İsim Arama

Hieronymus İsminin Anlamı Nedir? Hieronymus Ne Demek?

Hieronymus ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Hieronymus isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Hieronymus isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Hieronymus isminin anlamı nedir? Hieronymus ne demek?

Hieronymus isminin anlamı nedir?
  • Hieronymus isminin cinsiyeti: Erkek
  • Hieronymus isminin kökeni: Yunanca
  • Hieronymus isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Hieronymus ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Hieronymus ismindeki harf sayısı: 10
  • Hieronymus isminin rengi: Mavi
  • Hieronymus isminin nitelikeri: Tez Canlı, Yaramaz, Çalışkan, Komik, Pozitif, Misafirperver, Maceracı, Uyumlu, Modern, Dürüst

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Hieronymus

Hieronymus isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Hieronymus ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

H: Sakin ve durağan, Monoton bir yaşam tercih eder. Sakinlik en belirgin özelliğidir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
O: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
Y: Geçmiş üzüntüleri sürekli yaşarlar, Geçmişindeki olayları hiç unutmaz. Kinci bir kişiliğe sahiptir. Güçlü bir karakteri vardır.
M: Zeki ve zeki olduğu kadar başarılıdır. Özellikle ticaret faaliyetlerini sever ve başarılı olur.
U: Durağan bir yapısı vardır. İşlerini aceleye getirmez yavaş yavaş sağlam yapmayı tercih eder.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.

Hieronymus isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Hieronymus İsmiyle Uyumlu İsimler

Hieronymus İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Artemus

Hieronymus İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Cadmus, Polyphemus, Erasmus, Maximus, Onesimus, Hieronymus, Hiero, Nicodemus

Hieronymus ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Hieronymus İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Hieronymus İsmi Konulabilir Mi?

Hieronymus isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Hieronymus isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Hieronymus İsmi Caiz Mi?

Hieronymus ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Hieronymus isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Hieronymus İsminin Özellikleri

Hieronymus isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Para kazanmayı ve bir o kadar da harcamayı çok severler. Yaratıcı, üretken insanlardır. Çoğu zaman içgüdüleri, hisleri ile hareket ederler. Yalnız hareket etmeyi severler. Bazen kuşkucu insanlar olabilirler. Kuşkularına yenik düşmeleri sorunlar yaratabilir

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Hayatta limitlerini hep üst düzeyde tutan insanlardır. Hem sezgileri hem de azimleri oldukça fazladır. Kendi sınırları vardır. Kuralları, kanunları severler. Bunun yanında derin düşünceli insanlardır. Ancak kıskanç insanlar olabilirler. Çok şüpheci ve karamsar olabilirler.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Özgürlüklerine çok düşkün insanlardır. Kuralları sevmezler. Kendi bildiklerini yapmayı tercih ederler. Tutkuları ve cesaretleri doğal ve rahat davranmalarını sağlar. Diğer insanlar ne düşür diye çok fazla dert etmezler. Sitil sahibi insanlardır. Karar verirken biraz sabırlı olmaları hata yapmalarını engelleyebilir.Ancak sezgilerinize güvenmekten asla vazgeçmezler.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

Düşüncesel ve fiziksel olarak aktif olmayı, olayların içinde kalmayı seven insanlardır. Olabildiğince çok konuyla ilgilenmek isterler. Sezgileri kuvvetlidir. Amaçları olan insanlardır. Karizmatik insanlardır. Çevrelerinde her zaman değişik farklı insanlar omlarını isterler. İletişim yetenekleri oldukça iyidir. Ancak çok fazla aktivite ile ilgilenmeleri zaman konusunda sıkıntı yaşamalarına neden olabilir.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Hieronymus İsminin Sayı Analizi

Hieronymus isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

H: 10
İ: 12
E: 6
R: 21
O: 18
N: 17
Y: 28
M: 16
U: 25
S: 22

Hieronymus isminin numerolojik değeri: 175

Hieronymus İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 9 olanlar:İYİMSER

Karakterinin en belirgin özelliği iyimserlik.Lakabın 'polyanna'. Hayata pembe gözlüklerle bakıyorsun.Yaşadığın kötü olaylardan etkilensen de umudunu yitirmiyorsun.Herşeyin yoluna gireceğine dair inancın sağlam.Olaylara olumlu açıdan bakmasını biliyorsun.Çevrendekiler bu yönünü çok seviyorlar.Çünkü kendine olduğu kadar, çevrendekilere de umut aşılıyorsun.En kötü anlarda bile insanları güldürmeyi başarıyorsun.İyimserliğinin yanı sıra güçlü espri yeteneğin de buna yardımcı oluyor.Sakin ve huzurlu işlerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Rekabet sana göre değil.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve iyi niyet.

Hieronymus İsmi İle Akrostiş Şiirler

Hasret çektim özledim bir ömür boyu
İsmini dağa taşa yazarım yarim
En çok istediğim sensin sevdiğim
Resimlerde mutluluk saçmak isterim
Onur Ayva
Nerdesin, sarıl bana, koy yüreğini yüreğime
Yok hatrınız artık bende bakmam bile yüzünüze
Maziyi unutur mutlu oluruz
Uzaklarda değil sen hep benimle ol
Sen gidersen ben biterim.

Hieronymus İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Hieronymus isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Hieronymus

Hieronymus İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Hieronymus isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Hieronymus

Hieronymus İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Hieronymus isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Hieronymus

Hieronymus İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Hieronymus ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Hieronymus İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Hieronymus ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Sakin, Enerjik, Duygusal, Maceracı, Sırdaş, Sağduyu Sahibi, Gezgin, Zeki, Misafirperver, Espirili olmalarıdır.

Hieronymus İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Hieronymus ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Panik, Kırılgan, Gereksiz İnatçı, Gaddar, İçine Kapanık, Hayal Dünyasında Yaşayan, Geçmişte Yaşayan, Sanat Yönü Başarısız, Aceleci, Baskıcı olmalarıdır.

Hieronymus isminin Notasyonları Nelerdir?

Hieronymus isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

H: Hatay
İ: İzmir
E: Edirne
R: Rize
O: Ordu
N: Niğde
Y: Yozgat
M: Muş
U: Uşak
S: Sinop

Hieronymus Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

H: Hasan
İ: İrfan
E: Ekrem
R: Rasim
O: Osman
N: Nizam
Y: Yahya
M: Mehmet
U: Ufuk
S: Serhat

Hieronymus isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

H: Hotel
İ:
E: Echo
R: Romeo
O: Oscar
N: November
Y: Yankee
M: Mike
U: Uniform
S: Sierra

Hieronymus isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

H: Halat
İ: İstif
E: Engin
R: Reis
O: Oruç
N: Neptün
Y: Yılmaz
M: Merih
U: Umman
S: Seydi

Hieronymus İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Hieronymus ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Hieronymus ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Hieronymus ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Hieronymus İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.