İsim Arama

Jorgan İsminin Anlamı Nedir? Jorgan Ne Demek?

Jorgan ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Jorgan isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Jorgan isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Jorgan isminin anlamı nedir? Jorgan ne demek?

Jorgan isminin anlamı nedir?
  • Jorgan isminin cinsiyeti: Erkek
  • Jorgan isminin kökeni: Yunanca
  • Jorgan isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Jorgan ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Jorgan ismindeki harf sayısı: 6
  • Jorgan isminin rengi: Mavi
  • Jorgan isminin nitelikeri: Mutlu, Pozitif, Komik, Tembel, İnatçı, Misafirperver

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Jorgan

Jorgan isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Jorgan ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

J: Kaprisli ve Kıskançlık timsalidir. Sürekli kapris yapar ve herşeye sahip olmak ister.
O: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
G: Sürekli güce ihtiyaç duyar. Bunu elde etmek için herşeyi yapar ve çok inatçıdır.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.

Jorgan isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Jorgan İsmiyle Uyumlu İsimler

Jorgan İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Tagan, Jora, Figan, Müjgan, Joretta

Jorgan İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Yargan, Joram, Kazgan, Sargan, Algan, Jordan, Çalgan, Başargan, Sayılgan, Tolgan

Jorgan ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Jorgan İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Jorgan İsmi Konulabilir Mi?

Jorgan isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Jorgan isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Jorgan İsmi Caiz Mi?

Jorgan ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Jorgan isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Jorgan İsminin Özellikleri

Jorgan isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Dürüstlük ve insanlara eşit davranmaya çok önem verirler. Çok iyi arkadaştırlar. Arkadaşlarının, dostlarının mutlu olmaları için çabalarlar. Ancak diğer insanlara verdikleri önemi kendilerine vermeyebilirler. Kendi yeteneklerini göz ardı edebilirler.

Hayatta limitlerini hep üst düzeyde tutan insanlardır. Hem sezgileri hem de azimleri oldukça fazladır. Kendi sınırları vardır. Kuralları, kanunları severler. Bunun yanında derin düşünceli insanlardır. Ancak kıskanç insanlar olabilirler. Çok şüpheci ve karamsar olabilirler.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Oldukça aktif, entelektüel insanlardır. Öğrenmeyi çok severler. Öğrendiklerini kullanarak sorunları çözme yetenekleri oldukça fazladır. Geleceği görebilen insanlardır. Kendilerini bazen medyum gibi bile hissederler. Özellikle parasal konularda iyi yatırımlar yapabilirler. Kendi ayaklarında durabilen, sistemli, düzenli yaşamayı seven inanlardır.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Jorgan İsminin Sayı Analizi

Jorgan isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

J: 13
O: 18
R: 21
G: 8
A: 1
N: 17

Jorgan isminin numerolojik değeri: 78

Jorgan İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Jorgan İsmi İle Akrostiş Şiirler

Jestlerimle mimiklerimle
O zaman ver elini elime kaderimiz bir olsun seninle…
Rengarenk bir sevda yaşattın bana
Gerçekler kaçınılmazdı benim için yalan yolunda
Ama inadına seveceğiz bir yarim
Nereden eserse rüzgar, kalbimde olacak onun gönlü..

Jorgan İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Jorgan isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Jorgan

Jorgan İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Jorgan isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Jorgan

Jorgan İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Jorgan isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Jorgan

Jorgan İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Jorgan ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Jorgan İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Jorgan ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Hayalperest, Sırdaş, Maceracı, Hırslı, Girişken, Sağduyu Sahibi olmalarıdır.

Jorgan İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Jorgan ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Kaprisli, İçine Kapanık, Gaddar, Sır Saklayamayan, Agresif, Hayal Dünyasında Yaşayan olmalarıdır.

Jorgan isminin Notasyonları Nelerdir?

Jorgan isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

J: Jandarma
O: Ordu
R: Rize
G: Giresin
A: Adana
N: Niğde

Jorgan Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

J: Jale
O: Osman
R: Rasim
G: Galip
A: Ahmet
N: Nizam

Jorgan isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

J: Juliet
O: Oscar
R: Romeo
G: Golf
A: Alfa
N: November

Jorgan isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

J: Jale
O: Oruç
R: Reis
G: Gabya
A: Aydın
N: Neptün

Jorgan İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Jorgan ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Jorgan ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Jorgan ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Jorgan İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.