İsim Arama

Iphis İsminin Anlamı Nedir? Iphis Ne Demek?

Iphis ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Iphis isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Iphis isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Iphis isminin anlamı nedir? Iphis ne demek?

Iphis isminin anlamı nedir?
  • Iphis isminin cinsiyeti: Erkek
  • Iphis isminin kökeni: Yunanca
  • Iphis isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Iphis ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Iphis ismindeki harf sayısı: 5
  • Iphis isminin rengi: Mavi
  • Iphis isminin nitelikeri: Zeki, Haylaz, Tez Canlı, Yaramaz, Dürüst

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Iphis

Iphis isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Iphis ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

I: Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
P: Her ortamda özgüvene sahiptir ve herkes bunun farkındadır. Kendinden çok emindir.
H: Sakin ve durağan, Monoton bir yaşam tercih eder. Sakinlik en belirgin özelliğidir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.

Iphis isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Iphis İsmiyle Uyumlu İsimler

Iphis İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Iphigenia

Iphis İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Iphis

Iphis ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Iphis İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Iphis İsmi Konulabilir Mi?

Iphis isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Iphis isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Iphis İsmi Caiz Mi?

Iphis ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Iphis isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Iphis İsminin Özellikleri

Iphis isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Çevrelerinden sempatik insanlar olarak bilinirler. Merhametli ve yardım sever olmak onların karakteristik özelliğidir. Ancak iyi niyetlerini kötüye kullanan insanlar da peşlerini ne yazık ki hiç bırakmaz.

Entellektüel ve genel kültürü çok geniş olan insanlardır. İnsanların ilk izlenimleri çok pozitiftir. Ancak biraz mesafeli bulabilirler. Hislerine çok güvenirler ve hisleriyle hareket ederler. Ancak bazen hislerine güvenerek sabırsızlık yapabilir ve başarısız olabilirler. Olayları akışına bırakmaları ve zaman konusunda biraz da toleranslı olmaları gerekebilir.

Para kazanmayı ve bir o kadar da harcamayı çok severler. Yaratıcı, üretken insanlardır. Çoğu zaman içgüdüleri, hisleri ile hareket ederler. Yalnız hareket etmeyi severler. Bazen kuşkucu insanlar olabilirler. Kuşkularına yenik düşmeleri sorunlar yaratabilir

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Iphis İsminin Sayı Analizi

Iphis isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

I: 11
P: 20
H: 10
İ: 12
S: 22

Iphis isminin numerolojik değeri: 75

Iphis İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Iphis İsmi İle Akrostiş Şiirler

Izdıraptır yokluğun dön artık Aslım
Prensim sevdiğim yarınım olsan olmaz mı yar
Hasret çekiyorum özlüyorum bir an görmezsem
İnsan sevdikçe yaşar, unutma bunu sevgilim
Saklarım seni en derin’de.

Iphis İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Iphis isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Iphis

Iphis İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Iphis isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Iphis

Iphis İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Iphis isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Iphis

Iphis İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Iphis ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Iphis İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Iphis ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Hassas, Özgüvenli, Sakin, Enerjik, Espirili olmalarıdır.

Iphis İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Iphis ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Polyanacı, Kendini Beğenmiş, Panik, Kırılgan, Baskıcı olmalarıdır.

Iphis isminin Notasyonları Nelerdir?

Iphis isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

I: Isparta
P: Polatlı
H: Hatay
İ: İzmir
S: Sinop

Iphis Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

I: Irmak
P: Poyraz
H: Hasan
İ: İrfan
S: Serhat

Iphis isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

I: India
P: Papa
H: Hotel
İ:
S: Sierra

Iphis isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

I: Irmak
P: Poyraz
H: Halat
İ: İstif
S: Seydi

Iphis İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Iphis ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Iphis ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Iphis ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Iphis İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.