İsim Arama

Kamil İsminin Anlamı Nedir? Kamil Ne Demek?

Kamil ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Kamil isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Kamil isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Kamil isminin anlamı nedir? Kamil ne demek?

Kamil isminin anlamı nedir?
  • Kamil isminin cinsiyeti: Erkek
  • Kamil isminin kökeni: Arapça
  • Kamil isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Kamil ismi kuranda geçiyor mu: geçiyor
  • Kamil ismindeki harf sayısı: 5
  • Kamil isminin rengi: Mavi
  • Kamil isminin nitelikeri: Hayalperest, İnatçı, Uyumlu, Yaramaz, Gösterişli

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Kamil

Kamil isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Kamil ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

K: İş ve aşk hayatında başarılı, etrafınca tanınan ve sürekli başarılı olan bir kararktere sahiptir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
M: Zeki ve zeki olduğu kadar başarılıdır. Özellikle ticaret faaliyetlerini sever ve başarılı olur.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.

Kamil isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Kamil İsmiyle Uyumlu İsimler

Kamil İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Kamertab, Kamuran, Kamer, Kamile, Kamilah, Kamelya, Kamila

Kamil İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Kamet, Kam, Kamari, Kamil, Kamu, Emil, Kambay, Kaman, Kamar, Amil

Kamil ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Kamil İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Kamil İsmi Konulabilir Mi?

Kamil isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Kamil isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Kamil İsmi Caiz Mi?

Kamil ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Kamil isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Kamil İsminin Özellikleri

Kamil isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Sanatsal yetenekleri ve önsezileri oldukça kuvvetlidir. Yapacakları işlere odaklanırlar ve motivasyonları çok yüksektir. Yok sayılamayacak, hafife alınamayacak insanlardır. Ancak kaygı ve tereddüt içinde olurlar ise sinirlenmeye, şiddet göstermeye meyilli olabilirler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Kamil İsminin Sayı Analizi

Kamil isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

K: 14
A: 1
M: 16
İ: 12
L: 15

Kamil isminin numerolojik değeri: 58

Kamil İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Kamil İsmi İle Akrostiş Şiirler

Kalbim seninle atıyor inan bir bilsen
Aşkını her yerde haykırıyorum ben
Mutlu oldum seninle tek yarim dedim
İnsan sevdikçe yaşar, unutma bunu sevgilim
Lazımken bana sevgin, tutunmak için zamana

Kamil İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Kamil isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Kamil

Kamil İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Kamil isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Kamil

Kamil İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Kamil isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Kamil

Kamil İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

  • Kamil Yazıcı: Anadolu Grubu ve Yazıcılar Holding'in kurucusu ve Onursal BaşkanıKamil Yazıcı, 1 Temmuz 1929 tarihinde Aksaray’da doğmuştur. Tam adı Süleyman Kamil Yazıcı’dır. Kamil Yazıcı Aksaray’da ilk ve ortaokulu okuduktan sonra iki ağabeyiyle birlikte babasının toptancı bakkaliyesinde çalışmaya başladı. Askere gidinceye kadar babasıyla birlikte çalıştı, burada ticareti öğrendi. Kamil Yazıcı, Suzan Yazıcı ile evli idi, 16 Tem 2015 tarihinde eşi vefat etmiştir. Osman Turgut Yazıcı, Hülya Elmalıoğlu, Gülten Y...
  • Kamil Sönmez: Karadeniz türkülerinin en önemli sanatçılarından biridir. Kamil SönmePerşembe ilçesinde doğmuştur.Asıl adı Kamil Sönmer'dir. İlköğretimini Giresun'da tamamladı. Ankara Devlet Konservatuarı Opera-Şan bölümünü bitirdi.1966 yılında başladığı askerliğini 1968 yılında bitirdikten sonra Avni Dilligil Tiyatrosu’nda profesyonel tiyatro oyunculuğuna başladı. Ankara Sahnesi ve Ankara Kardeş Oyuncular Tiyatrosu'nda tiyatro oyunculuğuna devam etti.İlk plağı olan Hekimoğlu ile şarkıcılığa başladı. Sonra halk...
  • Kamil Güler: Kâmil Güler, 12 Ekim 1972 tarihinde Adana’da doğmuştur. Babası asker olan Kâmil Güler, birçok şehir gezmiştir. Kâmil Güler,osunun Kurucularındandır. Tiyatro yeni kurulduğunda oyuncu kadrosunda yer alırken daha sonra yönetmeler, yazarlar ve oyuncular sadece kendi performasları ile ilgilenebilsin diye Kraliyet Tiyatrosu'nun ceoluğunu yapmıştır bir süre ve ardından İstanbul Kraliyet Tiyatrosu'dan ayrılmıştır.Kâmil Güler, 1996 -1997 yılları arasında başrollerinde Perran Kutman ve Erdal Özyağcılar’ın...
Kamil İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Kamil ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Romantik, Girişken, Zeki, Enerjik, Yetenekli olmalarıdır.

Kamil İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Kamil ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Kıskanç, Agresif, Sanat Yönü Başarısız, Kırılgan, Obur olmalarıdır.

Kamil isminin Notasyonları Nelerdir?

Kamil isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

K: Kars
A: Adana
M: Muş
İ: İzmir
L: Lüleburgaz

Kamil Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

K: Kadri
A: Ahmet
M: Mehmet
İ: İrfan
L: Lokum

Kamil isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

K: Kilo
A: Alfa
M: Mike
İ:
L: Lima

Kamil isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

K: Kalyon
A: Aydın
M: Merih
İ: İstif
L: Levent

Kamil İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Kamil ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Kamil ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Kamil ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Kamil İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.