İsim Arama

Iphigenia İsminin Anlamı Nedir? Iphigenia Ne Demek?

Iphigenia ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Iphigenia isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Iphigenia isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Iphigenia isminin anlamı nedir? Iphigenia ne demek?

Iphigenia isminin anlamı nedir?
  • Iphigenia isminin cinsiyeti: Kız
  • Iphigenia isminin kökeni: Yunanca
  • Iphigenia isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Iphigenia ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Iphigenia ismindeki harf sayısı: 9
  • Iphigenia isminin rengi: Pembe
  • Iphigenia isminin nitelikeri: Zeki, Haylaz, Tez Canlı, Yaramaz, Tembel, Çalışkan, Misafirperver, İnatçı

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Iphigenia

Iphigenia isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Iphigenia ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

I: Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
P: Her ortamda özgüvene sahiptir ve herkes bunun farkındadır. Kendinden çok emindir.
H: Sakin ve durağan, Monoton bir yaşam tercih eder. Sakinlik en belirgin özelliğidir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
G: Sürekli güce ihtiyaç duyar. Bunu elde etmek için herşeyi yapar ve çok inatçıdır.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Iphigenia isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Iphigenia İsmiyle Uyumlu İsimler

Iphigenia İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Apollonia, Evgenia, Nathania, Stephania, Urania, Titania, Xenia, Eugenia, Sophronia, Amazonia

Iphigenia İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Iphis, Azania

Iphigenia ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Iphigenia İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Iphigenia İsmi Konulabilir Mi?

Iphigenia isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Iphigenia isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Iphigenia İsmi Caiz Mi?

Iphigenia ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Iphigenia isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Iphigenia İsminin Özellikleri

Iphigenia isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Çevrelerinden sempatik insanlar olarak bilinirler. Merhametli ve yardım sever olmak onların karakteristik özelliğidir. Ancak iyi niyetlerini kötüye kullanan insanlar da peşlerini ne yazık ki hiç bırakmaz.

Entellektüel ve genel kültürü çok geniş olan insanlardır. İnsanların ilk izlenimleri çok pozitiftir. Ancak biraz mesafeli bulabilirler. Hislerine çok güvenirler ve hisleriyle hareket ederler. Ancak bazen hislerine güvenerek sabırsızlık yapabilir ve başarısız olabilirler. Olayları akışına bırakmaları ve zaman konusunda biraz da toleranslı olmaları gerekebilir.

Para kazanmayı ve bir o kadar da harcamayı çok severler. Yaratıcı, üretken insanlardır. Çoğu zaman içgüdüleri, hisleri ile hareket ederler. Yalnız hareket etmeyi severler. Bazen kuşkucu insanlar olabilirler. Kuşkularına yenik düşmeleri sorunlar yaratabilir

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Oldukça aktif, entelektüel insanlardır. Öğrenmeyi çok severler. Öğrendiklerini kullanarak sorunları çözme yetenekleri oldukça fazladır. Geleceği görebilen insanlardır. Kendilerini bazen medyum gibi bile hissederler. Özellikle parasal konularda iyi yatırımlar yapabilirler. Kendi ayaklarında durabilen, sistemli, düzenli yaşamayı seven inanlardır.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Iphigenia İsminin Sayı Analizi

Iphigenia isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

I: 11
P: 20
H: 10
İ: 12
G: 8
E: 6
N: 17
İ: 12
A: 1

Iphigenia isminin numerolojik değeri: 97

Iphigenia İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 8 olanlar:ÖZGÜR

Karakterinin en belirgin özelliği özgürlükçülük.Bir kişiye ya da bir yere bağlanmaktan hoşlanmıyorsun.Monoton bir yaşam sana göre değil.Bulunduğun ortam seni mutlu ediyor olsa bile, oraya bağlanmak istemiyorsun.Hayatının her alanında böyle davranıyorsun.Kısıtlanmayacağın işlerde çalışmak istiyorsun.Özgürlüğüne gelen en ufak bir tehdit istifa etmene neden olabiliyor.Bu nedenle, kendi işini kurma ve patron olma taraftarısın.Baskıcı bir aileye sahipsen genç yaşta evden ayrılabilirsin.Kimsenin sana karışmadığı, rahat bir yaşam kurmak istiyorsun.Özgürlüğüne olan düşkünlüğün karşı cinsle olan ilişkilerini de etkiliyor.Kıskanç ve seni kısıtlayan biriyle beraber olmana imkan yok.Aradığın özellikler ise neşe ve zeka.

Iphigenia İsmi İle Akrostiş Şiirler

Irak durma artık hep yakında kal
Paylaşırım derdini kederini
Hasretim bitene kadar elimi tutmazsan
İçten ve yürekten kapıldım sana
Gözlerinsiz bir hayat düşünmek ürpermeme sebep olsa da
Eskiden konyadaydı şimdi Urfalı
Ne tatlı geliyor bunları düşünmek
İçten ve yürekten kapıldım sana
Aşk olsun yüreğimde sevda olsun

Iphigenia İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Iphigenia isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Iphigenia

Iphigenia İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Iphigenia isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Iphigenia

Iphigenia İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Iphigenia isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Iphigenia

Iphigenia İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Iphigenia ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Iphigenia İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Iphigenia ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Hassas, Özgüvenli, Sakin, Enerjik, Hırslı, Duygusal, Sağduyu Sahibi, Girişken olmalarıdır.

Iphigenia İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Iphigenia ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Polyanacı, Kendini Beğenmiş, Panik, Kırılgan, Sır Saklayamayan, Gereksiz İnatçı, Hayal Dünyasında Yaşayan, Agresif olmalarıdır.

Iphigenia isminin Notasyonları Nelerdir?

Iphigenia isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

I: Isparta
P: Polatlı
H: Hatay
İ: İzmir
G: Giresin
E: Edirne
N: Niğde
İ: İzmir
A: Adana

Iphigenia Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

I: Irmak
P: Poyraz
H: Hasan
İ: İrfan
G: Galip
E: Ekrem
N: Nizam
İ: İrfan
A: Ahmet

Iphigenia isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

I: India
P: Papa
H: Hotel
İ:
G: Golf
E: Echo
N: November
İ:
A: Alfa

Iphigenia isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

I: Irmak
P: Poyraz
H: Halat
İ: İstif
G: Gabya
E: Engin
N: Neptün
İ: İstif
A: Aydın

Iphigenia İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Iphigenia ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Iphigenia ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Iphigenia ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Iphigenia İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.