İsim Arama

Lais İsminin Anlamı Nedir? Lais Ne Demek?

Lais ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Lais isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Lais isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Lais isminin anlamı nedir? Lais ne demek?

Lais isminin anlamı nedir?
  • Lais isminin cinsiyeti: Kız
  • Lais isminin kökeni: Yunanca
  • Lais isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Lais ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Lais ismindeki harf sayısı: 4
  • Lais isminin rengi: Pembe
  • Lais isminin nitelikeri: Gösterişli, İnatçı, Yaramaz, Dürüst

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Lais

Lais isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Lais ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.

Lais isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Lais İsmiyle Uyumlu İsimler

Lais İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Lais, Laila, Laish, Thais, Laili

Lais İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Awais, Laith

Lais ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Lais İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Lais İsmi Konulabilir Mi?

Lais isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Lais isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Lais İsmi Caiz Mi?

Lais ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Lais isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Lais İsminin Özellikleri

Lais isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Lais İsminin Sayı Analizi

Lais isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

L: 15
A: 1
İ: 12
S: 22

Lais isminin numerolojik değeri: 50

Lais İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 4 olanlar:PLANCI

Karakterinin en belirgin özelliği plancılık.Düzenli ve titiz bir insansın.Hayatın her alanında planlı hareket etmekten yanasın.Hedeflerini belirledikten sonra planlarını hazırlıyor ve ağır adımlarla ilerliyorsun.Belirsizlikten hoşlanmıyorsun.İş yaşamında olduğu kadar özel yaşamında da program yapıp, o programa sadık kalmak istiyorsun.Bu huyun bazen sıkıcı olabiliyor.Süprizlerden hoşlanmıyorsun.İleriyi görebilmek istiyorsun.Hayatında karışıklığa yer yok.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de planlı hareket ediyorsun.İlk olarak, nasıl birisini istediğine karar veriyorsun.Öyle birini bulduğunda ise, onu elde etmenin yollarını keşfedip taktikler üretiyorsun.Çoğunlukla da amacına ulaşıyorsun.

Lais İsmi İle Akrostiş Şiirler

Lütfunla birim, diriyim, yeniyim, ben zevkle yaşıyorum kaderimi
Artık seninim ve seninleyim
İnciler diziyorum gergefine
Seni seviyorum inan Barlasım

Lais İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Lais isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Lais

Lais İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Lais isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Lais

Lais İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Lais isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Lais

Lais İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Lais ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Lais İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Lais ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Yetenekli, Girişken, Enerjik, Espirili olmalarıdır.

Lais İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Lais ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Obur, Agresif, Kırılgan, Baskıcı olmalarıdır.

Lais isminin Notasyonları Nelerdir?

Lais isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

L: Lüleburgaz
A: Adana
İ: İzmir
S: Sinop

Lais Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

L: Lokum
A: Ahmet
İ: İrfan
S: Serhat

Lais isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

L: Lima
A: Alfa
İ:
S: Sierra

Lais isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

L: Levent
A: Aydın
İ: İstif
S: Seydi

Lais İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Lais ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Lais ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Lais ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Lais İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.