İsim Arama

Husayn İsminin Anlamı Nedir? Husayn Ne Demek?

Husayn ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Husayn isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Husayn isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Husayn isminin anlamı nedir? Husayn ne demek?

Husayn isminin anlamı nedir?
  • Husayn isminin cinsiyeti: Erkek
  • Husayn isminin kökeni: Arapça
  • Husayn isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Husayn ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Husayn ismindeki harf sayısı: 6
  • Husayn isminin rengi: Mavi
  • Husayn isminin nitelikeri: Tez Canlı, Modern, Dürüst, İnatçı, Maceracı, Misafirperver

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Husayn

Husayn isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Husayn ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

H: Sakin ve durağan, Monoton bir yaşam tercih eder. Sakinlik en belirgin özelliğidir.
U: Durağan bir yapısı vardır. İşlerini aceleye getirmez yavaş yavaş sağlam yapmayı tercih eder.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
Y: Geçmiş üzüntüleri sürekli yaşarlar, Geçmişindeki olayları hiç unutmaz. Kinci bir kişiliğe sahiptir. Güçlü bir karakteri vardır.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.

Husayn isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Husayn İsmiyle Uyumlu İsimler

Husayn İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Ayn, Husna, Husniya

Husayn İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Hushathite, Hussain, Hussein, Hussayn, Zayn, Husayn

Husayn ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Husayn İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Husayn İsmi Konulabilir Mi?

Husayn isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Husayn isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Husayn İsmi Caiz Mi?

Husayn ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Husayn isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Husayn İsminin Özellikleri

Husayn isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Para kazanmayı ve bir o kadar da harcamayı çok severler. Yaratıcı, üretken insanlardır. Çoğu zaman içgüdüleri, hisleri ile hareket ederler. Yalnız hareket etmeyi severler. Bazen kuşkucu insanlar olabilirler. Kuşkularına yenik düşmeleri sorunlar yaratabilir

Düşüncesel ve fiziksel olarak aktif olmayı, olayların içinde kalmayı seven insanlardır. Olabildiğince çok konuyla ilgilenmek isterler. Sezgileri kuvvetlidir. Amaçları olan insanlardır. Karizmatik insanlardır. Çevrelerinde her zaman değişik farklı insanlar omlarını isterler. İletişim yetenekleri oldukça iyidir. Ancak çok fazla aktivite ile ilgilenmeleri zaman konusunda sıkıntı yaşamalarına neden olabilir.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Özgürlüklerine çok düşkün insanlardır. Kuralları sevmezler. Kendi bildiklerini yapmayı tercih ederler. Tutkuları ve cesaretleri doğal ve rahat davranmalarını sağlar. Diğer insanlar ne düşür diye çok fazla dert etmezler. Sitil sahibi insanlardır. Karar verirken biraz sabırlı olmaları hata yapmalarını engelleyebilir.Ancak sezgilerinize güvenmekten asla vazgeçmezler.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Husayn İsminin Sayı Analizi

Husayn isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

H: 10
U: 25
S: 22
A: 1
Y: 28
N: 17

Husayn isminin numerolojik değeri: 103

Husayn İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Husayn İsmi İle Akrostiş Şiirler

Hasretim bitene kadar elimi tutmazsan
Ufuklarda güneş semada ay dolun
Sevmenin hiç bu kadar zor olduğunu bilmezdim
Aylar birbirini kovalıyor, zaman akıyor
Yollarım ve yüreğim sana çıkıyor
Ne nefret ne ayrılık, uğramasın sevgimize

Husayn İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Husayn isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Husayn

Husayn İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Husayn isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Husayn

Husayn İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Husayn isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Husayn

Husayn İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Husayn ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Husayn İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Husayn ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Sakin, Misafirperver, Espirili, Girişken, Gezgin, Sağduyu Sahibi olmalarıdır.

Husayn İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Husayn ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Panik, Aceleci, Baskıcı, Agresif, Geçmişte Yaşayan, Hayal Dünyasında Yaşayan olmalarıdır.

Husayn isminin Notasyonları Nelerdir?

Husayn isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

H: Hatay
U: Uşak
S: Sinop
A: Adana
Y: Yozgat
N: Niğde

Husayn Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

H: Hasan
U: Ufuk
S: Serhat
A: Ahmet
Y: Yahya
N: Nizam

Husayn isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

H: Hotel
U: Uniform
S: Sierra
A: Alfa
Y: Yankee
N: November

Husayn isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

H: Halat
U: Umman
S: Seydi
A: Aydın
Y: Yılmaz
N: Neptün

Husayn İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Husayn ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Husayn ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Husayn ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Husayn İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.