İsim Arama

Jencir İsminin Anlamı Nedir? Jencir Ne Demek?

Jencir ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Jencir isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Jencir isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Jencir isminin anlamı nedir? Jencir ne demek?

Jencir isminin anlamı nedir?
  • Jencir isminin cinsiyeti: Erkek
  • Jencir isminin kökeni: Yunanca
  • Jencir isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Jencir ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Jencir ismindeki harf sayısı: 6
  • Jencir isminin rengi: Mavi
  • Jencir isminin nitelikeri: Mutlu, Çalışkan, Misafirperver, Huysuz, Yaramaz, Komik

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Jencir

Jencir isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Jencir ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

J: Kaprisli ve Kıskançlık timsalidir. Sürekli kapris yapar ve herşeye sahip olmak ister.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
C: Konuşma ve yazma yetenekleri olan kişilerdir. Genellikle çok fazla kitap okurlar.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.

Jencir isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Jencir İsmiyle Uyumlu İsimler

Jencir İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Jensina, Jenesis, Fecir, Jensine, Jengar, Jenis

Jencir İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Jeno, Tecir, Hacir, Jencir, Ecir, Jenda, Jens, Tacir, Muhacir

Jencir ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Jencir İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Jencir İsmi Konulabilir Mi?

Jencir isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Jencir isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Jencir İsmi Caiz Mi?

Jencir ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Jencir isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Jencir İsminin Özellikleri

Jencir isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Dürüstlük ve insanlara eşit davranmaya çok önem verirler. Çok iyi arkadaştırlar. Arkadaşlarının, dostlarının mutlu olmaları için çabalarlar. Ancak diğer insanlara verdikleri önemi kendilerine vermeyebilirler. Kendi yeteneklerini göz ardı edebilirler.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Açık sözlü ve iyimser insanlardır.Mantıktan önce duygularıyla hareket eden insanlardır. Hisleri oldukça kuvvetlidir ve hislerine güvenerek davranırlar. Kendilerini oldukça net ifade edebilirler. Hazır cevap insanlardır. Hayatı dolu dolu ve keyifli yaşamayı severler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Jencir İsminin Sayı Analizi

Jencir isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

J: 13
E: 6
N: 17
C: 3
İ: 12
R: 21

Jencir isminin numerolojik değeri: 72

Jencir İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Jencir İsmi İle Akrostiş Şiirler

Jestlerimle mimiklerimle
El ele verelim mutlu olalım
Ne olurdu dalında bülbül ben, yeterki gül sen
Cezamı yoksa ödülmü ıssız geceler bana
İçimde sana öyle büyük bir aşk var
Resimlerine bakıp dön gel diyorum

Jencir İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Jencir isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Jencir

Jencir İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Jencir isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Jencir

Jencir İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Jencir isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Jencir

Jencir İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Jencir ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Jencir İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Jencir ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Hayalperest, Duygusal, Sağduyu Sahibi, Soğukkanlı, Enerjik, Maceracı olmalarıdır.

Jencir İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Jencir ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Kaprisli, Gereksiz İnatçı, Hayal Dünyasında Yaşayan, Tembel, Kırılgan, Gaddar olmalarıdır.

Jencir isminin Notasyonları Nelerdir?

Jencir isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

J: Jandarma
E: Edirne
N: Niğde
C: Ceyhan
İ: İzmir
R: Rize

Jencir Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

J: Jale
E: Ekrem
N: Nizam
C: Cemal
İ: İrfan
R: Rasim

Jencir isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

J: Juliet
E: Echo
N: November
C: Charlie
İ:
R: Romeo

Jencir isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

J: Jale
E: Engin
N: Neptün
C: Cemal
İ: İstif
R: Reis

Jencir İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Jencir ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Jencir ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Jencir ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Jencir İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.