İsim Arama

Kriszta İsminin Anlamı Nedir? Kriszta Ne Demek?

Kriszta ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Kriszta isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Kriszta isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Kriszta isminin anlamı nedir? Kriszta ne demek?

Kriszta isminin anlamı nedir?
  • Kriszta isminin cinsiyeti: Kız
  • Kriszta isminin kökeni: Yunanca
  • Kriszta isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Kriszta ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Kriszta ismindeki harf sayısı: 7
  • Kriszta isminin rengi: Pembe
  • Kriszta isminin nitelikeri: Hayalperest, Komik, Yaramaz, Dürüst, Uyumsuz, Romantik, İnatçı

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Kriszta

Kriszta isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Kriszta ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

K: İş ve aşk hayatında başarılı, etrafınca tanınan ve sürekli başarılı olan bir kararktere sahiptir.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
Z: Bilimsel açıdan, okumayı seven.
T: Duygularını söylemekte zorlanır. Ketum bir karaktere sahiptir. Genellikle içine kapalı ve suskun bir yapıya sahiptirler.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Kriszta isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Kriszta İsmiyle Uyumlu İsimler

Kriszta İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Kristel, Kristyna, Kriszta, Kriska, Kristyn, Kristy, Krisztina, Kristell

Kriszta İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Kristopher, Kristo, Krischnan, Kristophoros

Kriszta ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Kriszta İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Kriszta İsmi Konulabilir Mi?

Kriszta isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Kriszta isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Kriszta İsmi Caiz Mi?

Kriszta ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Kriszta isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Kriszta İsminin Özellikleri

Kriszta isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Sanatsal yetenekleri ve önsezileri oldukça kuvvetlidir. Yapacakları işlere odaklanırlar ve motivasyonları çok yüksektir. Yok sayılamayacak, hafife alınamayacak insanlardır. Ancak kaygı ve tereddüt içinde olurlar ise sinirlenmeye, şiddet göstermeye meyilli olabilirler.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Sokakta bile gölge olan taraf yerine güneşli tarafı tercih edecek kişilerdir. Yüksek standartlara sahip, lüksü seven insanlardır. Sevecen, sempatik, sağduyuludurlar. Zeki insanlardır. Çabuk düşünür ve düşüncelerini hayata geçirmeyi severler.

Hayatı çok hızlı yaşarlar. Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Yeni işler, yeni projelerin içinde olmayı severler. Özel hayatlarında oldukça iddialı ancak bazen sinirli olabilirler. Duygularını kontrol altında tutmaları gerekebilir. Alınganlık yapabilen insanlardır.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Kriszta İsminin Sayı Analizi

Kriszta isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

K: 14
R: 21
İ: 12
S: 22
Z: 29
T: 24
A: 1

Kriszta isminin numerolojik değeri: 123

Kriszta İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 7 olanlar:MERHAMETLİ

Karakterinin en belirgin özelliği merhamet.Herkese ikinci bir şans vermekten yanasın.Yapılan hataları daima affediyor ve unutuyorsun.Kinci değilsin.Ancak bazen insanlar bu yönünü sömürebiliyor.Bu nedenle, kimi zaman üzülüyorsun.Fakat gerçek dostların senin iyi niyetini ve merhametini takdir ediyorlar.Dünyevi şeylere bağlılığın yok.Hayatın fani, kırgınlıkların saçma olduğunu savunuyorsun.Bu nedenle, dostlarına karşı çok titiz ve hoşgörülü davranıyorsun.Zor durumda olan insanlara yardım etmekten hoşlanıyorsun.Herkesi mutlu görmek istiyorsun.Karşı cinste aradığın özellikler ise iyi niyet ve samimiyet.

Kriszta İsmi İle Akrostiş Şiirler

Kollarında mutluluğu yaşayacağım
Rüzgar alıp kokunu bana getirsin.
İstersen diken olurum dalımda tek gül sen
Sen gidersen ben biterim.
Zor günlerime son verdin sen yarim
Tek tanem yüreği elmas sevdiğim
Ayrılık denen kelime düşmedi hiç kalemimden

Kriszta İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Kriszta isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Kriszta

Kriszta İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Kriszta isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Kriszta

Kriszta İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Kriszta isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Kriszta

Kriszta İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Kriszta ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Kriszta İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Kriszta ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Romantik, Maceracı, Enerjik, Espirili, Bilimsel, Canayakın, Girişken olmalarıdır.

Kriszta İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Kriszta ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Kıskanç, Gaddar, Kırılgan, Baskıcı, Hurafeci, Sessiz, Agresif olmalarıdır.

Kriszta isminin Notasyonları Nelerdir?

Kriszta isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

K: Kars
R: Rize
İ: İzmir
S: Sinop
Z: Zonguldak
T: Tokat
A: Adana

Kriszta Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

K: Kadri
R: Rasim
İ: İrfan
S: Serhat
Z: Zühtü
T: Temel
A: Ahmet

Kriszta isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

K: Kilo
R: Romeo
İ:
S: Sierra
Z: Zulu
T: Tanfo
A: Alfa

Kriszta isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

K: Kalyon
R: Reis
İ: İstif
S: Seydi
Z: Zuhal
T: Turgut
A: Aydın

Kriszta İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Kriszta ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Kriszta ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Kriszta ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Kriszta İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.