem isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Leem

Leem İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Leem ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Leem İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Leem ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Yetenekli, Duygusal, Zeki olmalarıdır.

Leem İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Leem ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Obur, Gereksiz İnatçı, Sanat Yönü Başarısız olmalarıdır.

Leem isminin Notasyonları Nelerdir?

Leem isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

L: Lüleburgaz
E: Edirne
E: Edirne
M: Muş

Leem Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

L: Lokum
E: Ekrem
E: Ekrem
M: Mehmet

Leem isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

L: Lima
E: Echo
E: Echo
M: Mike

Leem isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

L: Levent
E: Engin
E: Engin
M: Merih

Leem İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Leem ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Leem ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Leem ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Leem İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.