İsim Arama

Jabriel İsminin Anlamı Nedir? Jabriel Ne Demek?

Jabriel ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Jabriel isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Jabriel isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Jabriel isminin anlamı nedir? Jabriel ne demek?

Jabriel isminin anlamı nedir?
  • Jabriel isminin cinsiyeti: Erkek
  • Jabriel isminin kökeni: İngilizce
  • Jabriel isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Jabriel ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Jabriel ismindeki harf sayısı: 7
  • Jabriel isminin rengi: Mavi
  • Jabriel isminin nitelikeri: Mutlu, İnatçı, Sevimli, Komik, Yaramaz, Çalışkan, Gösterişli

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Jabriel

Jabriel isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Jabriel ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

J: Kaprisli ve Kıskançlık timsalidir. Sürekli kapris yapar ve herşeye sahip olmak ister.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
B: Önsezi duygusu çok kuvvetlidir. Herşeye umutla yaklaşır ve en kötü durumlarda bile umudunu yitirmez.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.

Jabriel isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Jabriel İsmiyle Uyumlu İsimler

Jabriel İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Jahaziel, Magdiel, Yeriel, Jehaziel, Jahdiel, Katriel

Jabriel İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Adiel, Danniel, Aviel, Nathaniel, Iezekiel, Haniel, Abiel, Jeziel, Asariel, Abdiel

Jabriel ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Jabriel İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Jabriel İsmi Konulabilir Mi?

Jabriel isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Jabriel isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Jabriel İsmi Caiz Mi?

Jabriel ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Jabriel isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Jabriel İsminin Özellikleri

Jabriel isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Dürüstlük ve insanlara eşit davranmaya çok önem verirler. Çok iyi arkadaştırlar. Arkadaşlarının, dostlarının mutlu olmaları için çabalarlar. Ancak diğer insanlara verdikleri önemi kendilerine vermeyebilirler. Kendi yeteneklerini göz ardı edebilirler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Duygusal insanlardır. Bazı zamanlarda içe kapanık bile olabilirler. Çok şefkatli, merhametli ve iyi huylu insanlardır. Dost canlısı, barışçıl insanlardır. Başkalarını mutlu etmek onları çok mutlu eder. Oldukça sağdık ve evlerine düşkün insanlardır. Ancak biraz daha açık görüşlü olmalı ve kendilerini daha fazla düşünmeleri gerekebilir.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Jabriel İsminin Sayı Analizi

Jabriel isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

J: 13
A: 1
B: 2
R: 21
İ: 12
E: 6
L: 15

Jabriel isminin numerolojik değeri: 70

Jabriel İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 7 olanlar:MERHAMETLİ

Karakterinin en belirgin özelliği merhamet.Herkese ikinci bir şans vermekten yanasın.Yapılan hataları daima affediyor ve unutuyorsun.Kinci değilsin.Ancak bazen insanlar bu yönünü sömürebiliyor.Bu nedenle, kimi zaman üzülüyorsun.Fakat gerçek dostların senin iyi niyetini ve merhametini takdir ediyorlar.Dünyevi şeylere bağlılığın yok.Hayatın fani, kırgınlıkların saçma olduğunu savunuyorsun.Bu nedenle, dostlarına karşı çok titiz ve hoşgörülü davranıyorsun.Zor durumda olan insanlara yardım etmekten hoşlanıyorsun.Herkesi mutlu görmek istiyorsun.Karşı cinste aradığın özellikler ise iyi niyet ve samimiyet.

Jabriel İsmi İle Akrostiş Şiirler

Jargonu bozulmuş bu dünyada
Ah etme sitemleri bırak sevgili
Bulutlar bile saygıdan üstümüzde durmazlar
Resimlerin bile bana umut veriyor
İstemiyorum ne aşkını ne de seni
Elbette bir gün mutlu oluruz
Lütfen beni sensizlige mahkum etme.

Jabriel İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Jabriel isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Jabriel

Jabriel İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Jabriel isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Jabriel

Jabriel İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Jabriel isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Jabriel

Jabriel İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Jabriel ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Jabriel İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Jabriel ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Hayalperest, Girişken, Sıcakkanlı, Maceracı, Enerjik, Duygusal, Yetenekli olmalarıdır.

Jabriel İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Jabriel ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Kaprisli, Agresif, Aşırı Duygusal, Gaddar, Kırılgan, Gereksiz İnatçı, Obur olmalarıdır.

Jabriel isminin Notasyonları Nelerdir?

Jabriel isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

J: Jandarma
A: Adana
B: Bolu
R: Rize
İ: İzmir
E: Edirne
L: Lüleburgaz

Jabriel Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

J: Jale
A: Ahmet
B: Behçet
R: Rasim
İ: İrfan
E: Ekrem
L: Lokum

Jabriel isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

J: Juliet
A: Alfa
B: Bravo
R: Romeo
İ:
E: Echo
L: Lima

Jabriel isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

J: Jale
A: Aydın
B: Burak
R: Reis
İ: İstif
E: Engin
L: Levent

Jabriel İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Jabriel ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Jabriel ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Jabriel ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Jabriel İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.