İsim Arama

Ikia İsminin Anlamı Nedir? Ikia Ne Demek?

Ikia ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Ikia isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Ikia isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Ikia isminin anlamı nedir? Ikia ne demek?

Ikia isminin anlamı nedir?
  • Ikia isminin cinsiyeti: Kız
  • Ikia isminin kökeni: Yunanca
  • Ikia isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Ikia ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Ikia ismindeki harf sayısı: 4
  • Ikia isminin rengi: Pembe
  • Ikia isminin nitelikeri: Zeki, Hayalperest, Yaramaz, İnatçı

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Ikia

Ikia isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Ikia ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

I: Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
K: İş ve aşk hayatında başarılı, etrafınca tanınan ve sürekli başarılı olan bir kararktere sahiptir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Ikia isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Ikia İsmiyle Uyumlu İsimler

Ikia İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Ikia, Evdokia, Takia, Aikia, Eudokia

Ikia İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Jankia

Ikia ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Ikia İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Ikia İsmi Konulabilir Mi?

Ikia isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Ikia isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Ikia İsmi Caiz Mi?

Ikia ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Ikia isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Ikia İsminin Özellikleri

Ikia isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Çevrelerinden sempatik insanlar olarak bilinirler. Merhametli ve yardım sever olmak onların karakteristik özelliğidir. Ancak iyi niyetlerini kötüye kullanan insanlar da peşlerini ne yazık ki hiç bırakmaz.

Sanatsal yetenekleri ve önsezileri oldukça kuvvetlidir. Yapacakları işlere odaklanırlar ve motivasyonları çok yüksektir. Yok sayılamayacak, hafife alınamayacak insanlardır. Ancak kaygı ve tereddüt içinde olurlar ise sinirlenmeye, şiddet göstermeye meyilli olabilirler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Ikia İsminin Sayı Analizi

Ikia isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

I: 11
K: 14
İ: 12
A: 1

Ikia isminin numerolojik değeri: 38

Ikia İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 4 olanlar:PLANCI

Karakterinin en belirgin özelliği plancılık.Düzenli ve titiz bir insansın.Hayatın her alanında planlı hareket etmekten yanasın.Hedeflerini belirledikten sonra planlarını hazırlıyor ve ağır adımlarla ilerliyorsun.Belirsizlikten hoşlanmıyorsun.İş yaşamında olduğu kadar özel yaşamında da program yapıp, o programa sadık kalmak istiyorsun.Bu huyun bazen sıkıcı olabiliyor.Süprizlerden hoşlanmıyorsun.İleriyi görebilmek istiyorsun.Hayatında karışıklığa yer yok.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de planlı hareket ediyorsun.İlk olarak, nasıl birisini istediğine karar veriyorsun.Öyle birini bulduğunda ise, onu elde etmenin yollarını keşfedip taktikler üretiyorsun.Çoğunlukla da amacına ulaşıyorsun.

Ikia İsmi İle Akrostiş Şiirler

Irak durma artık hep yakında kal
Kaç gün geçti, kaç ay kaç yıl saymadım
İnan öyle çok sevdim ki seni anlayamazsın
Artık bu gönül sadece senindir yar

Ikia İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Ikia isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Ikia

Ikia İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Ikia isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Ikia

Ikia İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Ikia isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Ikia

Ikia İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Ikia ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Ikia İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Ikia ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Hassas, Romantik, Enerjik, Girişken olmalarıdır.

Ikia İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Ikia ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Polyanacı, Kıskanç, Kırılgan, Agresif olmalarıdır.

Ikia isminin Notasyonları Nelerdir?

Ikia isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

I: Isparta
K: Kars
İ: İzmir
A: Adana

Ikia Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

I: Irmak
K: Kadri
İ: İrfan
A: Ahmet

Ikia isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

I: India
K: Kilo
İ:
A: Alfa

Ikia isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

I: Irmak
K: Kalyon
İ: İstif
A: Aydın

Ikia İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Ikia ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Ikia ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Ikia ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Ikia İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.