İsim Arama

Hiranur İsminin Anlamı Nedir? Hiranur Ne Demek?

Hiranur ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Hiranur isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Hiranur isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Hiranur isminin anlamı nedir? Hiranur ne demek?

Hiranur isminin anlamı nedir?
  • Hiranur isminin cinsiyeti: Kız
  • Hiranur isminin kökeni: Arapça
  • Hiranur isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Hiranur ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Hiranur ismindeki harf sayısı: 7
  • Hiranur isminin rengi: Pembe
  • Hiranur isminin nitelikeri: Tez Canlı, Yaramaz, Komik, İnatçı, Misafirperver, Modern

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Hiranur

Hiranur isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Hiranur ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

H: Sakin ve durağan, Monoton bir yaşam tercih eder. Sakinlik en belirgin özelliğidir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
U: Durağan bir yapısı vardır. İşlerini aceleye getirmez yavaş yavaş sağlam yapmayı tercih eder.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.

Hiranur isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Hiranur İsmiyle Uyumlu İsimler

Hiranur İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Gülennur, Sabahnur, İncinur, Türknur, Parlanur, Hâlinur, Evnur, Mahnur, Nisanur, Şerefnur

Hiranur İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Hiram, Konur, Atanur, Bilnur, Zinnur, Hirsch, Ernur, Onur, Zeynur

Hiranur ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Hiranur İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Hiranur İsmi Konulabilir Mi?

Hiranur isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Hiranur isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Hiranur İsmi Caiz Mi?

Hiranur ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Hiranur isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Hiranur İsminin Özellikleri

Hiranur isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Para kazanmayı ve bir o kadar da harcamayı çok severler. Yaratıcı, üretken insanlardır. Çoğu zaman içgüdüleri, hisleri ile hareket ederler. Yalnız hareket etmeyi severler. Bazen kuşkucu insanlar olabilirler. Kuşkularına yenik düşmeleri sorunlar yaratabilir

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Düşüncesel ve fiziksel olarak aktif olmayı, olayların içinde kalmayı seven insanlardır. Olabildiğince çok konuyla ilgilenmek isterler. Sezgileri kuvvetlidir. Amaçları olan insanlardır. Karizmatik insanlardır. Çevrelerinde her zaman değişik farklı insanlar omlarını isterler. İletişim yetenekleri oldukça iyidir. Ancak çok fazla aktivite ile ilgilenmeleri zaman konusunda sıkıntı yaşamalarına neden olabilir.

Hiranur İsminin Sayı Analizi

Hiranur isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

H: 10
İ: 12
R: 21
A: 1
N: 17
U: 25
R: 21

Hiranur isminin numerolojik değeri: 107

Hiranur İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 7 olanlar:MERHAMETLİ

Karakterinin en belirgin özelliği merhamet.Herkese ikinci bir şans vermekten yanasın.Yapılan hataları daima affediyor ve unutuyorsun.Kinci değilsin.Ancak bazen insanlar bu yönünü sömürebiliyor.Bu nedenle, kimi zaman üzülüyorsun.Fakat gerçek dostların senin iyi niyetini ve merhametini takdir ediyorlar.Dünyevi şeylere bağlılığın yok.Hayatın fani, kırgınlıkların saçma olduğunu savunuyorsun.Bu nedenle, dostlarına karşı çok titiz ve hoşgörülü davranıyorsun.Zor durumda olan insanlara yardım etmekten hoşlanıyorsun.Herkesi mutlu görmek istiyorsun.Karşı cinste aradığın özellikler ise iyi niyet ve samimiyet.

Hiranur İsmi İle Akrostiş Şiirler

Hülyalarımı çaldın
İsimlerimiz hafızalara kazınsın
Rengarenk hayallerimiz vardı
Artık seninim ve seninleyim
Ne olur bırakma beni
Uzak durma benden canım sevdiğim
Rengarenk hayallerimiz vardı

Hiranur İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Hiranur isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Hiranur

Hiranur İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Hiranur isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Hiranur

Hiranur İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Hiranur isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Hiranur

Hiranur İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Hiranur ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Hiranur İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Hiranur ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Sakin, Enerjik, Maceracı, Girişken, Sağduyu Sahibi, Misafirperver olmalarıdır.

Hiranur İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Hiranur ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Panik, Kırılgan, Gaddar, Agresif, Hayal Dünyasında Yaşayan, Aceleci olmalarıdır.

Hiranur isminin Notasyonları Nelerdir?

Hiranur isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

H: Hatay
İ: İzmir
R: Rize
A: Adana
N: Niğde
U: Uşak
R: Rize

Hiranur Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

H: Hasan
İ: İrfan
R: Rasim
A: Ahmet
N: Nizam
U: Ufuk
R: Rasim

Hiranur isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

H: Hotel
İ:
R: Romeo
A: Alfa
N: November
U: Uniform
R: Romeo

Hiranur isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

H: Halat
İ: İstif
R: Reis
A: Aydın
N: Neptün
U: Umman
R: Reis

Hiranur İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Hiranur ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Hiranur ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Hiranur ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Hiranur İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme toplamda 17 yorum yapılmıştır.

Ahmet Çelik
06.05.2020

Hiranur ismi çok güzel bir isim. Kızıma bu ismi verdik ve çok yakıştı minik prensesime. Analizi için bir şey diyemem çünkü daha çok minnak :)

Nur Beyza Gül
07.10.2019

Hiranur ismini çok seviyorum. Keşke benim de adım Hiranur olsaydı :(

Hiranur Erdemli
12.05.2019

Çok teşekkürler.

Hiranur Dağdelen
03.05.2019

Çok yardımcı oldunuz✋🖒🤗.

Hiranur Kilinc
11.02.2019

Bana hersey cok iyi yardim etdi tesekkür ederim.

Hira Nur Sena
09.01.2019

En sevdiğim isim حرا نر.

Hiranur Güneşli
26.12.2018

Ne guzel.

Hira Nur
13.11.2018

Adım hiranur kardeşimin nisa nur.

Hiranur Döner
08.11.2018

Benim adîm hiranur buradan tüm hiranurlara selamlar diliyorum buarada 10 yaşındayım.

Hiranur Tunç
22.03.2018

Bence çok güzel bir isim ve anlamı çok güzel.

Hiranur
25.02.2018

Benim adımda hiranur ne kadar güzel adaşlarım.

Hiranur Çabık
09.02.2018

Ben adımdan o kadar memnunumm ki çokkk:).

Kkkkk Kkkkk
19.01.2018

Çok iyi bir isim hemde bu isim caiz değildir herkes koysa sevinirim.

Hiranur Set
04.01.2018

Ya ismim. İyiki. Hiranur.

Hiranur Bişirik
02.01.2018

Çok beğendim.

Hiranur Çabık
14.11.2017

Bence harika olmuş bu arada benim adım da hiranur.

Hiranur
12.05.2017

Benim adım da hiranur kendi adımın analizine bakıyorum.