İsim Arama

Jola İsminin Anlamı Nedir? Jola Ne Demek?

Jola ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Jola isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Jola isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Jola isminin anlamı nedir? Jola ne demek?

Jola isminin anlamı nedir?
  • Jola isminin cinsiyeti: Kız
  • Jola isminin kökeni: Yunanca
  • Jola isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Jola ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Jola ismindeki harf sayısı: 4
  • Jola isminin rengi: Pembe
  • Jola isminin nitelikeri: Mutlu, Pozitif, Gösterişli, İnatçı

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Jola

Jola isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Jola ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

J: Kaprisli ve Kıskançlık timsalidir. Sürekli kapris yapar ve herşeye sahip olmak ister.
O: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Jola isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Jola İsmiyle Uyumlu İsimler

Jola İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Jola, Theola, Tola, Iola, Anatola, Idola, Amapola, Neola, Mahola

Jola İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Yola

Jola ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Jola İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Jola İsmi Konulabilir Mi?

Jola isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Jola isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Jola İsmi Caiz Mi?

Jola ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Jola isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Jola İsminin Özellikleri

Jola isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Dürüstlük ve insanlara eşit davranmaya çok önem verirler. Çok iyi arkadaştırlar. Arkadaşlarının, dostlarının mutlu olmaları için çabalarlar. Ancak diğer insanlara verdikleri önemi kendilerine vermeyebilirler. Kendi yeteneklerini göz ardı edebilirler.

Hayatta limitlerini hep üst düzeyde tutan insanlardır. Hem sezgileri hem de azimleri oldukça fazladır. Kendi sınırları vardır. Kuralları, kanunları severler. Bunun yanında derin düşünceli insanlardır. Ancak kıskanç insanlar olabilirler. Çok şüpheci ve karamsar olabilirler.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Jola İsminin Sayı Analizi

Jola isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

J: 13
O: 18
L: 15
A: 1

Jola isminin numerolojik değeri: 47

Jola İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 4 olanlar:PLANCI

Karakterinin en belirgin özelliği plancılık.Düzenli ve titiz bir insansın.Hayatın her alanında planlı hareket etmekten yanasın.Hedeflerini belirledikten sonra planlarını hazırlıyor ve ağır adımlarla ilerliyorsun.Belirsizlikten hoşlanmıyorsun.İş yaşamında olduğu kadar özel yaşamında da program yapıp, o programa sadık kalmak istiyorsun.Bu huyun bazen sıkıcı olabiliyor.Süprizlerden hoşlanmıyorsun.İleriyi görebilmek istiyorsun.Hayatında karışıklığa yer yok.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de planlı hareket ediyorsun.İlk olarak, nasıl birisini istediğine karar veriyorsun.Öyle birini bulduğunda ise, onu elde etmenin yollarını keşfedip taktikler üretiyorsun.Çoğunlukla da amacına ulaşıyorsun.

Jola İsmi İle Akrostiş Şiirler

Jestlerimle mimiklerimle
Onur Ayva
Lütfen kabul et bu küçük hediyeyi,
Ansızın çıkıverdin karşıma

Jola İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Jola isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Jola

Jola İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Jola isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Jola

Jola İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Jola isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Jola

Jola İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Jola ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Jola İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Jola ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Hayalperest, Sırdaş, Yetenekli, Girişken olmalarıdır.

Jola İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Jola ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Kaprisli, İçine Kapanık, Obur, Agresif olmalarıdır.

Jola isminin Notasyonları Nelerdir?

Jola isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

J: Jandarma
O: Ordu
L: Lüleburgaz
A: Adana

Jola Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

J: Jale
O: Osman
L: Lokum
A: Ahmet

Jola isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

J: Juliet
O: Oscar
L: Lima
A: Alfa

Jola isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

J: Jale
O: Oruç
L: Levent
A: Aydın

Jola İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Jola ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Jola ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Jola ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Jola İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.