İsim Arama

Ithaca İsminin Anlamı Nedir? Ithaca Ne Demek?

Ithaca ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Ithaca isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Ithaca isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Ithaca isminin anlamı nedir? Ithaca ne demek?

Ithaca isminin anlamı nedir?
  • Ithaca isminin cinsiyeti: Erkek
  • Ithaca isminin kökeni: Yunanca
  • Ithaca isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Ithaca ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Ithaca ismindeki harf sayısı: 6
  • Ithaca isminin rengi: Mavi
  • Ithaca isminin nitelikeri: Zeki, Romantik, Tez Canlı, İnatçı, Huysuz

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Ithaca

Ithaca isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Ithaca ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

I: Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
T: Duygularını söylemekte zorlanır. Ketum bir karaktere sahiptir. Genellikle içine kapalı ve suskun bir yapıya sahiptirler.
H: Sakin ve durağan, Monoton bir yaşam tercih eder. Sakinlik en belirgin özelliğidir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
C: Konuşma ve yazma yetenekleri olan kişilerdir. Genellikle çok fazla kitap okurlar.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Ithaca isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Ithaca İsmiyle Uyumlu İsimler

Ithaca İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Karaca, Raca

Ithaca İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Aca, Ithai, Omaca, Ithaca, Atmaca, Ithran, Ithiel, Ithamar, Alaca

Ithaca ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Ithaca İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Ithaca İsmi Konulabilir Mi?

Ithaca isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Ithaca isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Ithaca İsmi Caiz Mi?

Ithaca ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Ithaca isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Ithaca İsminin Özellikleri

Ithaca isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Çevrelerinden sempatik insanlar olarak bilinirler. Merhametli ve yardım sever olmak onların karakteristik özelliğidir. Ancak iyi niyetlerini kötüye kullanan insanlar da peşlerini ne yazık ki hiç bırakmaz.

Hayatı çok hızlı yaşarlar. Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Yeni işler, yeni projelerin içinde olmayı severler. Özel hayatlarında oldukça iddialı ancak bazen sinirli olabilirler. Duygularını kontrol altında tutmaları gerekebilir. Alınganlık yapabilen insanlardır.

Para kazanmayı ve bir o kadar da harcamayı çok severler. Yaratıcı, üretken insanlardır. Çoğu zaman içgüdüleri, hisleri ile hareket ederler. Yalnız hareket etmeyi severler. Bazen kuşkucu insanlar olabilirler. Kuşkularına yenik düşmeleri sorunlar yaratabilir

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Açık sözlü ve iyimser insanlardır.Mantıktan önce duygularıyla hareket eden insanlardır. Hisleri oldukça kuvvetlidir ve hislerine güvenerek davranırlar. Kendilerini oldukça net ifade edebilirler. Hazır cevap insanlardır. Hayatı dolu dolu ve keyifli yaşamayı severler.

Ithaca İsminin Sayı Analizi

Ithaca isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

I: 11
T: 24
H: 10
A: 1
C: 3
A: 1

Ithaca isminin numerolojik değeri: 50

Ithaca İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Ithaca İsmi İle Akrostiş Şiirler

Irak yoldan geldim sana ben yarım
Tek tanem yüreği elmas sevdiğim
Hasret ile seni bekliyorum ben
Ayrılık denen kelime düşmedi hiç kalemimden
Canımdan bir parçasın inan hasretim
Ayrılık denen kelime düşmedi hiç kalemimden

Ithaca İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Ithaca isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Ithaca

Ithaca İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Ithaca isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Ithaca

Ithaca İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Ithaca isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Ithaca

Ithaca İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Ithaca ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Ithaca İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Ithaca ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Hassas, Canayakın, Sakin, Girişken, Soğukkanlı olmalarıdır.

Ithaca İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Ithaca ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Polyanacı, Sessiz, Panik, Agresif, Tembel olmalarıdır.

Ithaca isminin Notasyonları Nelerdir?

Ithaca isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

I: Isparta
T: Tokat
H: Hatay
A: Adana
C: Ceyhan
A: Adana

Ithaca Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

I: Irmak
T: Temel
H: Hasan
A: Ahmet
C: Cemal
A: Ahmet

Ithaca isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

I: India
T: Tanfo
H: Hotel
A: Alfa
C: Charlie
A: Alfa

Ithaca isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

I: Irmak
T: Turgut
H: Halat
A: Aydın
C: Cemal
A: Aydın

Ithaca İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Ithaca ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Ithaca ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Ithaca ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Ithaca İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.