İsim Arama

Hiranur İsminin Anlamı

Anne ve baba adayları doğacak çocuklarına isim araştırması yaparken, Hiranur isminin anlamını merak ediyorlar. Konu hakkında aranan bir diğer konu başlığı da Hiranur isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Hiranur isminin anlamı nedir? Hiranur ne demek?

  • Hiranur isminin cinsiyeti: Kız
  • Hiranur isminin kökeni: Arapça
  • Hiranur isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Hiranur ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Hiranur ismindeki harf sayısı: 7
  • Hiranur isminin rengi: Pembe
  • Hiranur isminin nitelikeri: Tez Canlı, Yaramaz, Komik, İnatçı, Misafirperver, Modern

Hiranur İsminin Anlamı Nedir? Hiranur Ne Demek?

Hiranur isminin anlamı nedir?

Bulunuduğuz Yerin Posta Kodu Nedir?

Hiranur İsminin Analizi

Hiranur isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Hiranur ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

Sizin gizil gücünüz iletişimle ilintilidir. Mutluluğunuz ve diğer insanları da huzuru için iletişim kurmayı öğrenmelisiniz. Hayatla oyun oynamayın; başıboşluk eninde sonunda başarısızlığa yol açacaktır. Neşeli, mutlu, etkileyici, nazik ve sevecen birisiniz. Tanıştığınız herkesi etkileme dürtüsü duyarsınız. Bu dürtü insanlara yaşadıkları dünyanın ne kadar zevkli olduğunu gösterme yeteneğinin simgesidir.

Zaman içinde düşündüklerinizi eyleme dönüştürmelisiniz; fakat bunları gerçekleştirirken belli bir düzende uygulamalısınız.

İfadenizi, asıl kendinizi ifade ederek ortaya koyacaksınız. Fikirlerinizi ve hislerinizi ifade etmek için her yolu deneyebilirsiniz.Bu, konuşma ve yazmada kelimeleri kullanarak yapılabilir. Bilgilerinizi insanlara aktarın. 3’ler hayata kaygısız bir hava getirir. Doğanızda öğreniyor olduğunuz şeyler önemlidir ve insanlara aktarılmalıdır.

Yaşama ve dünyaya yardımcı olan önemli gerçekleri keşfedip bunları insanlarla paylaşmamanın size ne gibi zararı olabilir

Hiranur İsminin Harf ve Sayı Analizi

Hiranur isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Hiranur İsmiyle Uyumlu İsimler

Hiranur İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Ecenur, Aslınur, Yücenur, Parlanur, İncinur, Jalenur, Şerefnur, Sevginur, Ruhinur, Mirnur

Hiranur İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Atanur, Zinnur, Hiram, Bilnur, Zeynur, Konur, Ernur, Onur, Hirsch

Hiranur ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Hiranur İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Hiranur İsmi Kuranda Geçiyor mu?

Hiranur ismi kuranda Geçmiyor. Bir ismin Kuran’da geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel yada kötü bir isim olduğu anlamına gelmez. Kuran'da geçmese de koyabileceğimiz çok sayıda güzel ve anlamlı isimler bulunmaktadır. Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

Hiranur İsmi Konulabilir Mi?

Hiranur isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Hiranur isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Hiranur İsmi Caiz Mi?

Hiranur ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Hiranur isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Hiranur İsminin Diyanetteki Anlamı

Hiranur isminin diyanetteki anlamı bulunamadı! Sitemizde yer alan bilgilere göre Hiranur isminin anlamı: Mekke ’ de bulunan Hira Dağı (Cebel-i Nur). Hz. Muhammed (s.a.a)’e ilk vahiy bu dağda iken gelmiş ve Cebrâil isimli vahiy meleğini ilk defa bu dağda gerçek haliyle görmüştür.

Hiranur İsmiyle İlgili Verilen Fetva

Benim Hiranur ismi hakkında sormak istediğim bir sorum olacak. Doğacak olan çocğumuza Hiranur ismini koymayı düşünüyoruz. İsim anlamının güzel ve dinen cazip olmasını istiyoruz. Sizce Hiranur ismin koymanın bir sakıncası var mı? .

Hiranur ismini koymanızda her hangi bir sakınca ve engel yoktur. Bize göre çok güzel isim koymuş olursunuz. Sağlıklı günler dileriz.

Hiranur İsminin Özellikleri

Hiranur isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Para kazanmayı ve bir o kadar da harcamayı çok severler. Yaratıcı, üretken insanlardır. Çoğu zaman içgüdüleri, hisleri ile hareket ederler. Yalnız hareket etmeyi severler. Bazen kuşkucu insanlar olabilirler. Kuşkularına yenik düşmeleri sorunlar yaratabilir

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Düşüncesel ve fiziksel olarak aktif olmayı, olayların içinde kalmayı seven insanlardır. Olabildiğince çok konuyla ilgilenmek isterler. Sezgileri kuvvetlidir. Amaçları olan insanlardır. Karizmatik insanlardır. Çevrelerinde her zaman değişik farklı insanlar omlarını isterler. İletişim yetenekleri oldukça iyidir. Ancak çok fazla aktivite ile ilgilenmeleri zaman konusunda sıkıntı yaşamalarına neden olabilir.

Hiranur İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 7 olanlar:MERHAMETLİ

Karakterinin en belirgin özelliği merhamet.Herkese ikinci bir şans vermekten yanasın.Yapılan hataları daima affediyor ve unutuyorsun.Kinci değilsin.Ancak bazen insanlar bu yönünü sömürebiliyor.Bu nedenle, kimi zaman üzülüyorsun.Fakat gerçek dostların senin iyi niyetini ve merhametini takdir ediyorlar.Dünyevi şeylere bağlılığın yok.Hayatın fani, kırgınlıkların saçma olduğunu savunuyorsun.Bu nedenle, dostlarına karşı çok titiz ve hoşgörülü davranıyorsun.Zor durumda olan insanlara yardım etmekten hoşlanıyorsun.Herkesi mutlu görmek istiyorsun.Karşı cinste aradığın özellikler ise iyi niyet ve samimiyet.

Hiranur İsmi İle Akrostiş Şiirler

Hasretine düştüğüm anlar seni ararım, seni hissederim, seni dinlerim
İsterim hep yanında olmak, mesafelere meydan okumak
Resimlerinde bile sevda kokuyor
Aşk dolu yarınlar yakındır yarim
Ne de büyük bir aşksın ey sevgili yar
Umutlandırdın..
Resimlerinde bile sevda kokuyor

Hiranur İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Hiranur isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Hiranur

Hiranur İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Hiranur isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Hiranur

Hiranur İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Hiranur isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Hiranur

Hiranur İsminin Diğer Dillerde Yazılışı

Hiranur isminin diğer dillerde yazılışına bakıyorsunuz.

Hiranur isminin Arapça Yazılışı: Çevrilemedi

Hiranur isminin Osmanlıca Yazılışı: Çevrilemedi

Hiranur isminin Japonca Yazılışı: Çevrilemedi

Hiranur isminin Korece Yazılışı: Çevrilemedi

Hiranur isminin Çince Yazılışı: Çevrilemedi

Hiranur İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Hiranur ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Hiranur İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Hiranur ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Sakin, Enerjik, Maceracı, Girişken, Sağduyu Sahibi, Misafirperver olmalarıdır.

Hiranur İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Hiranur ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Panik, Kırılgan, Gaddar, Agresif, Hayal Dünyasında Yaşayan, Aceleci olmalarıdır.

Hiranur isminin Notasyonları Nelerdir?

Hiranur isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

H: Hatay
İ: İzmir
R: Rize
A: Adana
N: Niğde
U: Uşak
R: Rize

Hiranur Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

H: Hasan
İ: İrfan
R: Rasim
A: Ahmet
N: Nizam
U: Ufuk
R: Rasim

Hiranur isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

H: Hotel
İ:
R: Romeo
A: Alfa
N: November
U: Uniform
R: Romeo

Hiranur isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

H: Halat
İ: İstif
R: Reis
A: Aydın
N: Neptün
U: Umman
R: Reis

Hiranur İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Hiranur ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Hiranur ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Hiranur ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Hiranur İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme toplamda 16 yorum yapılmıştır.

Nur Beyza Gül
07.10.2019

Hiranur ismini çok seviyorum. Keşke benim de adım Hiranur olsaydı :(

Hiranur Erdemli
12.05.2019

Çok teşekkürler.

Hiranur Dağdelen
03.05.2019

Çok yardımcı oldunuz✋🖒🤗.

Hiranur Kilinc
11.02.2019

Bana hersey cok iyi yardim etdi tesekkür ederim.

Hira Nur Sena
09.01.2019

En sevdiğim isim حرا نر.

Hiranur Güneşli
26.12.2018

Ne guzel.

Hira Nur
13.11.2018

Adım hiranur kardeşimin nisa nur.

Hiranur Döner
08.11.2018

Benim adîm hiranur buradan tüm hiranurlara selamlar diliyorum buarada 10 yaşındayım.

Hiranur Tunç
22.03.2018

Bence çok güzel bir isim ve anlamı çok güzel.

Hiranur
25.02.2018

Benim adımda hiranur ne kadar güzel adaşlarım.

Hiranur Çabık
09.02.2018

Ben adımdan o kadar memnunumm ki çokkk:).

Kkkkk Kkkkk
19.01.2018

Çok iyi bir isim hemde bu isim caiz değildir herkes koysa sevinirim.

Hiranur Set
04.01.2018

Ya ismim. İyiki. Hiranur.

Hiranur Bişirik
02.01.2018

Çok beğendim.

Hiranur Çabık
14.11.2017

Bence harika olmuş bu arada benim adım da hiranur.

Hiranur
12.05.2017

Benim adım da hiranur kendi adımın analizine bakıyorum.

hiranur isminin numerolojisi, hiranur isminin enerjisi, hiranur isminin arapça yazlışı, hiranur isminin hikayesi, hiranur isminin burcu, hiranur isminin uğurlu sayısı, hiranur isminin ebced değeri, hiranur isminin rengi, hiranur isminin harf analizi