İsim Arama

Issy İsminin Anlamı Nedir? Issy Ne Demek?

Issy ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Issy isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Issy isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Issy isminin anlamı nedir? Issy ne demek?

Issy isminin anlamı nedir?
  • Issy isminin cinsiyeti: Erkek
  • Issy isminin kökeni: Yunanca
  • Issy isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Issy ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Issy ismindeki harf sayısı: 4
  • Issy isminin rengi: Mavi
  • Issy isminin nitelikeri: Zeki, Dürüst, Maceracı

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Issy

Issy isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Issy ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

I: Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
Y: Geçmiş üzüntüleri sürekli yaşarlar, Geçmişindeki olayları hiç unutmaz. Kinci bir kişiliğe sahiptir. Güçlü bir karakteri vardır.

Issy isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Issy İsmiyle Uyumlu İsimler

Issy İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Jessy, Bessy

Issy İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Issy, Issur, Issachar

Issy ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Issy İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Issy İsmi Konulabilir Mi?

Issy isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Issy isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Issy İsmi Caiz Mi?

Issy ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Issy isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Issy İsminin Özellikleri

Issy isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Çevrelerinden sempatik insanlar olarak bilinirler. Merhametli ve yardım sever olmak onların karakteristik özelliğidir. Ancak iyi niyetlerini kötüye kullanan insanlar da peşlerini ne yazık ki hiç bırakmaz.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Özgürlüklerine çok düşkün insanlardır. Kuralları sevmezler. Kendi bildiklerini yapmayı tercih ederler. Tutkuları ve cesaretleri doğal ve rahat davranmalarını sağlar. Diğer insanlar ne düşür diye çok fazla dert etmezler. Sitil sahibi insanlardır. Karar verirken biraz sabırlı olmaları hata yapmalarını engelleyebilir.Ancak sezgilerinize güvenmekten asla vazgeçmezler.

Issy İsminin Sayı Analizi

Issy isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

I: 11
S: 22
S: 22
Y: 28

Issy isminin numerolojik değeri: 83

Issy İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 4 olanlar:PLANCI

Karakterinin en belirgin özelliği plancılık.Düzenli ve titiz bir insansın.Hayatın her alanında planlı hareket etmekten yanasın.Hedeflerini belirledikten sonra planlarını hazırlıyor ve ağır adımlarla ilerliyorsun.Belirsizlikten hoşlanmıyorsun.İş yaşamında olduğu kadar özel yaşamında da program yapıp, o programa sadık kalmak istiyorsun.Bu huyun bazen sıkıcı olabiliyor.Süprizlerden hoşlanmıyorsun.İleriyi görebilmek istiyorsun.Hayatında karışıklığa yer yok.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de planlı hareket ediyorsun.İlk olarak, nasıl birisini istediğine karar veriyorsun.Öyle birini bulduğunda ise, onu elde etmenin yollarını keşfedip taktikler üretiyorsun.Çoğunlukla da amacına ulaşıyorsun.

Issy İsmi İle Akrostiş Şiirler

Işıltılar pırıltılar içinde
Sana aşığım ben inan sevdiğim
Sana aşığım ben inan sevdiğim
Yok hatrınız artık bende bakmam bile yüzünüze

Issy İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Issy isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Issy

Issy İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Issy isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Issy

Issy İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Issy isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Issy

Issy İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Issy ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Issy İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Issy ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Hassas, Espirili, Gezgin olmalarıdır.

Issy İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Issy ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Polyanacı, Baskıcı, Geçmişte Yaşayan olmalarıdır.

Issy isminin Notasyonları Nelerdir?

Issy isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

I: Isparta
S: Sinop
S: Sinop
Y: Yozgat

Issy Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

I: Irmak
S: Serhat
S: Serhat
Y: Yahya

Issy isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

I: India
S: Sierra
S: Sierra
Y: Yankee

Issy isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

I: Irmak
S: Seydi
S: Seydi
Y: Yılmaz

Issy İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Issy ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Issy ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Issy ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Issy İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.