İsim Arama

Kore İsminin Anlamı Nedir? Kore Ne Demek?

Kore ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Kore isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Kore isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Kore isminin anlamı nedir? Kore ne demek?

Kore isminin anlamı nedir?
  • Kore isminin cinsiyeti: Kız
  • Kore isminin kökeni: Yunanca
  • Kore isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Kore ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Kore ismindeki harf sayısı: 4
  • Kore isminin rengi: Pembe
  • Kore isminin nitelikeri: Hayalperest, Pozitif, Komik, Çalışkan

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Kore

Kore isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Kore ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

K: İş ve aşk hayatında başarılı, etrafınca tanınan ve sürekli başarılı olan bir kararktere sahiptir.
O: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.

Kore isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Kore İsmiyle Uyumlu İsimler

Kore İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Lenore, Kori, Linore, Terpsichore, Korene, Koren, Korinna, Kore, Dore

Kore İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Korçan, Korel, Koraltan, Koramaz, Koray, Kortaş, Korkan, Korçak, Korman, Korgün

Kore ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Kore İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Kore İsmi Konulabilir Mi?

Kore isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Kore isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Kore İsmi Caiz Mi?

Kore ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Kore isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Kore İsminin Özellikleri

Kore isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Sanatsal yetenekleri ve önsezileri oldukça kuvvetlidir. Yapacakları işlere odaklanırlar ve motivasyonları çok yüksektir. Yok sayılamayacak, hafife alınamayacak insanlardır. Ancak kaygı ve tereddüt içinde olurlar ise sinirlenmeye, şiddet göstermeye meyilli olabilirler.

Hayatta limitlerini hep üst düzeyde tutan insanlardır. Hem sezgileri hem de azimleri oldukça fazladır. Kendi sınırları vardır. Kuralları, kanunları severler. Bunun yanında derin düşünceli insanlardır. Ancak kıskanç insanlar olabilirler. Çok şüpheci ve karamsar olabilirler.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Kore İsminin Sayı Analizi

Kore isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

K: 14
O: 18
R: 21
E: 6

Kore isminin numerolojik değeri: 59

Kore İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 4 olanlar:PLANCI

Karakterinin en belirgin özelliği plancılık.Düzenli ve titiz bir insansın.Hayatın her alanında planlı hareket etmekten yanasın.Hedeflerini belirledikten sonra planlarını hazırlıyor ve ağır adımlarla ilerliyorsun.Belirsizlikten hoşlanmıyorsun.İş yaşamında olduğu kadar özel yaşamında da program yapıp, o programa sadık kalmak istiyorsun.Bu huyun bazen sıkıcı olabiliyor.Süprizlerden hoşlanmıyorsun.İleriyi görebilmek istiyorsun.Hayatında karışıklığa yer yok.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de planlı hareket ediyorsun.İlk olarak, nasıl birisini istediğine karar veriyorsun.Öyle birini bulduğunda ise, onu elde etmenin yollarını keşfedip taktikler üretiyorsun.Çoğunlukla da amacına ulaşıyorsun.

Kore İsmi İle Akrostiş Şiirler

Kalbim seninle atıyor inan bir bilsen
Olmazsa olmazım yüreğim sensin ey yarim
Rengarenk bir bahar için gel yarim dedim
Elleri elinde olmalı yarin derler

Kore İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Kore isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Kore

Kore İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Kore isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Kore

Kore İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Kore isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Kore

Kore İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

  • Korel Cezayirli: Korel Cezayirli, 2 Nisan 1976 tarihindeAnkara’da doğmuştur. İlkokul ve ortaokula Bahçeli evlerde gitti ve Deneme lisesine devam etti.1985 – 1994 yılları arasında yüzme, basketbol ve artistik buz pateni dallarında lisanslı sporcu oldu. Korel Cezayirli 199 modern dans ve jazz dans üzerine dersler aldı. 1996’da Konya Selçuk Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Sahne Sanatları Ana Sanat Dalı Tiyatro Bölümü’nü kazandı. 2000 yılında konservatuvardan mezun olduğunda “Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Şehir...
Kore İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Kore ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Romantik, Sırdaş, Maceracı, Duygusal olmalarıdır.

Kore İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Kore ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Kıskanç, İçine Kapanık, Gaddar, Gereksiz İnatçı olmalarıdır.

Kore isminin Notasyonları Nelerdir?

Kore isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

K: Kars
O: Ordu
R: Rize
E: Edirne

Kore Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

K: Kadri
O: Osman
R: Rasim
E: Ekrem

Kore isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

K: Kilo
O: Oscar
R: Romeo
E: Echo

Kore isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

K: Kalyon
O: Oruç
R: Reis
E: Engin

Kore İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Kore ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Kore ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Kore ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Kore İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.