İsim Arama

Kyriakos İsminin Anlamı Nedir? Kyriakos Ne Demek?

Kyriakos ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Kyriakos isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Kyriakos isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Kyriakos isminin anlamı nedir? Kyriakos ne demek?

Kyriakos isminin anlamı nedir?
  • Kyriakos isminin cinsiyeti: Erkek
  • Kyriakos isminin kökeni: Yunanca
  • Kyriakos isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Kyriakos ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Kyriakos ismindeki harf sayısı: 8
  • Kyriakos isminin rengi: Mavi
  • Kyriakos isminin nitelikeri: Hayalperest, Maceracı, Komik, Yaramaz, İnatçı, Pozitif, Dürüst

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Kyriakos

Kyriakos isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Kyriakos ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

K: İş ve aşk hayatında başarılı, etrafınca tanınan ve sürekli başarılı olan bir kararktere sahiptir.
Y: Geçmiş üzüntüleri sürekli yaşarlar, Geçmişindeki olayları hiç unutmaz. Kinci bir kişiliğe sahiptir. Güçlü bir karakteri vardır.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
K: İş ve aşk hayatında başarılı, etrafınca tanınan ve sürekli başarılı olan bir kararktere sahiptir.
O: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.

Kyriakos isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Kyriakos İsmiyle Uyumlu İsimler

Kyriakos İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Kyra, Kyriaki, Kyria

Kyriakos İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Kyros, Alekos, Kyrios, Kyriacos, Kyriakos, Kirakos, Kyron, Kikos

Kyriakos ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Kyriakos İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Kyriakos İsmi Konulabilir Mi?

Kyriakos isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Kyriakos isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Kyriakos İsmi Caiz Mi?

Kyriakos ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Kyriakos isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Kyriakos İsminin Özellikleri

Kyriakos isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Sanatsal yetenekleri ve önsezileri oldukça kuvvetlidir. Yapacakları işlere odaklanırlar ve motivasyonları çok yüksektir. Yok sayılamayacak, hafife alınamayacak insanlardır. Ancak kaygı ve tereddüt içinde olurlar ise sinirlenmeye, şiddet göstermeye meyilli olabilirler.

Özgürlüklerine çok düşkün insanlardır. Kuralları sevmezler. Kendi bildiklerini yapmayı tercih ederler. Tutkuları ve cesaretleri doğal ve rahat davranmalarını sağlar. Diğer insanlar ne düşür diye çok fazla dert etmezler. Sitil sahibi insanlardır. Karar verirken biraz sabırlı olmaları hata yapmalarını engelleyebilir.Ancak sezgilerinize güvenmekten asla vazgeçmezler.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Hayatta limitlerini hep üst düzeyde tutan insanlardır. Hem sezgileri hem de azimleri oldukça fazladır. Kendi sınırları vardır. Kuralları, kanunları severler. Bunun yanında derin düşünceli insanlardır. Ancak kıskanç insanlar olabilirler. Çok şüpheci ve karamsar olabilirler.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Kyriakos İsminin Sayı Analizi

Kyriakos isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

K: 14
Y: 28
R: 21
İ: 12
A: 1
K: 14
O: 18
S: 22

Kyriakos isminin numerolojik değeri: 130

Kyriakos İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 8 olanlar:MANTIKLI

Karakterinin en belirgin özelliği akılcılık.Duygularından çok mantığınla hareket ediyorsun.Hayata bakış açın gerçekçi.Pembe hayallere dalmaktan hoşlanmıyorsun.Hayatın somut yönleriyle ilgileniyorsun.Çeşitli bilim dalları hobilerin arasında yer alıyor.Aşka inanıyorsun.Ancak bir ilişkinin yalnızca aşkla yürümeyeceğini savunuyorsun.Beraber olacağın kişinin eğitimi, kültürü ve zekası da senin için önemli.İş yaşamında da duygularınla değil, aklınla hareket ediyorsun.Zekan sayesinde birçok fırsat kapısını aralıyor, büyük başarılara imza atıyorsun.İş yaşamındaki başarını insan ilişkilerinde de sürdürüyorsun.dostların ve ailen senin fikirlerine güveniyor.Her konuda akıl danışılan birisin.

Kyriakos İsmi İle Akrostiş Şiirler

Kollarımı açtım gel hadi bekleniyorsun
Yok hatrınız artık bende bakmam bile yüzünüze
Resimlerde mutluluk saçmak isterim
İsmini dağa taşa yazarım yarim
A vuçlarımda sıcaklığın kalsın
Kollarımı açtım gel hadi bekleniyorsun
Onur Ayva
Sen gidersen ben biterim.

Kyriakos İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Kyriakos isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Kyriakos

Kyriakos İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Kyriakos isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Kyriakos

Kyriakos İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Kyriakos isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Kyriakos

Kyriakos İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Kyriakos ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Kyriakos İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Kyriakos ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Romantik, Gezgin, Maceracı, Enerjik, Girişken, Sırdaş, Espirili olmalarıdır.

Kyriakos İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Kyriakos ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Kıskanç, Geçmişte Yaşayan, Gaddar, Kırılgan, Agresif, İçine Kapanık, Baskıcı olmalarıdır.

Kyriakos isminin Notasyonları Nelerdir?

Kyriakos isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

K: Kars
Y: Yozgat
R: Rize
İ: İzmir
A: Adana
K: Kars
O: Ordu
S: Sinop

Kyriakos Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

K: Kadri
Y: Yahya
R: Rasim
İ: İrfan
A: Ahmet
K: Kadri
O: Osman
S: Serhat

Kyriakos isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

K: Kilo
Y: Yankee
R: Romeo
İ:
A: Alfa
K: Kilo
O: Oscar
S: Sierra

Kyriakos isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

K: Kalyon
Y: Yılmaz
R: Reis
İ: İstif
A: Aydın
K: Kalyon
O: Oruç
S: Seydi

Kyriakos İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Kyriakos ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Kyriakos ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Kyriakos ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Kyriakos İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme toplamda 6 yorum yapılmıştır.

Dila Kucak Der Ki :
04.05.2019

Bence hoş survivorda var yunancada olsa hoş bir isim.

Dila Kucak Der Ki :
04.05.2019

Bence hoş survivorda var yunancada olsa hoş bir isim.

Dila Kucak Der Ki :
04.05.2019

Bence hoş survivorda var yunancada olsa hoş bir isim.

Dila Kucak Der Ki :
04.05.2019

Bence hoş survivorda var yunancada olsa hoş bir isim.

Dila Der Ki :
04.05.2019

Bence hoş survivorda var yunancada olsa hoş bir isim.

Dila Der Ki :
04.05.2019

Bence hoş survivorda var yunancada olsa hoş bir isim.