İsim Arama

İrem İsminin Anlamı Nedir? İrem Ne Demek?

İrem ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, İrem isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da İrem isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki İrem isminin anlamı nedir? İrem ne demek?

İrem isminin anlamı nedir?
 • İrem isminin cinsiyeti: Kız
 • İrem isminin kökeni: Arapça
 • İrem isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
 • İrem ismi kuranda geçiyor mu: geçiyor
 • İrem ismindeki harf sayısı: 4
 • İrem isminin rengi: Pembe
 • İrem isminin nitelikeri: Yaramaz, Komik, Çalışkan, Uyumlu

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi İrem

İrem isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. İrem ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
M: Zeki ve zeki olduğu kadar başarılıdır. Özellikle ticaret faaliyetlerini sever ve başarılı olur.

İrem isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

İrem İsmiyle Uyumlu İsimler

İrem İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Behrem, Muhterem, Berem, Hürrem, Mirem, Lacerem, Hurrem, Derem, İrem, Şirem

İrem İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Mükerrem, Yurem, Erem, İren, Ephrem, Ekrem, Ürem, Direm, Terem, Kerem

İrem ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

İrem İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

İrem İsmi Konulabilir Mi?

İrem isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. İrem isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

İrem İsmi Caiz Mi?

İrem ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, İrem isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

İrem İsminin Özellikleri

İrem isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

İrem İsminin Sayı Analizi

İrem isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

İ: 12
R: 21
E: 6
M: 16

İrem isminin numerolojik değeri: 55

İrem İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 4 olanlar:PLANCI

Karakterinin en belirgin özelliği plancılık.Düzenli ve titiz bir insansın.Hayatın her alanında planlı hareket etmekten yanasın.Hedeflerini belirledikten sonra planlarını hazırlıyor ve ağır adımlarla ilerliyorsun.Belirsizlikten hoşlanmıyorsun.İş yaşamında olduğu kadar özel yaşamında da program yapıp, o programa sadık kalmak istiyorsun.Bu huyun bazen sıkıcı olabiliyor.Süprizlerden hoşlanmıyorsun.İleriyi görebilmek istiyorsun.Hayatında karışıklığa yer yok.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de planlı hareket ediyorsun.İlk olarak, nasıl birisini istediğine karar veriyorsun.Öyle birini bulduğunda ise, onu elde etmenin yollarını keşfedip taktikler üretiyorsun.Çoğunlukla da amacına ulaşıyorsun.

İrem İsmi İle Akrostiş Şiirler

İsmin kayıp gidiyor avuçlarımdan, yenik düşüyorum ayrılığa
Rengarenk bir sevda yaşattın bana
Ellerini çekip benden uzaklara gitme sevgilim
Mutluluğum umudum yarim Diremim

İrem İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

İrem isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

irem

İrem İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

İrem isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

irem

İrem İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

İrem isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

irem

İrem İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

 • İrem Derici: İrem Derici, 21 Mart 1987 tarihinde istanbul’da doğmuştur. Annesinin adı Jale Ediz, reklamcılık yapan babasının adı Hulusi Derici’dir. 4 yaşında org çalmaya başladı. İrem 5 yaşında iken anne- babası boşandı. İlkokula giderken Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuarı Piyano bölümünde eğitime başladı lise bitene kadar devam etti. Işık Lisesinden mezun oldu. 16 yaşında iken bir burun estetik ameliyatı oldu. İstanbul Bilgi Üniversitesi Sosyoloji bölümünü bitiren Derici, Pazarlama...
 • İrem Sak: İrem Sak, 9 Şubat 1986 tarihinde Sivas’da doğmuştur. Babası doktor, annesi ev hanımıdır. Ayberk adında bir abisi vardır.İlkokul, ortaokul ve liseyi Sivas’da okuduktan sonra 2006 yılında üniversite eğitimi için İstanbul'a geldi. İstanbul Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümünde eğitimi tamamladıktan sonra mezun oldu. Tiyatro ile lise yıllarında tanışan İrem Sak, lisede iken birkaç tiyatro oyununda rol aldı. Üniversite eğitimi sırasında 2008 yılında Beşiktaş Kültür Merkezi'nde Sizinkil...
 • İrem Barutçu: Babıâli Tanrıları- Simavi Ailesi adlı eserin yazarıdır.İrem Barutçu, 1972 yılında Trabzon’da doğmuştur. 1993 yılında İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nden mezun oldu. 1991 yılında daha öğrenci iken gazeteciliğe Hürriyet gazetesinde başladı. Hürriyet Production bünyesinde hazırlanan Hodri Meydan programında hazırladığı haber dosyaları dikkat çekince, televizyon haberciliğine yöneldi.2000 yılında Edinburgh Üniversitesi bünyesinde milliyetçilik akımları üzerine araştırma ...
 • İrem Altuğ: İrem Altuğ, 15 Eylül 1980 tarihinde istanbul’da doğmuştur. Acıbadem İlkokulu’nu bitirdikten sonra ortaokulu ve liseyi Ümraniye Anadolu Lisesi’nde tamamladı. 1988 yılında ilkokuldainin düzenlediği reklam yıldızı yarışmasında 7-12 yaş grubu içinde birinci oldu. Bir ajansa kaydını yaptırdılar, daha sonra çocukluk dönemi boyunca 1988 yılından 1998 yılına kadar (Tan Gazetesi, Topik Şeker, Türk Ticaret Bankası, Rama Margarin, Sana Margarin, TAT Salça, Hürriyet Gazetesi, Sabah Gazetesi, Gumby Sakız, An...
İrem İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da İrem ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Enerjik, Maceracı, Duygusal, Zeki olmalarıdır.

İrem İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da İrem ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Kırılgan, Gaddar, Gereksiz İnatçı, Sanat Yönü Başarısız olmalarıdır.

İrem isminin Notasyonları Nelerdir?

İrem isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

İ: İzmir
R: Rize
E: Edirne
M: Muş

İrem Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

İ: İrfan
R: Rasim
E: Ekrem
M: Mehmet

İrem isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

İ:
R: Romeo
E: Echo
M: Mike

İrem isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

İ: İstif
R: Reis
E: Engin
M: Merih

İrem İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: İrem ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi İrem ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. İrem ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
İrem İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme toplamda 15 yorum yapılmıştır.

İrem Deniz
27.12.2018

Bence çok güzel.

İrem Orhan
27.10.2018

Canım ismime yazılan akrostiş gözlerimi kanattı adeta. Adımdan soğudum.. Elveda irem.

İrem Güzel
09.10.2018

Cok guzel.

İrem Kanarya
20.07.2018

Gerçekten çok teşekkürler çok detaylı ve aydınlatıcı olmuş.

İrem Ceylan
18.06.2018

Bence anlamım çok güzel ben begendim cennet bahçesi. Ben anlamımı kötü zannediyodum halbuki degilmis ve kökü arapça.

İrem Aslan
19.05.2018

Anlamı o kadar hoşuma gitti ki.

İrem Altunok
19.04.2018

İsmim irem tamam kur-an da geçiyo ama anlamı hoşuma gitmedi allah'a karşı gelen bi insanın bu ismi takması hiç iyi olmamış :(.

İrem Melda Teke
19.03.2018

Hm çok güzelmiş.

Nurcan Öztürk
30.11.2017

Şey benim arkadaşım çok korkuyor anlamı iyimi anlamadım bir şey söylüyebilirmisin.

İrem Öztürk
30.11.2017

Bence çok güzel benim adımda irem.

Irem
24.11.2017

Cok degısık bır ısım gunahtır.

Muhammed Yaman
17.05.2017

Güzel hatta benimde kur-anda geçiyor.

Ceyhun Asra
17.05.2017

Güzel bende beğendim.

Leyla Öztürk
17.05.2017

Çok güzel irem ismi kur-anda geçiyor.

İrem Öztürk
17.05.2017

Benim gerçek adım irem ben irem ismini çok seviyorum.