İsim Arama

Katica İsminin Anlamı Nedir? Katica Ne Demek?

Katica ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Katica isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Katica isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Katica isminin anlamı nedir? Katica ne demek?

Katica isminin anlamı nedir?
  • Katica isminin cinsiyeti: Kız
  • Katica isminin kökeni: Yunanca
  • Katica isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Katica ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Katica ismindeki harf sayısı: 6
  • Katica isminin rengi: Pembe
  • Katica isminin nitelikeri: Hayalperest, İnatçı, Romantik, Yaramaz, Huysuz

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Katica

Katica isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Katica ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

K: İş ve aşk hayatında başarılı, etrafınca tanınan ve sürekli başarılı olan bir kararktere sahiptir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
T: Duygularını söylemekte zorlanır. Ketum bir karaktere sahiptir. Genellikle içine kapalı ve suskun bir yapıya sahiptirler.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
C: Konuşma ve yazma yetenekleri olan kişilerdir. Genellikle çok fazla kitap okurlar.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Katica isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Katica İsmiyle Uyumlu İsimler

Katica İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Katriana, Katharine, Katica, Katun, Katre, Katinka, Kathelyn, Danica, Katina, Katharos

Katica İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Katıhan, Katı, Jovica, Ivica, Thessalonica, Kateb, Kathlynn

Katica ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Katica İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Katica İsmi Konulabilir Mi?

Katica isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Katica isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Katica İsmi Caiz Mi?

Katica ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Katica isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Katica İsminin Özellikleri

Katica isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Sanatsal yetenekleri ve önsezileri oldukça kuvvetlidir. Yapacakları işlere odaklanırlar ve motivasyonları çok yüksektir. Yok sayılamayacak, hafife alınamayacak insanlardır. Ancak kaygı ve tereddüt içinde olurlar ise sinirlenmeye, şiddet göstermeye meyilli olabilirler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Hayatı çok hızlı yaşarlar. Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Yeni işler, yeni projelerin içinde olmayı severler. Özel hayatlarında oldukça iddialı ancak bazen sinirli olabilirler. Duygularını kontrol altında tutmaları gerekebilir. Alınganlık yapabilen insanlardır.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Açık sözlü ve iyimser insanlardır.Mantıktan önce duygularıyla hareket eden insanlardır. Hisleri oldukça kuvvetlidir ve hislerine güvenerek davranırlar. Kendilerini oldukça net ifade edebilirler. Hazır cevap insanlardır. Hayatı dolu dolu ve keyifli yaşamayı severler.

Katica İsminin Sayı Analizi

Katica isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

K: 14
A: 1
T: 24
İ: 12
C: 3
A: 1

Katica isminin numerolojik değeri: 55

Katica İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Katica İsmi İle Akrostiş Şiirler

Karanlığıma son veren güneşim sen ol
Anlaşalım bir ömür ayrılmayalım
Tam tamına sonsuza dek sevecek.
İstedim cevabımı bu aşkın benle zoru nedir
Cam kırıkları gibiydi benim yüreğim
Anlaşalım bir ömür ayrılmayalım

Katica İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Katica isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Katica

Katica İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Katica isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Katica

Katica İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Katica isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Katica

Katica İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Katica ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Katica İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Katica ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Romantik, Girişken, Canayakın, Enerjik, Soğukkanlı olmalarıdır.

Katica İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Katica ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Kıskanç, Agresif, Sessiz, Kırılgan, Tembel olmalarıdır.

Katica isminin Notasyonları Nelerdir?

Katica isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

K: Kars
A: Adana
T: Tokat
İ: İzmir
C: Ceyhan
A: Adana

Katica Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

K: Kadri
A: Ahmet
T: Temel
İ: İrfan
C: Cemal
A: Ahmet

Katica isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

K: Kilo
A: Alfa
T: Tanfo
İ:
C: Charlie
A: Alfa

Katica isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

K: Kalyon
A: Aydın
T: Turgut
İ: İstif
C: Cemal
A: Aydın

Katica İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Katica ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Katica ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Katica ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Katica İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.