İsim Arama

Jamile İsminin Anlamı Nedir? Jamile Ne Demek?

Jamile ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Jamile isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Jamile isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Jamile isminin anlamı nedir? Jamile ne demek?

Jamile isminin anlamı nedir?
  • Jamile isminin cinsiyeti: Erkek
  • Jamile isminin kökeni: Arapça
  • Jamile isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Jamile ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Jamile ismindeki harf sayısı: 6
  • Jamile isminin rengi: Mavi
  • Jamile isminin nitelikeri: Mutlu, İnatçı, Uyumlu, Yaramaz, Gösterişli, Çalışkan

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Jamile

Jamile isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Jamile ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

J: Kaprisli ve Kıskançlık timsalidir. Sürekli kapris yapar ve herşeye sahip olmak ister.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
M: Zeki ve zeki olduğu kadar başarılıdır. Özellikle ticaret faaliyetlerini sever ve başarılı olur.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.

Jamile isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Jamile İsmiyle Uyumlu İsimler

Jamile İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Sebile, Jamlech, Ünzile, Necile, Naile, Nafile, Jameelah, Nazile, Jamirah, Halile

Jamile İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Jamin, Jamian, Jamile, Vasile, Jamiel, Jamir, Jamon, Jamel, Jamil

Jamile ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Jamile İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Jamile İsmi Konulabilir Mi?

Jamile isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Jamile isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Jamile İsmi Caiz Mi?

Jamile ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Jamile isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Jamile İsminin Özellikleri

Jamile isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Dürüstlük ve insanlara eşit davranmaya çok önem verirler. Çok iyi arkadaştırlar. Arkadaşlarının, dostlarının mutlu olmaları için çabalarlar. Ancak diğer insanlara verdikleri önemi kendilerine vermeyebilirler. Kendi yeteneklerini göz ardı edebilirler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Jamile İsminin Sayı Analizi

Jamile isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

J: 13
A: 1
M: 16
İ: 12
L: 15
E: 6

Jamile isminin numerolojik değeri: 63

Jamile İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Jamile İsmi İle Akrostiş Şiirler

Jargonu bozulmuş bu dünyada
Aylar birbirini kovalıyor, zaman akıyor
Mutlu oldum seninle tek yarim dedim
İçimi ısıtan bir buruk keder.
Lafta sözde gülüyordum sen yoksun diye
En güzel sen hep benimle hep benim kal

Jamile İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Jamile isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Jamile

Jamile İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Jamile isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Jamile

Jamile İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Jamile isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Jamile

Jamile İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Jamile ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Jamile İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Jamile ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Hayalperest, Girişken, Zeki, Enerjik, Yetenekli, Duygusal olmalarıdır.

Jamile İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Jamile ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Kaprisli, Agresif, Sanat Yönü Başarısız, Kırılgan, Obur, Gereksiz İnatçı olmalarıdır.

Jamile isminin Notasyonları Nelerdir?

Jamile isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

J: Jandarma
A: Adana
M: Muş
İ: İzmir
L: Lüleburgaz
E: Edirne

Jamile Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

J: Jale
A: Ahmet
M: Mehmet
İ: İrfan
L: Lokum
E: Ekrem

Jamile isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

J: Juliet
A: Alfa
M: Mike
İ:
L: Lima
E: Echo

Jamile isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

J: Jale
A: Aydın
M: Merih
İ: İstif
L: Levent
E: Engin

Jamile İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Jamile ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Jamile ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Jamile ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Jamile İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.