İsim Arama

Irini İsminin Anlamı Nedir? Irini Ne Demek?

Irini ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Irini isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Irini isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Irini isminin anlamı nedir? Irini ne demek?

Irini isminin anlamı nedir?
  • Irini isminin cinsiyeti: Kız
  • Irini isminin kökeni: Yunanca
  • Irini isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Irini ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Irini ismindeki harf sayısı: 5
  • Irini isminin rengi: Pembe
  • Irini isminin nitelikeri: Zeki, Komik, Yaramaz, Misafirperver

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Irini

Irini isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Irini ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

I: Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.

Irini isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Irini İsmiyle Uyumlu İsimler

Irini İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Efrosini, Irini, Fotini, Iriana, Ismini, Irit

Irini İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Iri, Irijah

Irini ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Irini İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Irini İsmi Konulabilir Mi?

Irini isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Irini isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Irini İsmi Caiz Mi?

Irini ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Irini isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Irini İsminin Özellikleri

Irini isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Çevrelerinden sempatik insanlar olarak bilinirler. Merhametli ve yardım sever olmak onların karakteristik özelliğidir. Ancak iyi niyetlerini kötüye kullanan insanlar da peşlerini ne yazık ki hiç bırakmaz.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Irini İsminin Sayı Analizi

Irini isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

I: 11
R: 21
İ: 12
N: 17
İ: 12

Irini isminin numerolojik değeri: 73

Irini İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Irini İsmi İle Akrostiş Şiirler

Irak durma artık hep yakında kal
Resimlerinde aşkı buldum ben inan
İnan öyle çok sevdim ki seni anlayamazsın
Nefise Neriman Çelebi
İnan öyle çok sevdim ki seni anlayamazsın

Irini İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Irini isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Irini

Irini İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Irini isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Irini

Irini İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Irini isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Irini

Irini İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Irini ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Irini İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Irini ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Hassas, Maceracı, Enerjik, Sağduyu Sahibi olmalarıdır.

Irini İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Irini ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Polyanacı, Gaddar, Kırılgan, Hayal Dünyasında Yaşayan olmalarıdır.

Irini isminin Notasyonları Nelerdir?

Irini isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

I: Isparta
R: Rize
İ: İzmir
N: Niğde
İ: İzmir

Irini Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

I: Irmak
R: Rasim
İ: İrfan
N: Nizam
İ: İrfan

Irini isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

I: India
R: Romeo
İ:
N: November
İ:

Irini isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

I: Irmak
R: Reis
İ: İstif
N: Neptün
İ: İstif

Irini İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Irini ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Irini ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Irini ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Irini İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.