İsim Arama

Ilay İsminin Anlamı Nedir? Ilay Ne Demek?

Ilay ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Ilay isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Ilay isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Ilay isminin anlamı nedir? Ilay ne demek?

Ilay isminin anlamı nedir?
  • Ilay isminin cinsiyeti: Erkek
  • Ilay isminin kökeni: Yunanca
  • Ilay isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Ilay ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Ilay ismindeki harf sayısı: 4
  • Ilay isminin rengi: Mavi
  • Ilay isminin nitelikeri: Zeki, Gösterişli, İnatçı, Maceracı

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Ilay

Ilay isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Ilay ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

I: Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
Y: Geçmiş üzüntüleri sürekli yaşarlar, Geçmişindeki olayları hiç unutmaz. Kinci bir kişiliğe sahiptir. Güçlü bir karakteri vardır.

Ilay isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Ilay İsmiyle Uyumlu İsimler

Ilay İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Gülay, Tülay, Dilay, Açılay, Seçilay, Işılay, İncilay, Asilay, Sevilay, Kutlay

Ilay İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Göktalay, Atalay, Ilan, Dalay, Celilay, Kubilay, Talay, Tükelay, Dolay, Ilay

Ilay ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Ilay İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Ilay İsmi Konulabilir Mi?

Ilay isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Ilay isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Ilay İsmi Caiz Mi?

Ilay ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Ilay isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Ilay İsminin Özellikleri

Ilay isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Çevrelerinden sempatik insanlar olarak bilinirler. Merhametli ve yardım sever olmak onların karakteristik özelliğidir. Ancak iyi niyetlerini kötüye kullanan insanlar da peşlerini ne yazık ki hiç bırakmaz.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Özgürlüklerine çok düşkün insanlardır. Kuralları sevmezler. Kendi bildiklerini yapmayı tercih ederler. Tutkuları ve cesaretleri doğal ve rahat davranmalarını sağlar. Diğer insanlar ne düşür diye çok fazla dert etmezler. Sitil sahibi insanlardır. Karar verirken biraz sabırlı olmaları hata yapmalarını engelleyebilir.Ancak sezgilerinize güvenmekten asla vazgeçmezler.

Ilay İsminin Sayı Analizi

Ilay isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

I: 11
L: 15
A: 1
Y: 28

Ilay isminin numerolojik değeri: 55

Ilay İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 4 olanlar:PLANCI

Karakterinin en belirgin özelliği plancılık.Düzenli ve titiz bir insansın.Hayatın her alanında planlı hareket etmekten yanasın.Hedeflerini belirledikten sonra planlarını hazırlıyor ve ağır adımlarla ilerliyorsun.Belirsizlikten hoşlanmıyorsun.İş yaşamında olduğu kadar özel yaşamında da program yapıp, o programa sadık kalmak istiyorsun.Bu huyun bazen sıkıcı olabiliyor.Süprizlerden hoşlanmıyorsun.İleriyi görebilmek istiyorsun.Hayatında karışıklığa yer yok.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de planlı hareket ediyorsun.İlk olarak, nasıl birisini istediğine karar veriyorsun.Öyle birini bulduğunda ise, onu elde etmenin yollarını keşfedip taktikler üretiyorsun.Çoğunlukla da amacına ulaşıyorsun.

Ilay İsmi İle Akrostiş Şiirler

Irak yoldan geldim sana ben yarım
Lafta sözde değil candan sevdim
Ayrılık denen kelime düşmedi hiç kalemimden
Yüzümdeki gülümseyiş yarınım oldun

Ilay İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Ilay isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Ilay

Ilay İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Ilay isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Ilay

Ilay İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Ilay isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Ilay

Ilay İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Ilay ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Ilay İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Ilay ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Hassas, Yetenekli, Girişken, Gezgin olmalarıdır.

Ilay İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Ilay ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Polyanacı, Obur, Agresif, Geçmişte Yaşayan olmalarıdır.

Ilay isminin Notasyonları Nelerdir?

Ilay isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

I: Isparta
L: Lüleburgaz
A: Adana
Y: Yozgat

Ilay Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

I: Irmak
L: Lokum
A: Ahmet
Y: Yahya

Ilay isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

I: India
L: Lima
A: Alfa
Y: Yankee

Ilay isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

I: Irmak
L: Levent
A: Aydın
Y: Yılmaz

Ilay İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Ilay ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Ilay ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Ilay ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Ilay İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.