İsim Arama

Honna İsminin Anlamı Nedir? Honna Ne Demek?

Honna ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Honna isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Honna isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Honna isminin anlamı nedir? Honna ne demek?

Honna isminin anlamı nedir?
  • Honna isminin cinsiyeti: Kız
  • Honna isminin kökeni: Yunanca
  • Honna isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Honna ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Honna ismindeki harf sayısı: 5
  • Honna isminin rengi: Pembe
  • Honna isminin nitelikeri: Tez Canlı, Pozitif, Misafirperver, İnatçı

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Honna

Honna isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Honna ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

H: Sakin ve durağan, Monoton bir yaşam tercih eder. Sakinlik en belirgin özelliğidir.
O: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Honna isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Honna İsmiyle Uyumlu İsimler

Honna İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Christianna, Elanna, Ohanna, Rinna, Elle-Anna, Korinna, Henna, Dorianna, Ivanna, Rihanna

Honna İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Senna, Zenna

Honna ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Honna İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Honna İsmi Konulabilir Mi?

Honna isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Honna isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Honna İsmi Caiz Mi?

Honna ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Honna isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Honna İsminin Özellikleri

Honna isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Para kazanmayı ve bir o kadar da harcamayı çok severler. Yaratıcı, üretken insanlardır. Çoğu zaman içgüdüleri, hisleri ile hareket ederler. Yalnız hareket etmeyi severler. Bazen kuşkucu insanlar olabilirler. Kuşkularına yenik düşmeleri sorunlar yaratabilir

Hayatta limitlerini hep üst düzeyde tutan insanlardır. Hem sezgileri hem de azimleri oldukça fazladır. Kendi sınırları vardır. Kuralları, kanunları severler. Bunun yanında derin düşünceli insanlardır. Ancak kıskanç insanlar olabilirler. Çok şüpheci ve karamsar olabilirler.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Honna İsminin Sayı Analizi

Honna isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

H: 10
O: 18
N: 17
N: 17
A: 1

Honna isminin numerolojik değeri: 63

Honna İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Honna İsmi İle Akrostiş Şiirler

Her tarafta seni arar dururum çiçeğim
Olmazsa olmazım yüreğim sensin ey yarim
Nergizler açarken balkonda gördüm seni,
Nergizler açarken balkonda gördüm seni,
Allaha inancını yitirme, her kötü güne sabret

Honna İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Honna isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Honna

Honna İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Honna isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Honna

Honna İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Honna isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Honna

Honna İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Honna ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Honna İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Honna ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Sakin, Sırdaş, Sağduyu Sahibi, Girişken olmalarıdır.

Honna İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Honna ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Panik, İçine Kapanık, Hayal Dünyasında Yaşayan, Agresif olmalarıdır.

Honna isminin Notasyonları Nelerdir?

Honna isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

H: Hatay
O: Ordu
N: Niğde
N: Niğde
A: Adana

Honna Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

H: Hasan
O: Osman
N: Nizam
N: Nizam
A: Ahmet

Honna isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

H: Hotel
O: Oscar
N: November
N: November
A: Alfa

Honna isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

H: Halat
O: Oruç
N: Neptün
N: Neptün
A: Aydın

Honna İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Honna ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Honna ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Honna ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Honna İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.