İsim Arama

Isaura İsminin Anlamı Nedir? Isaura Ne Demek?

Isaura ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Isaura isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Isaura isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Isaura isminin anlamı nedir? Isaura ne demek?

Isaura isminin anlamı nedir?
  • Isaura isminin cinsiyeti: Kız
  • Isaura isminin kökeni: Yunanca
  • Isaura isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Isaura ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Isaura ismindeki harf sayısı: 6
  • Isaura isminin rengi: Pembe
  • Isaura isminin nitelikeri: Zeki, Dürüst, İnatçı, Modern, Komik

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Isaura

Isaura isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Isaura ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

I: Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
U: Durağan bir yapısı vardır. İşlerini aceleye getirmez yavaş yavaş sağlam yapmayı tercih eder.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Isaura isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Isaura İsmiyle Uyumlu İsimler

Isaura İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Ketura, Isaura, Nuura, Isahel, Isaure, Eura, Isahella, Noura, Nura

Isaura İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Cura, Isadore, Isai, Dura, Isacco, Yura, Isaiah, Tura, Isaïe

Isaura ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Isaura İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Isaura İsmi Konulabilir Mi?

Isaura isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Isaura isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Isaura İsmi Caiz Mi?

Isaura ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Isaura isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Isaura İsminin Özellikleri

Isaura isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Çevrelerinden sempatik insanlar olarak bilinirler. Merhametli ve yardım sever olmak onların karakteristik özelliğidir. Ancak iyi niyetlerini kötüye kullanan insanlar da peşlerini ne yazık ki hiç bırakmaz.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Düşüncesel ve fiziksel olarak aktif olmayı, olayların içinde kalmayı seven insanlardır. Olabildiğince çok konuyla ilgilenmek isterler. Sezgileri kuvvetlidir. Amaçları olan insanlardır. Karizmatik insanlardır. Çevrelerinde her zaman değişik farklı insanlar omlarını isterler. İletişim yetenekleri oldukça iyidir. Ancak çok fazla aktivite ile ilgilenmeleri zaman konusunda sıkıntı yaşamalarına neden olabilir.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Isaura İsminin Sayı Analizi

Isaura isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

I: 11
S: 22
A: 1
U: 25
R: 21
A: 1

Isaura isminin numerolojik değeri: 81

Isaura İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Isaura İsmi İle Akrostiş Şiirler

Irak durma artık hep yakında kal
Sarsaydın birkerecik kollarınla beni
Artık bu gönül sadece senindir yar
Ustası olmuşum aşka göğüs germenin
Resimlerinde aşkı buldum ben inan
Artık bu gönül sadece senindir yar

Isaura İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Isaura isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Isaura

Isaura İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Isaura isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Isaura

Isaura İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Isaura isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Isaura

Isaura İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Isaura ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Isaura İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Isaura ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Hassas, Espirili, Girişken, Misafirperver, Maceracı olmalarıdır.

Isaura İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Isaura ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Polyanacı, Baskıcı, Agresif, Aceleci, Gaddar olmalarıdır.

Isaura isminin Notasyonları Nelerdir?

Isaura isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

I: Isparta
S: Sinop
A: Adana
U: Uşak
R: Rize
A: Adana

Isaura Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

I: Irmak
S: Serhat
A: Ahmet
U: Ufuk
R: Rasim
A: Ahmet

Isaura isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

I: India
S: Sierra
A: Alfa
U: Uniform
R: Romeo
A: Alfa

Isaura isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

I: Irmak
S: Seydi
A: Aydın
U: Umman
R: Reis
A: Aydın

Isaura İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Isaura ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Isaura ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Isaura ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Isaura İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.