İsim Arama

Kabil İsminin Anlamı Nedir? Kabil Ne Demek?

Kabil ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Kabil isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Kabil isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Kabil isminin anlamı nedir? Kabil ne demek?

Kabil isminin anlamı nedir?
  • Kabil isminin cinsiyeti: Erkek
  • Kabil isminin kökeni: Arapça
  • Kabil isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Kabil ismi kuranda geçiyor mu: geçiyor
  • Kabil ismindeki harf sayısı: 5
  • Kabil isminin rengi: Mavi
  • Kabil isminin nitelikeri: Hayalperest, İnatçı, Sevimli, Yaramaz, Gösterişli

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Kabil

Kabil isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Kabil ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

K: İş ve aşk hayatında başarılı, etrafınca tanınan ve sürekli başarılı olan bir kararktere sahiptir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
B: Önsezi duygusu çok kuvvetlidir. Herşeye umutla yaklaşır ve en kötü durumlarda bile umudunu yitirmez.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.

Kabil isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Kabil İsmiyle Uyumlu İsimler

Kabil İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Sybil, Gülbil, Cybil, Obil, Sebil

Kabil İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Kaban, Kabil, Kabos, Nebil, Görbil, Mukbil, Habil, Kabadayı, Qabil, Nabil

Kabil ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Kabil İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Kabil İsmi Konulabilir Mi?

Kabil isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Kabil isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Kabil İsmi Caiz Mi?

Kabil ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Kabil isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Kabil İsminin Özellikleri

Kabil isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Sanatsal yetenekleri ve önsezileri oldukça kuvvetlidir. Yapacakları işlere odaklanırlar ve motivasyonları çok yüksektir. Yok sayılamayacak, hafife alınamayacak insanlardır. Ancak kaygı ve tereddüt içinde olurlar ise sinirlenmeye, şiddet göstermeye meyilli olabilirler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Duygusal insanlardır. Bazı zamanlarda içe kapanık bile olabilirler. Çok şefkatli, merhametli ve iyi huylu insanlardır. Dost canlısı, barışçıl insanlardır. Başkalarını mutlu etmek onları çok mutlu eder. Oldukça sağdık ve evlerine düşkün insanlardır. Ancak biraz daha açık görüşlü olmalı ve kendilerini daha fazla düşünmeleri gerekebilir.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Kabil İsminin Sayı Analizi

Kabil isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

K: 14
A: 1
B: 2
İ: 12
L: 15

Kabil isminin numerolojik değeri: 44

Kabil İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Kabil İsmi İle Akrostiş Şiirler

Kollarımı sevdaya seninle açtım
A radan yıllar geçse de sevgilim olacaksın
Ben seni hayal ettim beyaz gelinliğinle…
İnadına sana aşık olmuşum ben
Lakin neden bana dost olamayacağını anlayamadım

Kabil İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Kabil isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Kabil

Kabil İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Kabil isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Kabil

Kabil İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Kabil isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Kabil

Kabil İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Kabil ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Kabil İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Kabil ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Romantik, Girişken, Sıcakkanlı, Enerjik, Yetenekli olmalarıdır.

Kabil İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Kabil ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Kıskanç, Agresif, Aşırı Duygusal, Kırılgan, Obur olmalarıdır.

Kabil isminin Notasyonları Nelerdir?

Kabil isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

K: Kars
A: Adana
B: Bolu
İ: İzmir
L: Lüleburgaz

Kabil Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

K: Kadri
A: Ahmet
B: Behçet
İ: İrfan
L: Lokum

Kabil isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

K: Kilo
A: Alfa
B: Bravo
İ:
L: Lima

Kabil isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

K: Kalyon
A: Aydın
B: Burak
İ: İstif
L: Levent

Kabil İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Kabil ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Kabil ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Kabil ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Kabil İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.