İsim Arama

Korah İsminin Anlamı Nedir? Korah Ne Demek?

Korah ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Korah isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Korah isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Korah isminin anlamı nedir? Korah ne demek?

Korah isminin anlamı nedir?
  • Korah isminin cinsiyeti: Erkek
  • Korah isminin kökeni: İbranice
  • Korah isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Korah ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Korah ismindeki harf sayısı: 5
  • Korah isminin rengi: Mavi
  • Korah isminin nitelikeri: Hayalperest, Pozitif, Komik, İnatçı, Tez Canlı

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Korah

Korah isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Korah ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

K: İş ve aşk hayatında başarılı, etrafınca tanınan ve sürekli başarılı olan bir kararktere sahiptir.
O: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
H: Sakin ve durağan, Monoton bir yaşam tercih eder. Sakinlik en belirgin özelliğidir.

Korah isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Korah İsmiyle Uyumlu İsimler

Korah İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Dvorah, Nimrah, Narah, Serah, Dinorah, Sherah, Kore, Ferah, Devorah, Korene

Korah İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Korkut, Ezrah, Koraltan, Kor, Korkutalp, Koraslan, Koramaz, Koryürek, Koral, Emrah

Korah ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Korah İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Korah İsmi Konulabilir Mi?

Korah isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Korah isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Korah İsmi Caiz Mi?

Korah ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Korah isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Korah İsminin Özellikleri

Korah isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Sanatsal yetenekleri ve önsezileri oldukça kuvvetlidir. Yapacakları işlere odaklanırlar ve motivasyonları çok yüksektir. Yok sayılamayacak, hafife alınamayacak insanlardır. Ancak kaygı ve tereddüt içinde olurlar ise sinirlenmeye, şiddet göstermeye meyilli olabilirler.

Hayatta limitlerini hep üst düzeyde tutan insanlardır. Hem sezgileri hem de azimleri oldukça fazladır. Kendi sınırları vardır. Kuralları, kanunları severler. Bunun yanında derin düşünceli insanlardır. Ancak kıskanç insanlar olabilirler. Çok şüpheci ve karamsar olabilirler.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Para kazanmayı ve bir o kadar da harcamayı çok severler. Yaratıcı, üretken insanlardır. Çoğu zaman içgüdüleri, hisleri ile hareket ederler. Yalnız hareket etmeyi severler. Bazen kuşkucu insanlar olabilirler. Kuşkularına yenik düşmeleri sorunlar yaratabilir

Korah İsminin Sayı Analizi

Korah isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

K: 14
O: 18
R: 21
A: 1
H: 10

Korah isminin numerolojik değeri: 64

Korah İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Korah İsmi İle Akrostiş Şiirler

Kollarımı sevdaya seninle açtım
Olumsuzluklara son veririz biz
Resimlerine bakıp düşler kuruyorum ben
Ay kıskanır simanı, güneş düşünce tenine
Hasretlik özlemlik sona erecek

Korah İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Korah isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Korah

Korah İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Korah isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Korah

Korah İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Korah isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Korah

Korah İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Korah ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Korah İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Korah ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Romantik, Sırdaş, Maceracı, Girişken, Sakin olmalarıdır.

Korah İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Korah ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Kıskanç, İçine Kapanık, Gaddar, Agresif, Panik olmalarıdır.

Korah isminin Notasyonları Nelerdir?

Korah isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

K: Kars
O: Ordu
R: Rize
A: Adana
H: Hatay

Korah Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

K: Kadri
O: Osman
R: Rasim
A: Ahmet
H: Hasan

Korah isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

K: Kilo
O: Oscar
R: Romeo
A: Alfa
H: Hotel

Korah isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

K: Kalyon
O: Oruç
R: Reis
A: Aydın
H: Halat

Korah İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Korah ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Korah ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Korah ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Korah İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.