İsim Arama

Işın İsminin Anlamı Nedir? Işın Ne Demek?

Işın ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Işın isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Işın isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Işın isminin anlamı nedir? Işın ne demek?

Işın isminin anlamı nedir?
  • Işın isminin cinsiyeti: Kız
  • Işın isminin kökeni: Bilinmiyor
  • Işın isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Işın ismi kuranda geçiyor mu: geçiyor
  • Işın ismindeki harf sayısı: 4
  • Işın isminin rengi: Pembe
  • Işın isminin nitelikeri: Zeki, Çağdaş, Misafirperver

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Işın

Işın isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Işın ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

I: Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
Ş: Çok üretken ve güçlü. Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
I: Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.

Işın isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Işın İsmiyle Uyumlu İsimler

Işın İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Işınay, Işım, Işınsal, Işıl, Işınbike, Selışın, Işıldar, Işılay, Işın, Işıt

Işın İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Işıker, Işınhan, Işıklı, Işıkkan, Işıkal, Işınkan, Işınbay, Işıkalp, Işıktaş, Işıman

Işın ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Işın İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Işın İsmi Konulabilir Mi?

Işın isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Işın isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Işın İsmi Caiz Mi?

Işın ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Işın isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Işın İsminin Özellikleri

Işın isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Çevrelerinden sempatik insanlar olarak bilinirler. Merhametli ve yardım sever olmak onların karakteristik özelliğidir. Ancak iyi niyetlerini kötüye kullanan insanlar da peşlerini ne yazık ki hiç bırakmaz.

Oldukça azimli ve dışa dönük insanlardır. Girdikleri ortamlarda hemen dikkat çekerler. Kendilerine güvenleri tamdır. Sevecen , sempatik ve bir o kadar da çılgın insanlar olabilirler.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Işın İsminin Sayı Analizi

Işın isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

I: 11
Ş: 23
I: 11
N: 17

Işın isminin numerolojik değeri: 62

Işın İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 4 olanlar:PLANCI

Karakterinin en belirgin özelliği plancılık.Düzenli ve titiz bir insansın.Hayatın her alanında planlı hareket etmekten yanasın.Hedeflerini belirledikten sonra planlarını hazırlıyor ve ağır adımlarla ilerliyorsun.Belirsizlikten hoşlanmıyorsun.İş yaşamında olduğu kadar özel yaşamında da program yapıp, o programa sadık kalmak istiyorsun.Bu huyun bazen sıkıcı olabiliyor.Süprizlerden hoşlanmıyorsun.İleriyi görebilmek istiyorsun.Hayatında karışıklığa yer yok.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de planlı hareket ediyorsun.İlk olarak, nasıl birisini istediğine karar veriyorsun.Öyle birini bulduğunda ise, onu elde etmenin yollarını keşfedip taktikler üretiyorsun.Çoğunlukla da amacına ulaşıyorsun.

Işın İsmi İle Akrostiş Şiirler

Izdıraptır yokluğun dön artık Aslım
Şevkatli ve derin bakışlarının içinde kayboluyorum
Izdıraptır yokluğun dön artık Aslım
Ne olur sende benimle hep benim ol

Işın İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Işın isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Işın

Işın İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Işın isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Işın

Işın İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Işın isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Işın

Işın İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

  • Işın Karaca: Türk pop müziği sanatçısı. 7 Mart 1973 tarihinde Londra'da doğan Işın Karaca, ilk günden olmasa bile çocukluğundan bu yana şarkı söylüyor. Tam adı Işın Funda Büyükkaraca'dır. Annesi Şeniz Büyükkaraca, kardeşleri Serdar ve Akın Büyükkaraca'dır. Öğrencilik yıllarında başladığı müzikal çalışmalarına, Londra IV King Edward Okulu İngiliz Dili ve Edebiyatı, Tiyatro bölümünde okurken de devam etti.Müzik onun hayatında hep vardı, ama hayatının seyrini tek bir gecede değiştirebileceğini kendisi bile tahm...
Işın İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Işın ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Hassas, Üretken, Sağduyu Sahibi olmalarıdır.

Işın İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Işın ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Polyanacı, Korkak, Hayal Dünyasında Yaşayan olmalarıdır.

Işın isminin Notasyonları Nelerdir?

Işın isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

I: Isparta
Ş: Şırnak
I: Isparta
N: Niğde

Işın Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

I: Irmak
Ş: Şaban
I: Irmak
N: Nizam

Işın isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

I: India
Ş:
I: India
N: November

Işın isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

I: Irmak
Ş:
I: Irmak
N: Neptün

Işın İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Işın ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Işın ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Işın ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Işın İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.