İsim Arama

Hisham İsminin Anlamı Nedir? Hisham Ne Demek?

Hisham ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Hisham isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Hisham isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Hisham isminin anlamı nedir? Hisham ne demek?

Hisham isminin anlamı nedir?
  • Hisham isminin cinsiyeti: Erkek
  • Hisham isminin kökeni: Arapça
  • Hisham isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Hisham ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Hisham ismindeki harf sayısı: 6
  • Hisham isminin rengi: Mavi
  • Hisham isminin nitelikeri: Tez Canlı, Yaramaz, Dürüst, İnatçı, Uyumlu

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Hisham

Hisham isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Hisham ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

H: Sakin ve durağan, Monoton bir yaşam tercih eder. Sakinlik en belirgin özelliğidir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
H: Sakin ve durağan, Monoton bir yaşam tercih eder. Sakinlik en belirgin özelliğidir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
M: Zeki ve zeki olduğu kadar başarılıdır. Özellikle ticaret faaliyetlerini sever ve başarılı olur.

Hisham isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Hisham İsmiyle Uyumlu İsimler

Hisham İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Siham, Shoham

Hisham İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Malcham, İlham, Joatham, Ham, Misham, Hisar, Hisham, Cham, Avraham, Afham

Hisham ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Hisham İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Hisham İsmi Konulabilir Mi?

Hisham isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Hisham isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Hisham İsmi Caiz Mi?

Hisham ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Hisham isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Hisham İsminin Özellikleri

Hisham isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Para kazanmayı ve bir o kadar da harcamayı çok severler. Yaratıcı, üretken insanlardır. Çoğu zaman içgüdüleri, hisleri ile hareket ederler. Yalnız hareket etmeyi severler. Bazen kuşkucu insanlar olabilirler. Kuşkularına yenik düşmeleri sorunlar yaratabilir

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

Hisham İsminin Sayı Analizi

Hisham isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

H: 10
İ: 12
S: 22
H: 10
A: 1
M: 16

Hisham isminin numerolojik değeri: 71

Hisham İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Hisham İsmi İle Akrostiş Şiirler

Hasretinle tarumar oldu gönlüm
İsimlerimiz hafızalara kazınsın
Seninle mutlu günleri bekliyorum
Hasretinle tarumar oldu gönlüm
Asılsız değil gerçek bu sevda
Mest olur bakışlarım seni gördükten sonra

Hisham İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Hisham isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Hisham

Hisham İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Hisham isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Hisham

Hisham İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Hisham isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Hisham

Hisham İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Hisham ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Hisham İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Hisham ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Sakin, Enerjik, Espirili, Girişken, Zeki olmalarıdır.

Hisham İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Hisham ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Panik, Kırılgan, Baskıcı, Agresif, Sanat Yönü Başarısız olmalarıdır.

Hisham isminin Notasyonları Nelerdir?

Hisham isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

H: Hatay
İ: İzmir
S: Sinop
H: Hatay
A: Adana
M: Muş

Hisham Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

H: Hasan
İ: İrfan
S: Serhat
H: Hasan
A: Ahmet
M: Mehmet

Hisham isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

H: Hotel
İ:
S: Sierra
H: Hotel
A: Alfa
M: Mike

Hisham isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

H: Halat
İ: İstif
S: Seydi
H: Halat
A: Aydın
M: Merih

Hisham İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Hisham ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Hisham ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Hisham ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Hisham İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.