İsim Arama

Ides İsminin Anlamı Nedir? Ides Ne Demek?

Ides ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Ides isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Ides isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Ides isminin anlamı nedir? Ides ne demek?

Ides isminin anlamı nedir?
  • Ides isminin cinsiyeti: Erkek
  • Ides isminin kökeni: Yunanca
  • Ides isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Ides ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Ides ismindeki harf sayısı: 4
  • Ides isminin rengi: Mavi
  • Ides isminin nitelikeri: Zeki, Agresif, Çalışkan, Dürüst

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Ides

Ides isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Ides ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

I: Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
D: Üstün güçlere sahip, Çok hırslıdır ve zorluklara karşı göğüs germeği sever. Güc temsilcisidir.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.

Ides isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Ides İsmiyle Uyumlu İsimler

Ides İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Hudes, Hyades

Ides İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Aristides, Hades, Pardes, Alcibiades, Herodes, Arquímedes, Diomedes, Atreides, Ides, Archimedes

Ides ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Ides İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Ides İsmi Konulabilir Mi?

Ides isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Ides isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Ides İsmi Caiz Mi?

Ides ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Ides isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Ides İsminin Özellikleri

Ides isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Çevrelerinden sempatik insanlar olarak bilinirler. Merhametli ve yardım sever olmak onların karakteristik özelliğidir. Ancak iyi niyetlerini kötüye kullanan insanlar da peşlerini ne yazık ki hiç bırakmaz.

Ayaklarını yere sağlam basmayı severler. Düşünmeden hareket etmeyi pek sevmezler. Mükemmeliyetçi insanlar. Sistemli, düzenli olmak onlar için çok önemlidir. Ancak bazı zamanlarda bu durum onları inatçı bir insan haline getirebilir. Baskı altındayken oldukça başarılıdırlar. Zorlukları yenmeyi bilirler.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Ides İsminin Sayı Analizi

Ides isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

I: 11
D: 5
E: 6
S: 22

Ides isminin numerolojik değeri: 44

Ides İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 4 olanlar:PLANCI

Karakterinin en belirgin özelliği plancılık.Düzenli ve titiz bir insansın.Hayatın her alanında planlı hareket etmekten yanasın.Hedeflerini belirledikten sonra planlarını hazırlıyor ve ağır adımlarla ilerliyorsun.Belirsizlikten hoşlanmıyorsun.İş yaşamında olduğu kadar özel yaşamında da program yapıp, o programa sadık kalmak istiyorsun.Bu huyun bazen sıkıcı olabiliyor.Süprizlerden hoşlanmıyorsun.İleriyi görebilmek istiyorsun.Hayatında karışıklığa yer yok.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de planlı hareket ediyorsun.İlk olarak, nasıl birisini istediğine karar veriyorsun.Öyle birini bulduğunda ise, onu elde etmenin yollarını keşfedip taktikler üretiyorsun.Çoğunlukla da amacına ulaşıyorsun.

Ides İsmi İle Akrostiş Şiirler

Izdıraptır yokluğun dön artık Aslım
Dinlemek seni, cennet bahçelerinde dolaşmak gibi
Eski masallardaki gibi yürekten sevdim
Sevgi’de varmısın kıyasıya yarışmaya

Ides İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Ides isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Ides

Ides İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Ides isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Ides

Ides İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Ides isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Ides

Ides İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Ides ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Ides İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Ides ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Hassas, Güçlü, Duygusal, Espirili olmalarıdır.

Ides İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Ides ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Polyanacı, Güçsüz, Gereksiz İnatçı, Baskıcı olmalarıdır.

Ides isminin Notasyonları Nelerdir?

Ides isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

I: Isparta
D: Denizli
E: Edirne
S: Sinop

Ides Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

I: Irmak
D: Davut
E: Ekrem
S: Serhat

Ides isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

I: India
D: Delta
E: Echo
S: Sierra

Ides isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

I: Irmak
D: Deniz
E: Engin
S: Seydi

Ides İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Ides ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Ides ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Ides ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Ides İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme toplamda 1 yorum yapılmıştır.

Ö.u
23.04.2019

İde,göktürkçe ata ulu büyük anlamındadır. Öz türkçedir.