İsim Arama

Isidore İsminin Anlamı Nedir? Isidore Ne Demek?

Isidore ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Isidore isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Isidore isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Isidore isminin anlamı nedir? Isidore ne demek?

Isidore isminin anlamı nedir?
  • Isidore isminin cinsiyeti: Erkek
  • Isidore isminin kökeni: Yunanca
  • Isidore isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Isidore ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Isidore ismindeki harf sayısı: 7
  • Isidore isminin rengi: Mavi
  • Isidore isminin nitelikeri: Zeki, Dürüst, Yaramaz, Agresif, Pozitif, Komik, Çalışkan

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Isidore

Isidore isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Isidore ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

I: Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
D: Üstün güçlere sahip, Çok hırslıdır ve zorluklara karşı göğüs germeği sever. Güc temsilcisidir.
O: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.

Isidore isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Isidore İsmiyle Uyumlu İsimler

Isidore İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Isibeal, Lenore, Dore, Terpsichore, Kore, Linore

Isidore İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Isidoros, Isiah, Theodore, Isadore, Isidrro, Isidore, Nestore

Isidore ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Isidore İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Isidore İsmi Konulabilir Mi?

Isidore isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Isidore isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Isidore İsmi Caiz Mi?

Isidore ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Isidore isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Isidore İsminin Özellikleri

Isidore isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Çevrelerinden sempatik insanlar olarak bilinirler. Merhametli ve yardım sever olmak onların karakteristik özelliğidir. Ancak iyi niyetlerini kötüye kullanan insanlar da peşlerini ne yazık ki hiç bırakmaz.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Ayaklarını yere sağlam basmayı severler. Düşünmeden hareket etmeyi pek sevmezler. Mükemmeliyetçi insanlar. Sistemli, düzenli olmak onlar için çok önemlidir. Ancak bazı zamanlarda bu durum onları inatçı bir insan haline getirebilir. Baskı altındayken oldukça başarılıdırlar. Zorlukları yenmeyi bilirler.

Hayatta limitlerini hep üst düzeyde tutan insanlardır. Hem sezgileri hem de azimleri oldukça fazladır. Kendi sınırları vardır. Kuralları, kanunları severler. Bunun yanında derin düşünceli insanlardır. Ancak kıskanç insanlar olabilirler. Çok şüpheci ve karamsar olabilirler.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Isidore İsminin Sayı Analizi

Isidore isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

I: 11
S: 22
İ: 12
D: 5
O: 18
R: 21
E: 6

Isidore isminin numerolojik değeri: 95

Isidore İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 7 olanlar:MERHAMETLİ

Karakterinin en belirgin özelliği merhamet.Herkese ikinci bir şans vermekten yanasın.Yapılan hataları daima affediyor ve unutuyorsun.Kinci değilsin.Ancak bazen insanlar bu yönünü sömürebiliyor.Bu nedenle, kimi zaman üzülüyorsun.Fakat gerçek dostların senin iyi niyetini ve merhametini takdir ediyorlar.Dünyevi şeylere bağlılığın yok.Hayatın fani, kırgınlıkların saçma olduğunu savunuyorsun.Bu nedenle, dostlarına karşı çok titiz ve hoşgörülü davranıyorsun.Zor durumda olan insanlara yardım etmekten hoşlanıyorsun.Herkesi mutlu görmek istiyorsun.Karşı cinste aradığın özellikler ise iyi niyet ve samimiyet.

Isidore İsmi İle Akrostiş Şiirler

Izdıraptır yokluğun dön artık Aslım
Sevgi’de varmısın kıyasıya yarışmaya
İnan ki yüreğime aşkı sen tattırdın
Dinlemek seni, cennet bahçelerinde dolaşmak gibi
Olmazsa olmazım yüreğim sensin ey yarim
Rabbim beni sana bağışlasın
Eski masallardaki gibi yürekten sevdim

Isidore İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Isidore isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Isidore

Isidore İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Isidore isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Isidore

Isidore İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Isidore isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Isidore

Isidore İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Isidore ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Isidore İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Isidore ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Hassas, Espirili, Enerjik, Güçlü, Sırdaş, Maceracı, Duygusal olmalarıdır.

Isidore İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Isidore ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Polyanacı, Baskıcı, Kırılgan, Güçsüz, İçine Kapanık, Gaddar, Gereksiz İnatçı olmalarıdır.

Isidore isminin Notasyonları Nelerdir?

Isidore isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

I: Isparta
S: Sinop
İ: İzmir
D: Denizli
O: Ordu
R: Rize
E: Edirne

Isidore Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

I: Irmak
S: Serhat
İ: İrfan
D: Davut
O: Osman
R: Rasim
E: Ekrem

Isidore isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

I: India
S: Sierra
İ:
D: Delta
O: Oscar
R: Romeo
E: Echo

Isidore isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

I: Irmak
S: Seydi
İ: İstif
D: Deniz
O: Oruç
R: Reis
E: Engin

Isidore İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Isidore ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Isidore ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Isidore ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Isidore İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.