İsim Arama

Laodamia İsminin Anlamı Nedir? Laodamia Ne Demek?

Laodamia ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Laodamia isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Laodamia isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Laodamia isminin anlamı nedir? Laodamia ne demek?

Laodamia isminin anlamı nedir?
  • Laodamia isminin cinsiyeti: Kız
  • Laodamia isminin kökeni: Yunanca
  • Laodamia isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Laodamia ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Laodamia ismindeki harf sayısı: 8
  • Laodamia isminin rengi: Pembe
  • Laodamia isminin nitelikeri: Gösterişli, İnatçı, Pozitif, Agresif, Uyumlu, Yaramaz

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Laodamia

Laodamia isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Laodamia ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
O: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.
D: Üstün güçlere sahip, Çok hırslıdır ve zorluklara karşı göğüs germeği sever. Güc temsilcisidir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
M: Zeki ve zeki olduğu kadar başarılıdır. Özellikle ticaret faaliyetlerini sever ve başarılı olur.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Laodamia isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Laodamia İsmiyle Uyumlu İsimler

Laodamia İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Lamia, Evfemia, Hermia, Laos, Samia, Yasmia, Artemia, Eufemia, Laodamia

Laodamia İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Laodamia ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Laodamia İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Laodamia İsmi Konulabilir Mi?

Laodamia isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Laodamia isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Laodamia İsmi Caiz Mi?

Laodamia ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Laodamia isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Laodamia İsminin Özellikleri

Laodamia isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Hayatta limitlerini hep üst düzeyde tutan insanlardır. Hem sezgileri hem de azimleri oldukça fazladır. Kendi sınırları vardır. Kuralları, kanunları severler. Bunun yanında derin düşünceli insanlardır. Ancak kıskanç insanlar olabilirler. Çok şüpheci ve karamsar olabilirler.

Ayaklarını yere sağlam basmayı severler. Düşünmeden hareket etmeyi pek sevmezler. Mükemmeliyetçi insanlar. Sistemli, düzenli olmak onlar için çok önemlidir. Ancak bazı zamanlarda bu durum onları inatçı bir insan haline getirebilir. Baskı altındayken oldukça başarılıdırlar. Zorlukları yenmeyi bilirler.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Laodamia İsminin Sayı Analizi

Laodamia isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

L: 15
A: 1
O: 18
D: 5
A: 1
M: 16
İ: 12
A: 1

Laodamia isminin numerolojik değeri: 69

Laodamia İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 8 olanlar:MANTIKLI

Karakterinin en belirgin özelliği akılcılık.Duygularından çok mantığınla hareket ediyorsun.Hayata bakış açın gerçekçi.Pembe hayallere dalmaktan hoşlanmıyorsun.Hayatın somut yönleriyle ilgileniyorsun.Çeşitli bilim dalları hobilerin arasında yer alıyor.Aşka inanıyorsun.Ancak bir ilişkinin yalnızca aşkla yürümeyeceğini savunuyorsun.Beraber olacağın kişinin eğitimi, kültürü ve zekası da senin için önemli.İş yaşamında da duygularınla değil, aklınla hareket ediyorsun.Zekan sayesinde birçok fırsat kapısını aralıyor, büyük başarılara imza atıyorsun.İş yaşamındaki başarını insan ilişkilerinde de sürdürüyorsun.dostların ve ailen senin fikirlerine güveniyor.Her konuda akıl danışılan birisin.

Laodamia İsmi İle Akrostiş Şiirler

Lal olmuş dilime şiir sen ol yar
Anlaşalım bir ömür ayrılmayalım
Olmaz olsun böyle ızdırap
Dertlerin kederlerin son bulacak yar
Anlaşalım bir ömür ayrılmayalım
Masmavi derinliğin ötesindeki yıldırım adeta içimde ukte..
İstedim cevabımı bu aşkın benle zoru nedir
Anlaşalım bir ömür ayrılmayalım

Laodamia İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Laodamia isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Laodamia

Laodamia İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Laodamia isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Laodamia

Laodamia İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Laodamia isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Laodamia

Laodamia İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Laodamia ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Laodamia İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Laodamia ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Yetenekli, Girişken, Sırdaş, Güçlü, Zeki, Enerjik olmalarıdır.

Laodamia İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Laodamia ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Obur, Agresif, İçine Kapanık, Güçsüz, Sanat Yönü Başarısız, Kırılgan olmalarıdır.

Laodamia isminin Notasyonları Nelerdir?

Laodamia isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

L: Lüleburgaz
A: Adana
O: Ordu
D: Denizli
A: Adana
M: Muş
İ: İzmir
A: Adana

Laodamia Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

L: Lokum
A: Ahmet
O: Osman
D: Davut
A: Ahmet
M: Mehmet
İ: İrfan
A: Ahmet

Laodamia isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

L: Lima
A: Alfa
O: Oscar
D: Delta
A: Alfa
M: Mike
İ:
A: Alfa

Laodamia isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

L: Levent
A: Aydın
O: Oruç
D: Deniz
A: Aydın
M: Merih
İ: İstif
A: Aydın

Laodamia İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Laodamia ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Laodamia ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Laodamia ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Laodamia İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.