İsim Arama

Ilu İsminin Anlamı Nedir? Ilu Ne Demek?

Ilu ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Ilu isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Ilu isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Ilu isminin anlamı nedir? Ilu ne demek?

Ilu isminin anlamı nedir?
  • Ilu isminin cinsiyeti: Kız
  • Ilu isminin kökeni: Yunanca
  • Ilu isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Ilu ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Ilu ismindeki harf sayısı: 3
  • Ilu isminin rengi: Pembe
  • Ilu isminin nitelikeri: Zeki, Gösterişli, Modern

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Ilu

Ilu isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Ilu ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

I: Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
U: Durağan bir yapısı vardır. İşlerini aceleye getirmez yavaş yavaş sağlam yapmayı tercih eder.

Ilu isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Ilu İsmiyle Uyumlu İsimler

Ilu İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Aysılu, Iluska, Ilu

Ilu İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Ilu ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Ilu İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Ilu İsmi Konulabilir Mi?

Ilu isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Ilu isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Ilu İsmi Caiz Mi?

Ilu ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Ilu isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Ilu İsminin Özellikleri

Ilu isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Çevrelerinden sempatik insanlar olarak bilinirler. Merhametli ve yardım sever olmak onların karakteristik özelliğidir. Ancak iyi niyetlerini kötüye kullanan insanlar da peşlerini ne yazık ki hiç bırakmaz.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Düşüncesel ve fiziksel olarak aktif olmayı, olayların içinde kalmayı seven insanlardır. Olabildiğince çok konuyla ilgilenmek isterler. Sezgileri kuvvetlidir. Amaçları olan insanlardır. Karizmatik insanlardır. Çevrelerinde her zaman değişik farklı insanlar omlarını isterler. İletişim yetenekleri oldukça iyidir. Ancak çok fazla aktivite ile ilgilenmeleri zaman konusunda sıkıntı yaşamalarına neden olabilir.

Ilu İsminin Sayı Analizi

Ilu isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

I: 11
L: 15
U: 25

Ilu isminin numerolojik değeri: 51

Ilu İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 3 olanlar:LİDER

Karakterinin en belirgin özelliği liderlik.İnsanları kontrol etmekten ve olayların gidişatını belirlemekten hoşlanıyorsun.Ancak bencil değilsin.Sadece olayları organize etmek istiyorsun.Bu konuda oldukça başarılısın.İyi bir yönetici olabilirsin.Nerede, nasıl davranılacağını biliyorsun.Çevrendekiler de sana güveniyor.İş yaşamında olduğu kadar özel yaşamında da lider olmak istiyorsun.Ailen ya da arkadaş grubunla birlikteyken tüm organizasyonlara ve yapılacaklara sen karar veriyorsun.Kimse sana karşı çıkmıyor.Çevrendekiler fikirlerinden memnun.Karşı cinste aradığın özellikler ise hoşgörü ve şefkat.

Ilu İsmi İle Akrostiş Şiirler

Işıltılar pırıltılar içinde
Lakin neden bana dost olamayacağını anlayamadım
Umut olur her bakışın

Ilu İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Ilu isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Ilu

Ilu İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Ilu isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Ilu

Ilu İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Ilu isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Ilu

Ilu İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Ilu ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Ilu İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Ilu ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Hassas, Yetenekli, Misafirperver olmalarıdır.

Ilu İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Ilu ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Polyanacı, Obur, Aceleci olmalarıdır.

Ilu isminin Notasyonları Nelerdir?

Ilu isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

I: Isparta
L: Lüleburgaz
U: Uşak

Ilu Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

I: Irmak
L: Lokum
U: Ufuk

Ilu isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

I: India
L: Lima
U: Uniform

Ilu isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

I: Irmak
L: Levent
U: Umman

Ilu İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Ilu ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Ilu ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Ilu ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Ilu İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.