İsim Arama

Jayson İsminin Anlamı Nedir? Jayson Ne Demek?

Jayson ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Jayson isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Jayson isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Jayson isminin anlamı nedir? Jayson ne demek?

Jayson isminin anlamı nedir?
  • Jayson isminin cinsiyeti: Erkek
  • Jayson isminin kökeni: Yunanca
  • Jayson isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Jayson ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Jayson ismindeki harf sayısı: 6
  • Jayson isminin rengi: Mavi
  • Jayson isminin nitelikeri: Mutlu, İnatçı, Maceracı, Dürüst, Pozitif, Misafirperver

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Jayson

Jayson isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Jayson ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

J: Kaprisli ve Kıskançlık timsalidir. Sürekli kapris yapar ve herşeye sahip olmak ister.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
Y: Geçmiş üzüntüleri sürekli yaşarlar, Geçmişindeki olayları hiç unutmaz. Kinci bir kişiliğe sahiptir. Güçlü bir karakteri vardır.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
O: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.

Jayson isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Jayson İsmiyle Uyumlu İsimler

Jayson İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Nason

Jayson İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Sanson, Jayson, Sampson, Simpson, Adamsson, Erson, Jaycen, Jaysen, Iason, Aeson

Jayson ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Jayson İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Jayson İsmi Konulabilir Mi?

Jayson isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Jayson isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Jayson İsmi Caiz Mi?

Jayson ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Jayson isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Jayson İsminin Özellikleri

Jayson isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Dürüstlük ve insanlara eşit davranmaya çok önem verirler. Çok iyi arkadaştırlar. Arkadaşlarının, dostlarının mutlu olmaları için çabalarlar. Ancak diğer insanlara verdikleri önemi kendilerine vermeyebilirler. Kendi yeteneklerini göz ardı edebilirler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Özgürlüklerine çok düşkün insanlardır. Kuralları sevmezler. Kendi bildiklerini yapmayı tercih ederler. Tutkuları ve cesaretleri doğal ve rahat davranmalarını sağlar. Diğer insanlar ne düşür diye çok fazla dert etmezler. Sitil sahibi insanlardır. Karar verirken biraz sabırlı olmaları hata yapmalarını engelleyebilir.Ancak sezgilerinize güvenmekten asla vazgeçmezler.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Hayatta limitlerini hep üst düzeyde tutan insanlardır. Hem sezgileri hem de azimleri oldukça fazladır. Kendi sınırları vardır. Kuralları, kanunları severler. Bunun yanında derin düşünceli insanlardır. Ancak kıskanç insanlar olabilirler. Çok şüpheci ve karamsar olabilirler.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Jayson İsminin Sayı Analizi

Jayson isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

J: 13
A: 1
Y: 28
S: 22
O: 18
N: 17

Jayson isminin numerolojik değeri: 99

Jayson İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Jayson İsmi İle Akrostiş Şiirler

Jestlerimle mimiklerimle
Artık bu gönül sadece senindir yar
Yarınlarında görmesende beni
Sarsaydın birkerecik kollarınla beni
Olmaz olsun böyle ızdırap
Nefise Neriman Çelebi

Jayson İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Jayson isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Jayson

Jayson İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Jayson isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Jayson

Jayson İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Jayson isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Jayson

Jayson İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Jayson ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Jayson İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Jayson ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Hayalperest, Girişken, Gezgin, Espirili, Sırdaş, Sağduyu Sahibi olmalarıdır.

Jayson İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Jayson ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Kaprisli, Agresif, Geçmişte Yaşayan, Baskıcı, İçine Kapanık, Hayal Dünyasında Yaşayan olmalarıdır.

Jayson isminin Notasyonları Nelerdir?

Jayson isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

J: Jandarma
A: Adana
Y: Yozgat
S: Sinop
O: Ordu
N: Niğde

Jayson Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

J: Jale
A: Ahmet
Y: Yahya
S: Serhat
O: Osman
N: Nizam

Jayson isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

J: Juliet
A: Alfa
Y: Yankee
S: Sierra
O: Oscar
N: November

Jayson isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

J: Jale
A: Aydın
Y: Yılmaz
S: Seydi
O: Oruç
N: Neptün

Jayson İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Jayson ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Jayson ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Jayson ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Jayson İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.