İsim Arama

Kairos İsminin Anlamı Nedir? Kairos Ne Demek?

Kairos ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Kairos isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Kairos isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Kairos isminin anlamı nedir? Kairos ne demek?

Kairos isminin anlamı nedir?
  • Kairos isminin cinsiyeti: Kız
  • Kairos isminin kökeni: Yunanca
  • Kairos isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Kairos ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Kairos ismindeki harf sayısı: 6
  • Kairos isminin rengi: Pembe
  • Kairos isminin nitelikeri: Hayalperest, İnatçı, Yaramaz, Komik, Pozitif, Dürüst

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Kairos

Kairos isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Kairos ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

K: İş ve aşk hayatında başarılı, etrafınca tanınan ve sürekli başarılı olan bir kararktere sahiptir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
O: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.

Kairos isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Kairos İsmiyle Uyumlu İsimler

Kairos İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Keros, Kaia, Kairos, Kaiyah, Kailah, Kaira, Katharos, Kait

Kairos İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Stavros, Toros, Kedros, Leandros, Patros, Kyros, Theros, Kristophoros, Makaros, Bedros

Kairos ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Kairos İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Kairos İsmi Konulabilir Mi?

Kairos isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Kairos isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Kairos İsmi Caiz Mi?

Kairos ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Kairos isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Kairos İsminin Özellikleri

Kairos isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Sanatsal yetenekleri ve önsezileri oldukça kuvvetlidir. Yapacakları işlere odaklanırlar ve motivasyonları çok yüksektir. Yok sayılamayacak, hafife alınamayacak insanlardır. Ancak kaygı ve tereddüt içinde olurlar ise sinirlenmeye, şiddet göstermeye meyilli olabilirler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Hayatta limitlerini hep üst düzeyde tutan insanlardır. Hem sezgileri hem de azimleri oldukça fazladır. Kendi sınırları vardır. Kuralları, kanunları severler. Bunun yanında derin düşünceli insanlardır. Ancak kıskanç insanlar olabilirler. Çok şüpheci ve karamsar olabilirler.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Kairos İsminin Sayı Analizi

Kairos isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

K: 14
A: 1
İ: 12
R: 21
O: 18
S: 22

Kairos isminin numerolojik değeri: 88

Kairos İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Kairos İsmi İle Akrostiş Şiirler

Kurudum, savruldum oradan oraya
Ardından bak bomboş kaldı ellerim;
İsterim hep yanında olmak, mesafelere meydan okumak
Razıyım seninle kuru ekmeği paylaşmaya…
Of çeker alır başımı giderim buradan
Serhat Gülseren

Kairos İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Kairos isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Kairos

Kairos İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Kairos isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Kairos

Kairos İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Kairos isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Kairos

Kairos İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Kairos ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Kairos İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Kairos ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Romantik, Girişken, Enerjik, Maceracı, Sırdaş, Espirili olmalarıdır.

Kairos İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Kairos ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Kıskanç, Agresif, Kırılgan, Gaddar, İçine Kapanık, Baskıcı olmalarıdır.

Kairos isminin Notasyonları Nelerdir?

Kairos isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

K: Kars
A: Adana
İ: İzmir
R: Rize
O: Ordu
S: Sinop

Kairos Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

K: Kadri
A: Ahmet
İ: İrfan
R: Rasim
O: Osman
S: Serhat

Kairos isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

K: Kilo
A: Alfa
İ:
R: Romeo
O: Oscar
S: Sierra

Kairos isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

K: Kalyon
A: Aydın
İ: İstif
R: Reis
O: Oruç
S: Seydi

Kairos İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Kairos ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Kairos ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Kairos ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Kairos İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.